1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дупки во сеќавање од многу алкохол...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од onegirl, 13 јуни 2010.

  1. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    И едно од подобрите нешта што можеш да ги прочиташ на форум, во недела наспроти понеделник , пред спање.
    ....Да тргне неделата. А? ^_^ :D
     
    На ♣ Alba Viduam ♣, la-chicka, BoneMachine и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Затоа денес се ми тргна како подмачкано, денот ми започна со редовна столица и мирис на цвеќе.
     
    На zhap4e и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
  3. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Од тие дупки преку глава ми е...
     
  4. Irreplaceablee

    Irreplaceablee Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2016
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    10.378
    Пол:
    Женски
    Единствена дупка имам од пред 2год. Со друштво на одмор и стандард, секоја вечер дрва. Дечишта. Арно ама сум претерала. Се сеќавам на се освен на моментот како сум отишла до соба. А клуч во мене немав, којзнае кој ми отворил. И дури пижами сум облекла, и шминка сум избришала и сум ги здиплила алиштата(што во живот ми се нема десено на трезно). Бре бре. :D
     
  5. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Ти не си ти кога си пијан :D искрено , имам лошо пијанство . Ништо НЕ заборавам :!::devil:
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  6. alena19

    alena19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Некој вечери може да се дефенираат како провалија затоа што не ми фалат моменти туку целата вечер ...:D:D:D
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Сум пиела ..и пиела...и се сеќавам.
    И ако сте толку мераклии на пиење, мислам дека треба да пиете се додека сте способни да се сетите следниот ден на целата вечер без дупки..А колку е тоа? Тренинг е, се учи.
    Иако, идеално е да пиете умерено
     
  8. ana992

    ana992 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    5.992
    :rofl:јаки коментари прочитав
    Точно е дека се е тренинг,треба да си го познаваш организмот да знаеш колку ти е дозата или умереноста.

    Мене највеќе ми оди алкохолот кога седам со добро друштво тогаш не знам колку е умерено додека не станам од маса за во ВЦ тогаш се ми е јасно,во дискотека на техно,поп музика никогаш не сум се запила,а може да ме докрајчи некој шот или такви измешани кратки :drunk:
    А тие дупките во меморијата се јавуваат зависно колку имаш измешано видови алкохол,и дали си гладен дали организмот ти е прегладнет и дехидриран и мозокот се храни само од алкохолот што го внесуваш, и не треба да се пие кога си изморен оти тоа само ке те докрајчи,мене ми помага водата,со секоја пијачка да има чаша вода
     
    На Anacid му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Имам дупки ехее незнам јас ништо други ми кажувале...:D
    Знам една вечер на враќање од дискотека дома пред куќа со штиклите во рака сум си седнала во истоварениот куп песок да одморам ...А комшиите тоа време минат на работа (facepalm)
     
  10. Anacid

    Anacid Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    2.429
    Пол:
    Женски
    Дупките нека си останат дупки ...
    Не мешајте алкохол..
     
  11. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Еднаш ми се има случено и тоа одамна, пред 4-5 год. Обично си ја знам мерката и пијам додека не ме потфати и не се расположам онака фино. Но таа вечер бевме собрани друштво во парк и пиевме. Додека бевме заедно се беше ок. После тоа требаше да одиме кај мене со тогашниот дечко бидејќи сама бев дома. Дури кога тргнавме од паркот ми стана јасно дека сум претерала. Стигнавме некако до кај мене, знам дека повратив и потоа настана една дупка за одприлика еден час, знам оти го видов часовникот пред тоа и после тоа кога се повратив. Дечкото велеше дека сум седела само онака, не сум правела ништо посебно. :D Како и да е, чуството не е ни најмалку пријатно.
     
  12. Cocoxam

    Cocoxam Активен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Imam takvi dupki eheee...
    Edna vecer so maz mi pred godina dena mesto taksi sum soprela policisko KOMBE i lugeto videle ne videle ne prefrlile mene i nego pa posle drugar mu. Jas ne pametam nisto.
     
  13. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено два пати само,обично се сеќавам на се, но тие два пати моментите пред да повратам не ги паметам ништо.
     
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Ехе..на колку вечери или делови од вечери не се сеќавам.
    Ни кај сум била, ни со кој ни што сум правела..ништо ништо.
    Не ми постои тој период во главата
     
  15. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.016
    Пол:
    Женски
    Се сеќавам, али се ми е како низ магла. Се осеќам ко по воздух да газам кога сум пијана:lol: