1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дубиоза Колектив

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Speechless, 3 септември 2012.

 1. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.998
  Допаѓања:
  4.809
  Пол:
  Женски
  Дубиоза Колектив се бенд од состав од 8 луѓе, коишто потекнуваат од Босна. Формирани се од 2003та година, а првиот албум им е издаден 2004 којшто се нарекува исто како бендот- Дубиоза Колектив.
  Песните нивни се еден микс на реге, рок и даб.Имаат издадено 6 албуми од кои 4 се на англиски а 2 се на српско-хрватски.
  (мислам дека не начекав ваква тема, што се зачудив, но во случај да има-канта)
  Ме интересира вашето мислење за нив, дали ги слушате, и каков впечаток ви оставиле до сега?
  [​IMG]
  [​IMG]
  Eве некои од нивните популарни песни:
  http://www.youtube.com/watch?v=fRSMsthHajw
  http://www.youtube.com/watch?v=ji7Zgn1h ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=Z1qFBVIFzUE

  Јас лично оваа година почнав да ги слушам и премногу ми се допаѓаат :rock:
   
  На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dannyella

  Dannyella Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  17
  еден пријател ме навлече на нив ... мене ми се мн јаки песните , ги слушам и секогаш мее расположуваат ... хаха царевии!!! :) :) :)
   
 3. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  хохо ги слушаме како не :D Горе наведените три песни ми се хит на летото,абе ги обожавам..

  btw: 9ти Септември Недела Дубиоза Колектив Тиквешки гроздобер, Кавадарци :fubar: Бидете таму

  http://www.youtube.com/watch?v=-jy0JpyY ... re=related
   
 4. brokenHeartgirl

  brokenHeartgirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  15
  Фчера пееа во Кавадарци и стварно беше супер! Еве и денеска ме болат нозете од многу скокање :tmi: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 5. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Ко бев на камп у Велс почнав да ги слушам имаат доста добри песни :D
   
 6. vesni4kaxd

  vesni4kaxd Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  43
  супер се како бенд ги слушам од порано... ама ја претераја со настапи во македонија... мислам дека треба малце пауза од нив, додека не извадат нешто ново.... :talk:
   
 7. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
 8. RainDrop

  RainDrop Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  20
 9. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.792
  Допаѓања:
  52.760
  На tinan му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.274
  Пол:
  Машки
  Беа на Таксират, преклани мислам или година пред тоа. Ги преслушував у пакет со Лет 3. Добра им е кројката на пантоланите :lol: :lol: :lol: (let 3)

  Мислам нивна беше и "Vratit ce se Walter, je*at ce vam mater" ;)
   
 11. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.494
  Допаѓања:
  50.135
  Пол:
  Женски
 12. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.831
  Допаѓања:
  67.939
  Пол:
  Женски
  Дубиоза почнав да ги слушам лани. Ја слушнав Кажу и некако ми се допадна и потоа ги слушнав и останатите и ги засакав и заслушав :D