1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другото име на љубовта (Drugo ime ljubavi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од supergirlmb, 19 март 2020.

 1. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  7.362
  Пол:
  Женски
  Нова серија на Сител телевизија. Ја следи некој?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.939
  Допаѓања:
  86.820
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам.Иако некои ликови делуваат иритантно,серијата е интересна.
   
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.669
  Ја следам ама ја укинаа или што е работава?
   
 4. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  12.732
  Пол:
  Женски
  Само за викенд ќе ја има.
   
 5. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.669
  Штета
   
 6. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.939
  Допаѓања:
  86.820
  Пол:
  Женски
  За сега мора така,ама Сител уште ја средуваат програмата.Ги контактирав и им кажав дека вака програмата им е безвезе и ми рекоа дека ќе ми го разгледаат предлогот.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Машки
  Мораа да се уфрлат Вестите во 20 45
   
 8. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.939
  Допаѓања:
  86.820
  Пол:
  Женски
  Не за тоа,за глупите измени на термините на сериите им пишав.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Машки
  Епа поради ситуацијава и поради тоа што мораа да ги уфрлат вестите во 20 45, мораа да прават измени
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  7.362
  Пол:
  Женски
  Па и не мора вести на секое. Таман ја загледав серијата, терминот ми беше погоден и оп ми ја снема. Нека ја вратат како што беше, преку недела.
   
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.426
  Допаѓања:
  318.370
  Ја барав серијава на нет, ама без успех.
  Има некаде да се изгледаат епизодите?
  @supergirlmb @nextredstyle ?
  Не ми се чека до сабота и недела.

  Ако има кандидат да ми раскаже во кратки црти каде е Ана и како таа се најде со Саша?
  Дали заедно дојдоа од Америка?
  (не ја гледав првата епизода)
   
 12. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  7.362
  Пол:
  Женски
  На тв нова ја има, ама треба да се регистрираш нешто и јас се обидувам да ја изгледам. Ана загина во сообраќајката, беше со Саша во колата, веројатно не е пронајдена уште. Не знам дали дојдоа заедно ама се најдоа на аеродромот, оттука гледав јас. Не се познаваа од претходно.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Па стварно можеа бар онаа глупана серија со близнаците за викенд таман по хумористична и релаксирачка, а на нејзино место оваа да ја даваа у 20 часот по вестите.
   
  На Sarence му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.939
  Допаѓања:
  86.820
  Пол:
  Женски
  Саша не се познаваше ни со Ана,ни со Лола.
  Вистинската Ана не е мртва. :wasntme:
  Момчило е згоден и одличен актер.Го бива и ко позитивец и ко негативец. :lol:
   
  На supergirlmb и ohlalalala им се допаѓа ова.
 15. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Црногорец бил типот, симпатичен е и преталентиран.
  Стварно Ана е жива? Ја мислев со неа ќе биде, не со Лола.
   
 16. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  9.939
  Допаѓања:
  86.820
  Пол:
  Женски
  Да,Ана ќе се појави понатаму.
   
 17. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.131
  Допаѓања:
  2.882
  Пол:
  Женски
  Во спојлер да раскаже некоја повеќе амо може?
   
  На supergirlmb му/ѝ се допаѓа ова.
 18. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  7.362
  Пол:
  Женски
  Видов и јас дека не е мртва. Се појавува натаму. Како ли се спасила? Момчило ми е :inlove::inlove::inlove:, заради него ја загледав серијата, згоден е многу а глуми неверојатно стварно.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  603
  Навистина поинтересно би било да е оваа серија на местото на близнаците, има сто пати подобра содржина, е посериозна и повеќе епизоди што не се догледуваат само за викенд.
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Е ајде де ама на кого да му текне.
  Близнаци е при крај ама не ми се верувам дека ќе ја дадат на нејзино место,ќе почне сигурно и нова турска.