Дружба со други националности

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ваљдрин., 27 декември 2017.

 1. Bezobraznata

  Bezobraznata Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Јас се дружам повеќе со турци до лани учев во училиште каде што има само македонци но сега кога сум на ново место запознав многу Турци и морам да признаам имаат навистина многу добра душа не очекував дека некогаш ке се здружам со некои од друга нација,и да многу ги засакав како луге,од нив научив многу на пр:некои нивни адети што тоа беше нешто ново за мене,научив и многу турски зборови а ете сега и јазикот им го учам со цел да го научам па да можеме во иднина да се разбираме на нивниот јазик;)
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.