1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Др.Хаус (House MD)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од d.Darla, 17 септември 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Абе да, ама Хаус ретко кога бил крај Вилсон кога му бил потребен. Па и Амбер кога умре не можеше да разговара со него. Хаус е таков каков што е, ама ете Вилсон одлучил дека не може повеќе така. Инаку многу ми е интересен тој детективот, се надевам дека ќе го има во повеќе епизоди.
     
  2. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Се шпекулира, а наводно е и потврдено дека оваа сезона ќе биде и последна за Хаус :(
     
  3. LuisRoyo

    LuisRoyo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    12
    прашањето е има ли некој што не ја гледа:) многу ми се допаѓа серијава..а и карактерот на хаус.многу ми е уникатен!
     
  4. PoisonGirl-Valo

    PoisonGirl-Valo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    35
    Најомилена серија,нема подобра, ми се допаѓа тоа што ја и Хаус сме слични :^)
     
  5. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    ИСто и јас и др хаус сме слични и затоа го обожавам, и омилена серија ми е, значи обожавам вакви медицински серии, исто и вовед во анатомија го гледав, но на Хаус му нема рамен. Мажот е звер невиден, знае на сите да им покаже каде им е местото, и секогаш знае да ја реши загатката, многу ми се допаѓа тоа, но некогаш претерува со ароганцијата, но сепак, му држи гз, па му прилега ;)
    И ликовите ми се свиѓаат сите, таман таман на место си се.
     
    На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Рецептот по кој е правена серијава: Ајде 45 минути безвезе да набројуваме симптоми, и таман кога пациентот ќе дојде пред умирање, семоќниот Хаус наеднаш длабоко ќе се загледа во рандом предмет од канцеларијата, и ќе му текне решението. Инстант просветление!

    Не е лоша серијава, ама откако сите почнаа да се „поврзуваат“ со ликот на саркастичниот сакат доктор, почнаа да ми мочаат по нервен систем. Наеднаш сите станаа саркастични и дрски, демек досетливи. Ама буквално сите.

    И да, не наоѓам ништо фасцинантно во огорчено докторче со социјална дисфункција.
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Загледав епизода на Фокс, ама испадна од 5тата сезона и понапред е од јас до кај што сум.
    И дознав дека Катнер се самоубил :( Е не гледам веќе на тв, само на нет ќе гледам, да не се изненадувам вака. И баш ми е криво што не бидна работата со Кади.
     
  8. Wilde2105

    Wilde2105 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    24
    Хаус моја љубов платонска..
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Кади за жал немала ни да глуми следнава сезона.И мене ми е криво што не им успеа, а баш ми се свиѓеше нивниот специфичен однос
     
  10. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Мојата најомилена!
    За нецела недела ги изгледав сите сезони,умрена бев за спиење од пусти Хаус!
    Човекон е закон,ништо не му измрдува,се знае,интуицијата му е јака и скоро никогаш не го лажи,а и тој сарказмот негов - не се може без него!
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Финалето на 5тата сезона беше ненормално. Ептен ме изненади, не го ни очекував пресвртот. Почетокот на 6тата сезона беше исто интересен
    , мило ми е што Хаус се ослободи од викодинот. Ама почнува да ме нервира веќе играњето мачка и глушец со Кади, доволно беше. Исто ми е жал Катнер што го нема, Чејс некако ми е досаден и ме нервира. Подобро Камерон да останеше него ли он. И треба да му најдат жена на Хаус, или да донесат некоја нова да биде малку поинтересно :)
     
  12. Wilde2105

    Wilde2105 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    24
    Епа предходнава недела иста занимација сме имале :)
     
  13. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.242
    Јас тек сега ја откривам темава и срам ми е од себе значи. Кое зјапало сум.

    Он топик.

    Финалето на 5-та буквално ме шлогира. Да не издавам вака, ама Вилсон скоро се расплака, музиката во позадина беше посебна, испраќањето и споредбата со случувањата на другите, контраст среќни-тажни моменти, и еден ЕлеМентал позади компјутер го треска маусот и не му е јасно од каде дошла оваа неочекувана шлаканица.
    Музиката од финалната сцена :clap:
    http://www.youtube.com/watch?v=g685h_NboPM

    Моментално сум на средина од 6-та сезона, едноставно ги голтам епизодите.
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Јас сум до 11тата епизода од 6тата сезона. Ја изгледав 10тата и се пукнав од смеење.
    На Хаус баш му прилегаше улогата на геј :D Ама Вилсон кога клекна да го запроси се превртев. Крај :rofl:
    Интересна е сезонава, ептен ме бендисува :)
     
  15. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Линк од торент за симнување?
     
  16. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.242
    7 сезони кај мене зафаќаат преку 65 гига. Многу е.

    Бај д веј, ја почнувам 7 сезона. Без спојлери, оставам да уживате до каде и да сте стигнале.
     
  17. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.307

    Хаус, геј.. што?! :D
    Инаку, јас го имам гледано порано Хаус на Канал 5 а сега го гледам и на Телма ама незнам која сезона е оваа.. А многу ме интересира како ќе заврши. :wasntme:
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Елементал само да ми кажеш, завршницата на 6тата сезона поинтересна е од 5ката или?
    Блу, уште се снима серијава, нема крај, ама изгледа 8мата сезона ќе биде последна :)
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Grunge

    Grunge Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    625
    Ги иам глеано сите 7 сезони минимум 3 пати, и мислам дека со право можам да кажам дека 1 и 7 баш не се нешо нај нај.. Ќе видиме сеа оваа осмава, мада иам некој предосеќај дека ќе заебат нешо писателите.. let's hope not :)
    која сезона ? :)
     
  20. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    6