Другото име на љубовта (Drugo ime ljubavi)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од supergirlmb, 19 март 2020.

 1. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  6.123
  Пол:
  Женски
  Нова серија на Сител телевизија. Ја следи некој?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.015
  Допаѓања:
  54.949
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам.Иако некои ликови делуваат иритантно,серијата е интересна.
   
 3. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.651
  Ја следам ама ја укинаа или што е работава?
   
 4. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  9.210
  Пол:
  Женски
  Само за викенд ќе ја има.
   
 5. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.651
  Штета
   
 6. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.015
  Допаѓања:
  54.949
  Пол:
  Женски
  За сега мора така,ама Сител уште ја средуваат програмата.Ги контактирав и им кажав дека вака програмата им е безвезе и ми рекоа дека ќе ми го разгледаат предлогот.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки
  Мораа да се уфрлат Вестите во 20 45
   
 8. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.015
  Допаѓања:
  54.949
  Пол:
  Женски
  Не за тоа,за глупите измени на термините на сериите им пишав.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Машки
  Епа поради ситуацијава и поради тоа што мораа да ги уфрлат вестите во 20 45, мораа да прават измени
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  6.123
  Пол:
  Женски
  Па и не мора вести на секое. Таман ја загледав серијата, терминот ми беше погоден и оп ми ја снема. Нека ја вратат како што беше, преку недела.
   
 11. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  12.974
  Допаѓања:
  294.111
  Ја барав серијава на нет, ама без успех.
  Има некаде да се изгледаат епизодите?
  @supergirlmb @nextredstyle ?
  Не ми се чека до сабота и недела.

  Ако има кандидат да ми раскаже во кратки црти каде е Ана и како таа се најде со Саша?
  Дали заедно дојдоа од Америка?
  (не ја гледав првата епизода)
   
 12. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  6.123
  Пол:
  Женски
  На тв нова ја има, ама треба да се регистрираш нешто и јас се обидувам да ја изгледам. Ана загина во сообраќајката, беше со Саша во колата, веројатно не е пронајдена уште. Не знам дали дојдоа заедно ама се најдоа на аеродромот, оттука гледав јас. Не се познаваа од претходно.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.287
  Пол:
  Женски
  Па стварно можеа бар онаа глупана серија со близнаците за викенд таман по хумористична и релаксирачка, а на нејзино место оваа да ја даваа у 20 часот по вестите.
   
  На Sarence му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.015
  Допаѓања:
  54.949
  Пол:
  Женски
  Саша не се познаваше ни со Ана,ни со Лола.
  Вистинската Ана не е мртва. :wasntme:
  Момчило е згоден и одличен актер.Го бива и ко позитивец и ко негативец. :lol:
   
  На supergirlmb и ohlalalala им се допаѓа ова.
 15. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.287
  Пол:
  Женски
  Црногорец бил типот, симпатичен е и преталентиран.
  Стварно Ана е жива? Ја мислев со неа ќе биде, не со Лола.
   
 16. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.015
  Допаѓања:
  54.949
  Пол:
  Женски
  Да,Ана ќе се појави понатаму.
   
 17. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  985
  Допаѓања:
  2.631
  Пол:
  Женски
  Во спојлер да раскаже некоја повеќе амо може?
   
  На supergirlmb му/ѝ се допаѓа ова.
 18. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  6.123
  Пол:
  Женски
  Видов и јас дека не е мртва. Се појавува натаму. Како ли се спасила? Момчило ми е :inlove::inlove::inlove:, заради него ја загледав серијата, згоден е многу а глуми неверојатно стварно.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  371
  Навистина поинтересно би било да е оваа серија на местото на близнаците, има сто пати подобра содржина, е посериозна и повеќе епизоди што не се догледуваат само за викенд.
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.287
  Пол:
  Женски
  Е ајде де ама на кого да му текне.
  Близнаци е при крај ама не ми се верувам дека ќе ја дадат на нејзино место,ќе почне сигурно и нова турска.