1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дупнување на уши

Дискусија во 'Мода и стил' започната од sofija014, 6 ноември 2013.

  1. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Знае ли некоја колку се движи да се дупнат уши во трговски во златарите? Која е цената?
     
  2. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Мене уште од болница ми се дупнати ушите па така незнам најдобро прашај си во некоја златара не вервам дека е многу скапо :D
     
  3. sever123

    sever123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    98
    100-150 денари. :)
     
  4. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    Баш прееска видов во ГТЦ на прв спрат во една златара имаше натпис дека дупнуваат уши, но не знам по која цена. Не би требало да е повеќе од 150.
    Можеш да одиш и во чаршија ;)
     
  5. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Летово си ги дупнав ушите 3 пати. :D

    На десното уше имам 3 обечки, на левото 2.
    Не боли, оставете што ве лажат вас.

    Инаку ги дупнав во златара и од таму е обечката, се вкупно за 50 денари.
     
  6. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    Имам точно 7 дупчиња на ушите, 2 не се важат зошто ги имам од многу мала (да не речам бебе), исто и носот ми е дупнат, ама не носам таму обетка (стара сум веќе за тоа :rofl: ), сите ги имам дупнато кај златарите во Трговски, воопшто не боли и не сум имала никакви компликации :) Не сум сигурна за цената ама мислам дека беше 100 ден.
     
  7. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Мене 50 денари ме кошташе 1 дупче сеа планирам уште едно да си правам т.е 3 на десното уше
     
  8. Pipaa

    Pipaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Освен двете стандард нели, имам и едно на р`скавицата на десното уво.
     
  9. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    3 на десното уво и 2 на левото. Инаку само оние бебешките не знам кој ми ги дупнал, а останатите сама си ги дупнав со медицинската обетка. Инаку на пола срено им ги дупнав на времето затоа што тогаш беше доста скапо и немаше секаде за дупнување на уши.
     
  10. lanadelrey6

    lanadelrey6 Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Имам 4 дупчиња на десното и 1 на левото уво. Е сега едно од тие 4 ми е на рскавец, не ме боли, немам гној, ни крв, ништо, но кога ќе пробам да ставам обетка не можам. Обетката влегува до пола уво и натака не сака:/ како од сеедината до крајот да е затворено. Дупнато ми е пред 7 8 дена и морав да ја извадам медицинката бидејќи ме болеше, ставив обична обетка, бижутерија, после еден ден ја извадив и бидејќи имав оток ставав борова вода и навистина ми помогна. Немам ставено обетка 3 дена, секој ден пробувам но само до пола и после не сака, премногу ме боли кога пробувам да ја ставам. Ми треба помош. Од што би можело така да биде? Другите обетки ги ставам без проблем! Ве молам одговорете ми колку е можно побрзо, не сакам да ми се затвори, а навистина не знам што да направам!
     
  11. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Позади ти е зарасната кожичката. Со истата медицинска обетка бидејќи е остра дупни го местото пак малку ќе те пецне. Предходно исчисти ја обетката со алкохол или ракија и на неа нанеси некоја маст, хидроциклин на пример.
     
    На lanadelrey6 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Reachel

    Reachel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.902
    Пол:
    Женски
    Немој да ставаш бижутерија, особено недезинфицирана! Почекај некој период чим ти е тазе дупчето.
     
    На lanadelrey6 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    исто и мене така ми беше кога ја ставаш медицинката со неа осди лево десно и ке ти се отвори дупчето малку ке има крв ама нема гајле околу 5 дена на допир ке те боли но потоа нема да имаш проблем но при удар секогаш ке ти крвари местото бар кај мене беше така па ја извадив и отидов ми го дупнаа ушето за 1 сантим подолу и сега проблем немам
     
    На lanadelrey6 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lanadelrey6

    lanadelrey6 Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ќе пробам пак па ќе видиме што ќе биде, ќе истрпам малку пецкање и болка хаха :)
     
  15. lanadelrey6

    lanadelrey6 Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Оффф пробувам и медицинката влегува од напред до пола, како што кажав, од позади ја ставав медицинката исто влегува ама помалку од пола,з значи проблемот е во средината хахах јас мислам дека имам крв можеби засушена и затоа не може..а дупчето се гледа и од напред и од позади :/ другарка ми кажа ракијада ставам да се исчисти крвта внатре, мислите дека е можно така? Ќе полудам со ушево мое хаха :(
     
  16. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Измиј ја обетката со ракија и притисни силно за да излезе од другата страна.
    Може да имаш засушена крв или да ти загноило местото.

    Лошо си направила што си ја извадила обетката, па уште и си ставила бижутерија. Таа отприлика 3недели до месец не треба да се вади.
     
    На lanadelrey6 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. 3m43

    3m43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Мене ми ги дупнаа ушите уште на 4-5 години така да не се ни сеќавам убаво само знам дека еден ден ми го дупнаа едното уво и многу плачев и отидов дури после 2 дена за другото :D
     
  18. lanadelrey6

    lanadelrey6 Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ајде UOTE="crimson, post: 2293970, member: 50750"]Измиј ја обетката со ракија и притисни силно за да излезе од другата страна.
    Може да имаш засушена крв или да ти загноило местото.

    Лошо си направила што си ја извадила обетката, па уште и си ставила бижутерија. Таа отприлика 3недели до месец не треба да се вади.[/QUOTE]
    Ајде ќе пробам пак..инаку морав бидејќи премногу ме болеше, а кога ја извадив гној и крв колку сакаш :/ сепак требаше да го исчистам увото и одма да ја вратам назад..грешка ете, се надевам ќе успеам да ја ставам :)
     
  19. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    јас ги дупнав неколку недели пред новата сега имам 3 на едното а 1 на другото увоми зедоа 100 денари од обетка и секако со нивна обетка
     
  20. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    Нормално е ушите по 4ти ден од дупнувањето да болат при допир,ама онака по силно или при потиснување?8-|