Дума - Давање на збор

Дискусија во 'Свадба' започната од blond, 10 октомври 2010.

 1. princess02

  princess02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2017
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  и дали е во ред ако сакам чичко ми да дојде да ме побараат од него?
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 2. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.799
  Допаѓања:
  10.175
  Пол:
  Женски
  Сосема е во ред да си дадете збор. Еден обичен ручек.
  И тоа е тоа .
  Краток разговор.
  Нема ништо лошо тука .
   
  На Bicka77, cresa-jagoda и princess02 им се допаѓа ова.
 3. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.799
  Допаѓања:
  10.175
  Пол:
  Женски
  А зашто да не те побараат од мајка ти?
  Како сакате така. Сепак мислам дека е подобро од мајка ти .
   
  На cresa-jagoda и princess02 им се допаѓа ова.
 4. princess02

  princess02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2017
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Јас бев многу поврзана со татко ми и не можам уште да се помирам со тоа што се случи.. И не знам така чувствувам дека ако чичко ми биде таму нема да ми биде така тешко затоа што ќе го чувствувам и присуството на татко ми. Никој не може да го замени, но во тие моменти е многу тешко да си без татко..
   
 5. Ordinary

  Ordinary Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.322
  Допаѓања:
  62.104
  @princess02
  Би било добро да правиш како што ти вели срцето.
  Нема правилно и неправилно.
  Како се осеќаш-така.
  Се разбира во договор со другата страна.
   
  На ЕденЧлен, Bicka77, ku4ence и 3 други им се допаѓа ова.
 6. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  4.436
  Пол:
  Женски
  @princess02 во ред е да дадете збор, а во врска со чичко ти, ако навистина така сакаш - така нека биде, но најдобро за тоа да се посоветуваш со мајка ти.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  3.259
  Пол:
  Женски
  Можеби ако почекате барем до 1 година ќе биде подобро, сепак татко ти бил а и за мајка ти ќе и покажеш така дека го почитуваш татко ти, знаеш постарите луѓе си имаат така некој ред мислам како некој обичај и традиција да се почека барем 1 година колку и на нас младите да не ни се допаѓа тоа.
  Мој совет ти е да почекаш барем до година, за мајка ти да биде спокојна и да знае дека сте го испочитувале татко ти знаеш они се постари не се толку либерални понекогаш мора да имаме и за нивните сфаќања разбирање.