1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Други имиња на хороскопските знаци?

Дискусија во 'Канта' започната од skorpija1992, 26 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  kako se vikaat uste znacite osven skorpija rak so nekoe ime kako sto e strelec-avanturist ?
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Тоа е веројатно е дел од карактеристиките на хороскопскиот знак,пример лавовите си придаваат премногу важност на себе си,биковите се тврдоглави и се по храната,скорпиите се тврдоглави итн.
   
 3. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  и јас мислам така
   
 4. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.461
  Да не прашуваш за латинските имиња, како Водолија-Aquarius, Рак-Cancer ??
   
 5. HoneyAxl

  HoneyAxl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2013
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  151
  и јас сум шкорпија :devil:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.