1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Др.Хаус (House MD)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од d.Darla, 17 септември 2010.

 1. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  [​IMG]

  Има ли некој што ја гледа оваа серија? Мене многу ми се допаѓа и серијата и ликовите. Др. Хаус е лик кој или го обожаваш или го мразиш, нема средина :) Кој сака да гледа серии од областа на медицината, мора да ја гледа и оваа...
   
  На whenlovetakesover, delvi и BV87 им се допаѓа ова.
 2. BV87

  BV87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  81
  House MD

  Jas ja gledam serijata, sega cekam da izleze 7-ta sezona. Mnogu mi se dopaga, mnogu dobra i interesna serija, a dr. House e odlicen lik, brutalno realen - go obozavam :devil:
   
 3. HappyOne

  HappyOne Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  House MD

  Зависна сум од Хаус и неговиот карактер, секогаш е директен и слободно кажува она што мисли, генијалец е човекот, а серијата е закон :D
   
  На BV87 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  House MD

  Е супер, баш ми е мило што ве има :) Значи во понеделник е премиерата, ние си ја симнуваме во вторник. Почетокот на серијата многу ми се допадна, се изнасмеав
  со Вилсон кога се појави од прозорецот
  . Ме интересира дали ќе внесат нов женски лик, сега кога 13 нема да глуми во оваа сезона?
   
 5. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.192
  Пол:
  Женски
  House MD

  Еве уште еден зависник од Хаус-јас :P
  Го земав цел серијал дома на компјутер да го гледам, моментално сум при крј на сезона 2 и едвај чекам цел да го изгледам, ама пополека, не се брзам. Битно наоѓам секој ден време барем една до две епизоди да изгледам.
  Ме интересира d.Darla која епизода е таа со Вилсон што те изнендила, и кој е тој 13 што нема да глуми во оваа сезона? Исто така би сакала да знам на кој канал го следите со новите епизоди? Јас фаќам од време на време, но не сакам така кога гледам без ред, па затоа почнав од почеток.
  Одамна ниедна серија не ме заинтересирала како оваа, јас сум тежок човек за серии, али човеков е стварно закон, како што кажа Дарла или го сакаш или го мразиш, стварно нема трета опција :)
   
 6. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  House MD

  Обожавам вакви медицински серии..Го гледам Хаус речиси редовно...Ми се допаѓа човекот али знае да биде прав идиот и некогаш ми доаѓа преку екран да влезам и да го нокаутирам :rofl: Али морам да признаам дека без неговиот сарказам серијата не би била иста..
  Серијата воглавно ми се допаѓа затоа што изобилува со најразлични медицински случаи...
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  House MD

  Сакам да ја гледам и јас, ај кажете ми на ТВ дали ја даваат на која програма и во кој термин? :)
   
 8. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  House MD

  ^^ Јас гледам на Фокс Лајф али појма немам за терминот кога беше :) Кога ќе видам ќе пишам..
  А мислам дека го даваа и на HRT1 ако не се лажам :wasntme:
   
 9. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  House MD

  Kitten ти испратив приватна порака, за да не постирам тука спојлери...Инаку 13 е една од новите докторки понатаму во серијата :)
   
 10. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  House MD

  Го обожавам House! Имам изгледано некоја од постарите сезони, а од поновите гледам на Fox life. Многу ми е интересен, препаметен е, но и многу ироничен и саркастичен ;) а епизодите се доста поучни, зашто сепак таквите случаи постојат, само се поретки.
  Позз :)
   
 11. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  House MD

  Супер, баш ме радува заинтересираноста за серијава :)
  За тие што ги имаат изгледано досега сите 6 сезони, да напоменам (ако воопшто сум спомнала досега :$ ) дека во тек е новата, 7. сезона. Се емитува во понеделник, а ние од замунда (на пример) можеме да ја симнеме веќе наредниот ден, т.е. вторник. Засега има 2 епизоди.
  Уживајте :)
   
 12. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
 13. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.192
  Пол:
  Женски
  House MD

  Супер, тогаш и јас ќе почнам да си ја симнувам 7ма сезона.
  Сакав да ве прашам од каде симнувате превод? Јас до сега само англиски превод симнував, но ради медицинските поими би сакала да најдам на српски или македонски, бидејќи ме интересира буквално све да сфатам што му се случува на пациентот :)
   
 14. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.192
  Пол:
  Женски
  House MD

  Хаха, каков лудак е овој Хаус :D
  Приметив дека првите две сезони хуморот беше сведен само на сарказам, а од трета веќе воведуваат подуховити моменти што дефинитивно му требаше на серијалов, за да разбие од "окрутноста" на Хаус :)
   
 15. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
 16. BV87

  BV87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  81
  House MD

  Еве страница со преводи http://www.prijevodi-online.org/serije/ ... 7/house-md ама нема македонски, само српси или хрватски
   
 17. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  270
  House MD

  ОМГ го обожавааам house MD, :D инаку само што се враќам од кај дечко ми каде што ја изгледавме претпоследната епизода од 5та сезона. Значи нема ден да не гледаме по неколку епизоди па блиску сме и до новата 7ма сезона...
  Типов е луд, дрзок, директен, суров, реален ама јас сепак мислам дека поради толку суровост сепак се кријат чувства како и на секој човек што сигурно накрај ќе ги покаже... Знае да претерува и често ме иритира, ама сепак го обожавам и одвај чекам да стигнам до новата сезона. :D
   
 18. Whatsername

  Whatsername Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  House MD

  Хаус = генијалец. Го обожавам. :$
   
 19. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  15
  House MD

  Хаус... ахх си го обожавам многу ми е смешен... :D Стварно е мн добра серијата
   
 20. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  House MD

  Реално, серијата стварно е освежување. Толку ме расположува кога ја гледам, тоа чудо :D А порано на крај памет не ми паѓаше да ја гледам. На некоја тв ја даваа и имав видено 1 или 2 епизоди, ама тоа време немав ни доволно интернет за да спуштам. И случајно по некое време во мрежата на кабелскиот интернет што го имавме ја најдов 2. сезона, ја изгледав и толку-се заразив. Веднаш ги симнав сите :)
  А некој ја гледа новава сезона и какво мислење имате досега? ;)