Дубак и џампер

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 19 септември 2011.

 1. RAK91

  RAK91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  1.259
  Пол:
  Женски
  Кој џампер?
   
 2. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  6.601
  Пол:
  Женски
  Не ми е мене од Мк ама еве ваков имаме. 166A01EC-0F80-46D4-A3F6-2080C69108B8.jpeg
   
  На MinnieM, ocicka2014, RAK91 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. MinnieM

  MinnieM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Секој различно си кажува значи.. педијатар ми рече во дубак никако, веќе никој не препорачува..а ортопед вика може во џампер, а дубак после 8 месеци. Е ајде сега не знам дали да го ставам или не. На меше несака скоро па ич да седи за да почне да лази. Не знам што е исправно..
  Нас сите не ставале што ми е чудно стварно зошто сега не препорачуваат.
   
 4. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.024
  Пол:
  Женски
  Мене ортопед ми рече може дубак откако ќе седи стабилно. Го ставам 15-20 минути на ден кога морам да завршам нешто, во принцип избегавам. Сите различно препорачуваат, но сѐ што е претерано не е ок, освен нели да седи на земја. Ми викаа демек кој бил во дубак не лазел, бебе е машинче за лазење, така да нема правило.
   
  На MinnieM му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MinnieM

  MinnieM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Кога почнуваат да лазат? Моево кога е на меше се исправа на раце високо,ама нозете не ги става во позиција на лазење. Не се ни влече. Само во круг се врти. Има ли нешто загрижувачко за 7ипол месеци? Воопшто несака на меше, џабее е ако го терам кога несака, дали 10 мин само и толку..
   
 6. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.024
  Пол:
  Женски
  Не, и мојов беше ист. Исто само во круг се вртеше или се ролаше како палачинче не можев на подлога да го оставам одма завршуваше надвор од нејзе. Од кај 8 почна да стои на сите 4 и да се клати, накај 8 ипол тргна малку ама на 9 пролазе профи.
   
  На MinnieM му/ѝ се допаѓа ова.