1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другар ми е бисексуалец

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од smartboyyy, 10 јуни 2014.

  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Убаво е што те смета доволно близок за да ти признае вакво нешто (што не е воопшто лесно, за поздрав е таа храброст), нормално дека не треба да почнеш да го гледаш осудувачки, меѓутоа и ја разбирам твојата загриженост, бидејќи сепак секогаш постои можност да не ти кажал случајно, туку да ти опипа пулс. :lol: Секако, доколку немаш сомнеж дека се однесува чисто другарски кон тебе, нема зашто да не продолжи твојот однос да биде ист кон него како кон најдобар другар. :)
     
  2. Psihologue

    Psihologue Активен член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    57
    Нема што да пишувам научен труд. Види и самата дека 90% од педери се исфеминизирани затоа што имаат вишок женски хормони.

    Да беше хомосексуалноста нормална истите тие ќе беа способни и да се репродуцираат. Крај на приказната.

    Немој со глупи приказни. Јас никаде не ни кажав дека сум хомофоб, али не ни глумам некој хипстер либерален идиот со цвикери.
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Не е педер,туку е бисексуалец.Ниту изгледа,ниту се однесува како женско.Вака да го види некој од страна ни на крај памет нема да му падне тоа дека е хомо.
    Е ,тука многу грешиш.Не изиграва другарка,ниту пак јас изигравам другар.Се понаша баш како што му личи на едно машко.
    Taка да прашај паталец,а не гаталец. :)
     
  4. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
  5. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Големо чудо ако бисексуалец, ај да го погубиме :)
     
  6. Janina

    Janina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    408
    Пол:
    Женски
    Imam najdobar drugar sto go znam veke 5 godini.Porano poveke iskazuvase deka saka da bide zensko.Pred 2 godini go smeni stilot na oblekuvanje,imase i dolga kosa i izgleda kako vistinsko fraerce,no sepak odokolu ja iskazuva povrzanosta kon maski sto ja ima.Jas znam deka toj saka maski,a bil i so 2 devojki vo vrska.Ali sredinava vo koja ziveeme e takva sto site go zafrkavaat,ponizen e od site,a i plus sto ima drugi problemi vo zivotot - Nema dobro semejstvo edino jas sum mu edinstvena koja go razbira i sovetuva za podobra idnina.Mene voopsto ne mi smeta negovata orientacija dali ke saka masko ili devojka...Go prifativ takov kakov sto e, siromasen,bez dobro semejstvo, i negovoto odnesuvanje.Ima mnogu dobra dusa, saka se da mu ugodi na site ama site tie go zeznuvaat.Zal mi e za negovata sostojba ama sekogas ke go prifakjam vo negovite izbori sto ke gi donese vo zivotot.Ke mu bidam podrska vo se,i svetla strana kon srekjata..Toj e negov zivot,i prifatlivo e od moja strana da ima takvi kako nego. :) <3
     
    На ku4ence и Winter Lady им се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.574
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто тоа ви е толку трагично. Ако неговата сексуална определба може да влијае на пријателството, тогаш не сте ни биле вистински пријатели. Вистински пријател секогаш те прифаќа каков што си!
     
    На Mini90 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Точно е тоа.
    Се слагам потполно.
    Но морам да додадам - би ми била пријателка се додека не почне да ,,подава рака,, накај мене.
    Значи мојата определба не е таква како нејзината и се додека се држиме до обична (нормална) дружба се ќе биде ОК.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Немам такви другари.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.