1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дупки во сеќавање од многу алкохол...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од onegirl, 13 јуни 2010.

 1. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Ви се случило? Како го надминавте...? ја имам една дупка во сеќавање од пред 2години, и никако неможам да ја заборавам вечерта, ни да си простам за таквото однесување....
   
 2. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  никогапш сум немала дупки во сеќавање па колку и да сум била пијана ни на другите ни на мене не ми е јасно како е ова можно,ама баш на секоја ситница од таа вечер се сеќавам
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Воопшто не пијам алкохол,незнам какво е тоа чуство да имаш дупки во сеќавањето,но можам да кажам дека целата работа со алкохолот е да се избегне на некој начин реалноста,поточно бегање од проблемите во животот,неможејки истите да се поднесат поради нивната тежина,па затоа најчесто се конзумира алкохол,кое преминува во навика.Меѓутоа нормално алкохолот дека не се користи и само за тоа,туку нели да наздравиш за нешто,да прославиш( што има разлика од минимално пиење до максимално),но би требало да е во рамките на нормалата,не да се претера со пиење.Сепак и не само одбегнување на проблемите,туку и со самото пиење значи неприсутност,несвесност,па затоа доаѓа до појава на дупки во сеќавањето,па и да сакаш на нешто да се сетиш,едноставно нема да можеш,затоа што за време на пијанството си несвесен,затоа ти станува сеедно за било какви работи во животот.Додека кога веќе ќе се отрезниш,пак те мачат проблемите,одеднаш стануваш свесен за нив.Алкохолот го мати умот,го става во фаза во која не ќе може да реагира на надворешниот свет,на состојбата во која се наоѓа човекот,па нема контрола над себе си.Алкохолот постои,па на нас останува колку и дали ќе го конзумираме.
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
  Па како да ја заборавиш ако воопшто не ја памтиш? :D
  Јас скоро секогаш имам не дупки, туку цели вечери заборавано. Секогаш кога ќе се поднапијам се збогувам со сеќавањето, а и со разумот :lol:
   
  На Anacid, Dimaja и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  кога бев средно 2ра трета,кога најинтезнивно работеа бубачките имаже такви дупки,ама веќе не си дозволувам,срамота е :worried:
   
  На Anacid му/ѝ се допаѓа ова.
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Јас досега никогаш не сум била пијана. :$
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.696
  Допаѓања:
  130.102
  Сум имала еднаш - два пати (не можам сега да се сетам точно колку, одамна беше), ама не ми било однесувањето страшно. До душа таа најголемата дупка кај што не ја памтам пола вечер сите беа мнооогу пијани, па и да не сум се однесувала ок не би имало кој да примети :lol:
  Мислам дека никој не му забележува на пијан човек. И ако се случува ретко не е страшно. Не е убаво секоја вечер да те гледаат клен пијана. И на жените некако стварно не им личи пијанство, мислам ептен да се ѓубриња.

  Како и да е, на секој може да му се случи да се напие повеќе и неконтролирано да се однесува, и ако имало глупости - тоа е, забораваш и продолжуваш понатаму ;)

  Инаку сега пијам по 2-3 чашки, и мноогу ми е убаво. Доволно да те опушти малку, а не ти се лоши и не се забележува промена во однесувањето.
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ми се има неколку пати случено. Не да не ја памтам цела вечер, туку само сегменти... Најмногу кога го славев шеснаесеттиот роденден: е тогаш само на сегменти СЕ СЕЌАВАМ... не дека бев многу пијана, ама на почеток на кариера бев :lol: :$
   
 9. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Не дека не пијам алкохол ама секогаш тоа е во границите на нормалата.Ми се случува понекогаш и да ме потфане ама никој не приметува затоа што моето однесување е исто само малку зачинето со плус смеа :lol: Досега не сум била до толку дрмната за да имам дупки во сеќавањето :rofl:
   
 10. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  еееее на времето кога бев млада :P кога пиев секој ден бајаааги, се случуваше да не се сеќавам на ништо, па после други ме информираат што сум правела, ама џабе кога не се сеќавам :$ , и така еден ден испив премногу ( да не ви кажам каде завршив) :$ :$ :$ :$ ми кажаа дека сум алергична на алкохол.
  и од тогаш не пијам, па пројде веќе година и пол.
   
 11. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  41
  Ми се има случено неколку пати онака да не се сеќавам на некои делови меѓутоа еднаш ми се деси да не се сеќавам воопшто на цела вечер ама буквално на ништо само една блиц слика како се олеснувам во вц. Другарките и ден денес ме зезаат за таа вечер.Среќа ништо страшно не се случило.
  Ми се чини дека од тогаш веќе станав поодговорна и почнав да пијам алкохол и дури и помалце од умерено
   
 12. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  незнам дали сум феномен.......ама кога сум била пијана, се сеќавам на СВЕ...... 8)
  Повеќе заборавам кога не сум пијана :lol: , како на пример....некој да ме праша што сум правела вчера...незнам да одговорам......
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.885
  Допаѓања:
  198.215
  Пол:
  Женски
  Па не сум била до толку пијана да не се сеќавам на ништо. Никогаш не пиев премногу. И сега исто, две три чашки и доста ми е. Ако ме фати - се смеам многу, се зезам, потпевнувам (а ич не ме бива за пеење :$ ). Исто како Скарлет88, и јас заборавам некои работи повеќе кога сум трезна, отколку кога сум пијана :lol:
   
 14. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  ми се има случено еднаш да имам дупки, и тоа онакви дупки што не памтев ништо следниот ден и морав да се јавам на другарка ми се да ми раскаже. Поука за другпат, не мешајте пијалоци. :)
   
 15. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Добро е ако имам дупки во сеќавањето, лошо е што се памтам па следниот ден си викам: Краво една како можеше, кај ти е паметот...засрами се ...ц ц ц...
  Па уште ќе се јави дечко ми да ми фаќа сеир.
  Затоа сега алкохолот го конзумирам умерено и одговорно ;) со мали исклучоци :D
   
 16. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски

  Ахаха, и јас :D
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Не,никогаш не сум доживеала вакво нешто :worried:
   
 18. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Не паметам што сум правела но другите мнооооогу добро паметат и еден месец после ми кажуваат што сум правела :rofl:
  Нема дупки јееј :$
   
 19. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Ооо сум имала..И тоа не еднаш..Два пати!.Голема белја ќе направев тогаш. Добро е што колку-толку се држев :lol: :rofl: :D
   
 20. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  А јас не дупки.... мртва сум била со денови :rofl: :rofl: :rofl:
  памтам едно пијанство од коњак.... од тогаш не пијам коњак никако, одвратен ми е само мирисот...
  иначе поретко се дешава да не памтам цела вечер.. обично само делчиња не памтам, или само делчиња памтам, зависи тоа :D :D
  Последно пијаснтво ми беше за мојот роденден и мислам дека колосеум беше мој :rock: :rock: :D