Дубак и џампер

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 19 септември 2011.

 1. elena.mak

  elena.mak Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.637
  Допаѓања:
  11.330
  Најубав совет, по мое мислење! Сега е како модерно нешто, во дубак од 5 месеци. Аман бе??? Ќерка ми е или во релаксатор ако и се одмара, или на земја на најобицна подлога од 300 ден, не некоја фенси-шменси. Играчки куп, си се забавува, си подседнува колку може, се врти на сите страни, ужива! Дубак имам, добив на подарок и немам искрено намера да го користам.
   
  На captivating му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Ние од кумовите добивме чико дубак
  [​IMG]

  Ама не планирам да го ставам додека не отидам на ортопед...здравје на 6 месеци имаме закажано
   
 3. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Ние имавме ваков само зелен, кога ќе се сетам само како шоферираше син ми:) безбедни се.
   
 4. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  74.131
  Пол:
  Женски
  син ми го ставив сега на 8 месеци првпат и супер се снаога и сака во дубакотда се движи.го ставам 2-3 пати во денот по 15тина мин.
  керка ми ја ставив порано некаде од 7 месеци ама беше попргава и поцврста од овој батково . :)
   
  На leona83 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  И јас го сакав зелениот, ама само изложен беше - и доста оштетен
   
 6. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  i cerka mi i sin mi gi stavav vo dubak samo ne pamtam tocno od koj mesec posto od togas ima pominato 15 i 11 god :wasntme: hmm a ko sto citav na net sekade pisuva posle 6ti mesec.. a i da kazam i cerka mi i sin mi nemat nikakov problem ni so kolkovi ni so odot se si e normalno
   
 7. Nova

  Nova Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.124
  Викаат дека најправилно да се користи дубак е кога детето ќе може самостојно да седи. На 6 месеци уште се гуменки. :)
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Пред 2 дена бев на ортопед, и кога ја прашав рече дека дубакот е повеќе за родителите.
  Инаку додека дете не се држело сигурно и самостојно исправено само, односно да седи без да биде потпрен со перници да не се ставало во дубаче.
   
 9. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.612
  Допаѓања:
  73.135
  Пол:
  Женски
  o da i jas vcera malata ja nosev na vakcina i prasav za dubak skroz istoto mi go kaza
   
 10. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  74.131
  Пол:
  Женски
  не пред 7 месеци
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 11. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.770
  Допаѓања:
  255.821
  Пол:
  Женски
  Јас дубак не користев туку џампер.така видоевски не советуваше.и бргу прооде некаде околу 11 тиот чекореше сама векје
   
 12. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Ние купивме дубак, искрено планирам со полни седум да почнеме. Со син ми користевме и прооде на точно една година а денес е сто на саат, и немаше никакви проблеми:)
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
  Еве денес седеше може некои пола саат, и си игра стои убаво...уште не знае да се турне нормално...за 5 дена правиме 7 месеци
   
 14. mila25ve

  mila25ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  1.087
  Пол:
  Женски
  а каде можам во околината на ѓорче да набавам дубак, не сум загледала некоја продавница за бебешка опрема
   
 15. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  Jas malata ja stavam veke edna nedela vo dubak, se butka, trca i patka i samata se raduva :)
   
 16. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  :D
   

  Прикачени фајлови:

 17. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.966
  Допаѓања:
  51.367
  Пол:
  Женски
  Имаш во продавничката на ќошот карши пазарот, во зградата на Американ Констракшн.
   
 18. emilijamak

  emilijamak Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  206
  devojce istoto dubace go imame i nie samo neli maska boja, plavicko... ne znam kolku ste zapoznaeni mene site doktori mi velat deka ne se preporaclivi dubacite za bebinjata, no moevo kako sto saka se vo race veruvajte ako ne e dubakot nema da mozam da fatam nisto go stavam povremeno, veke se nauci i da upravuva so nego si setka kade saka i faka se naokolu :)
   
 19. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.360
  Допаѓања:
  4.218
  Mene dubakot mi e odmena i toa mnogu. Ke ja stavam vo nego i se vrte okolu mene, mozam da gotvam, da mijam sadovi ... i si trcka se nauci, isto daa upravuva i trca niz doma. Utre zdravje sme sabajle na pedijatar na kontrola, pa ke go prasam i za dubakot. Inaku nogickite i dopiraaat na pod so celo stapalo i so celo stapolo odi.
   
 20. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.695
  Пол:
  Женски
  И јас планирам да и купам на малава ама првин да добијам да од педијатрата што мие специјална за малава оти е родена пред време.
  Малава е активна доста ама сеуште не стапа целосно со ногата па мислам дека е рано.

  Инаку како се цените во мак? Или кај и да го земавте?...