1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Др.Хаус (House MD)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од d.Darla, 17 септември 2010.

  1. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    [​IMG]

    Има ли некој што ја гледа оваа серија? Мене многу ми се допаѓа и серијата и ликовите. Др. Хаус е лик кој или го обожаваш или го мразиш, нема средина :) Кој сака да гледа серии од областа на медицината, мора да ја гледа и оваа...
     
    На whenlovetakesover, delvi и BV87 им се допаѓа ова.
  2. BV87

    BV87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    81
    House MD

    Jas ja gledam serijata, sega cekam da izleze 7-ta sezona. Mnogu mi se dopaga, mnogu dobra i interesna serija, a dr. House e odlicen lik, brutalno realen - go obozavam :devil:
     
  3. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    House MD

    Зависна сум од Хаус и неговиот карактер, секогаш е директен и слободно кажува она што мисли, генијалец е човекот, а серијата е закон :D
     
    На BV87 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    House MD

    Е супер, баш ми е мило што ве има :) Значи во понеделник е премиерата, ние си ја симнуваме во вторник. Почетокот на серијата многу ми се допадна, се изнасмеав
    со Вилсон кога се појави од прозорецот
    . Ме интересира дали ќе внесат нов женски лик, сега кога 13 нема да глуми во оваа сезона?
     
  5. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    House MD

    Еве уште еден зависник од Хаус-јас :P
    Го земав цел серијал дома на компјутер да го гледам, моментално сум при крј на сезона 2 и едвај чекам цел да го изгледам, ама пополека, не се брзам. Битно наоѓам секој ден време барем една до две епизоди да изгледам.
    Ме интересира d.Darla која епизода е таа со Вилсон што те изнендила, и кој е тој 13 што нема да глуми во оваа сезона? Исто така би сакала да знам на кој канал го следите со новите епизоди? Јас фаќам од време на време, но не сакам така кога гледам без ред, па затоа почнав од почеток.
    Одамна ниедна серија не ме заинтересирала како оваа, јас сум тежок човек за серии, али човеков е стварно закон, како што кажа Дарла или го сакаш или го мразиш, стварно нема трета опција :)
     
  6. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    House MD

    Обожавам вакви медицински серии..Го гледам Хаус речиси редовно...Ми се допаѓа човекот али знае да биде прав идиот и некогаш ми доаѓа преку екран да влезам и да го нокаутирам :rofl: Али морам да признаам дека без неговиот сарказам серијата не би била иста..
    Серијата воглавно ми се допаѓа затоа што изобилува со најразлични медицински случаи...
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    House MD

    Сакам да ја гледам и јас, ај кажете ми на ТВ дали ја даваат на која програма и во кој термин? :)
     
  8. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    House MD

    ^^ Јас гледам на Фокс Лајф али појма немам за терминот кога беше :) Кога ќе видам ќе пишам..
    А мислам дека го даваа и на HRT1 ако не се лажам :wasntme:
     
  9. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    House MD

    Kitten ти испратив приватна порака, за да не постирам тука спојлери...Инаку 13 е една од новите докторки понатаму во серијата :)
     
  10. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    House MD

    Го обожавам House! Имам изгледано некоја од постарите сезони, а од поновите гледам на Fox life. Многу ми е интересен, препаметен е, но и многу ироничен и саркастичен ;) а епизодите се доста поучни, зашто сепак таквите случаи постојат, само се поретки.
    Позз :)
     
  11. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    House MD

    Супер, баш ме радува заинтересираноста за серијава :)
    За тие што ги имаат изгледано досега сите 6 сезони, да напоменам (ако воопшто сум спомнала досега :$ ) дека во тек е новата, 7. сезона. Се емитува во понеделник, а ние од замунда (на пример) можеме да ја симнеме веќе наредниот ден, т.е. вторник. Засега има 2 епизоди.
    Уживајте :)
     
  12. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
  13. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    House MD

    Супер, тогаш и јас ќе почнам да си ја симнувам 7ма сезона.
    Сакав да ве прашам од каде симнувате превод? Јас до сега само англиски превод симнував, но ради медицинските поими би сакала да најдам на српски или македонски, бидејќи ме интересира буквално све да сфатам што му се случува на пациентот :)
     
  14. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    House MD

    Хаха, каков лудак е овој Хаус :D
    Приметив дека првите две сезони хуморот беше сведен само на сарказам, а од трета веќе воведуваат подуховити моменти што дефинитивно му требаше на серијалов, за да разбие од "окрутноста" на Хаус :)
     
  15. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
  16. BV87

    BV87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    81
    House MD

    Еве страница со преводи http://www.prijevodi-online.org/serije/ ... 7/house-md ама нема македонски, само српси или хрватски
     
  17. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    House MD

    ОМГ го обожавааам house MD, :D инаку само што се враќам од кај дечко ми каде што ја изгледавме претпоследната епизода од 5та сезона. Значи нема ден да не гледаме по неколку епизоди па блиску сме и до новата 7ма сезона...
    Типов е луд, дрзок, директен, суров, реален ама јас сепак мислам дека поради толку суровост сепак се кријат чувства како и на секој човек што сигурно накрај ќе ги покаже... Знае да претерува и често ме иритира, ама сепак го обожавам и одвај чекам да стигнам до новата сезона. :D
     
  18. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    House MD

    Хаус = генијалец. Го обожавам. :$
     
  19. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    House MD

    Хаус... ахх си го обожавам многу ми е смешен... :D Стварно е мн добра серијата
     
  20. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    House MD

    Реално, серијата стварно е освежување. Толку ме расположува кога ја гледам, тоа чудо :D А порано на крај памет не ми паѓаше да ја гледам. На некоја тв ја даваа и имав видено 1 или 2 епизоди, ама тоа време немав ни доволно интернет за да спуштам. И случајно по некое време во мрежата на кабелскиот интернет што го имавме ја најдов 2. сезона, ја изгледав и толку-се заразив. Веднаш ги симнав сите :)
    А некој ја гледа новава сезона и какво мислење имате досега? ;)