1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дуксерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од butterfly33, 14 октомври 2012.

 1. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.094
  Дали преферирате да носите дуксерки, во кои прилики? Колку често ги носите? Во кое време од годината ви се најомилени? Дали носите скапи брендирани дуксерки? Ајде да видиме... :wasntme:

  Мислам дека нема ваква тема, ако има клуч :)
   
 2. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  11.922
  Преферирам да носам.Ги носам за на школо, по гости, по дома. Во есен и зима највеќе ги носам. Брендирани немам како и сета друга моја облека.

  Него..да прашам ја кое го сметате за дуксерка, она со капа и врвки или тие со патент на средина? Оти гледам негде и тие со патент ги нарекуваат дуксерки :D
   
  На LittlePinky и butterfly33 им се допаѓа ова.
 3. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.094
  ^
  Јас мислам дека и тие со патент се дуксерки.... :?:

   

  Прикачени фајлови:

  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Носам дуксерки редовно.
  Си имам повеќе пара и си ги менувам :) Обожавам да ги носам особено во зима а на фармерки и патики колку јако стојат уф уф :P
  [​IMG]
  ја имам последната :l: :l:
   
  На LittlePinky и butterfly33 им се допаѓа ова.
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  овие за во зимо се најубави...
   
 6. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  едноставно ги обожавам...посебно есенско и зимско време...со патичина...мх мх нема поубаво :$
   
 7. Cinderella11

  Cinderella11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  51
  Често носам дуксери.Најмногу дома и на училиште. :)
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Плакарот ми е преполн со најразновидни дуксерки ,од тенки до зимски.
  Најкомотни ми се за носење и нема ден да не облечам некоја ,без разлика за каде.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  567
  Порано повеќе дуксери имав и најубаво ми беше во нив.И сеа се наоѓа некој дуксер,ама по дома најчесто носам,може да се случи и некогаш за на факултет.:)
   
 10. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Ги носам,лесни и пријатни се за носење. ;)
   
 11. malechkooo

  malechkooo Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  9
  најубаво по мое мислам дека дуксер наубаво оди со фармерки и патики :D
   
 12. allthatglitters13

  allthatglitters13 Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Имам неколку и ги носам за секаде,си ги обожавам. :inlove:
   
 13. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Ги обожавам,буквално,многу сакам да ги носам,многу :)
   
 14. cucii...ii

  cucii...ii Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  12
  За преку зима се преубави.
   
 15. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Носам скоро секој ден за било каде. :lol: Со патики,омилена комбинација. :)
   
 16. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.938
  Многу сакам машко да носи дукреси, не јас.
  Некако домаќински ми делува, а и привлечно во исто време.
  Топло некако.. :)
   
 17. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.908
  Сакам дуксери бидејќи сум спортски тип и оваа облека баш ми прилега и супер се чувствувам.

  Исто така дечко ми многу си сака дуксерчиња.

  Многу ми се допаѓаат и машки и женски кога ги носат. Не знам зошто некои мислат дека срамота е да се излезе со дуксер. Па не си го купувам за по дома.
  Ете моите другарки патат од некој таков комплекс :)
   
 18. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  уфф,дуксерки,секогаш пристуни кај мене. :$
  имам и тенки и дебели,и сегде ги носам-за искачање,надвор,дома,школо,гости...освен за свечени пригоди. :lol:
   
 19. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Ги носам во зима :inlove:
   
 20. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  228
  Дуксерки носам најмногу во есен и во зима и премногу ми се комотни. Убаво ми е во нив. :inlove: