1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дупнување на уши

Дискусија во 'Мода и стил' започната од sofija014, 6 ноември 2013.

 1. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  3.802
  Знае ли некоја колку се движи да се дупнат уши во трговски во златарите? Која е цената?
   
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Мене уште од болница ми се дупнати ушите па така незнам најдобро прашај си во некоја златара не вервам дека е многу скапо :D
   
 3. sever123

  sever123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  98
  100-150 денари. :)
   
 4. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  9.086
  Пол:
  Женски
  Баш прееска видов во ГТЦ на прв спрат во една златара имаше натпис дека дупнуваат уши, но не знам по која цена. Не би требало да е повеќе од 150.
  Можеш да одиш и во чаршија ;)
   
 5. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.416
  Пол:
  Женски
  Летово си ги дупнав ушите 3 пати. :D

  На десното уше имам 3 обечки, на левото 2.
  Не боли, оставете што ве лажат вас.

  Инаку ги дупнав во златара и од таму е обечката, се вкупно за 50 денари.
   
 6. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  20.022
  Имам точно 7 дупчиња на ушите, 2 не се важат зошто ги имам од многу мала (да не речам бебе), исто и носот ми е дупнат, ама не носам таму обетка (стара сум веќе за тоа :rofl: ), сите ги имам дупнато кај златарите во Трговски, воопшто не боли и не сум имала никакви компликации :) Не сум сигурна за цената ама мислам дека беше 100 ден.
   
 7. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Мене 50 денари ме кошташе 1 дупче сеа планирам уште едно да си правам т.е 3 на десното уше
   
 8. Pipaa

  Pipaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  Освен двете стандард нели, имам и едно на р`скавицата на десното уво.
   
 9. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.411
  Пол:
  Женски
  3 на десното уво и 2 на левото. Инаку само оние бебешките не знам кој ми ги дупнал, а останатите сама си ги дупнав со медицинската обетка. Инаку на пола срено им ги дупнав на времето затоа што тогаш беше доста скапо и немаше секаде за дупнување на уши.
   
 10. lanadelrey6

  lanadelrey6 Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Имам 4 дупчиња на десното и 1 на левото уво. Е сега едно од тие 4 ми е на рскавец, не ме боли, немам гној, ни крв, ништо, но кога ќе пробам да ставам обетка не можам. Обетката влегува до пола уво и натака не сака:/ како од сеедината до крајот да е затворено. Дупнато ми е пред 7 8 дена и морав да ја извадам медицинката бидејќи ме болеше, ставив обична обетка, бижутерија, после еден ден ја извадив и бидејќи имав оток ставав борова вода и навистина ми помогна. Немам ставено обетка 3 дена, секој ден пробувам но само до пола и после не сака, премногу ме боли кога пробувам да ја ставам. Ми треба помош. Од што би можело така да биде? Другите обетки ги ставам без проблем! Ве молам одговорете ми колку е можно побрзо, не сакам да ми се затвори, а навистина не знам што да направам!
   
 11. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.411
  Пол:
  Женски
  Позади ти е зарасната кожичката. Со истата медицинска обетка бидејќи е остра дупни го местото пак малку ќе те пецне. Предходно исчисти ја обетката со алкохол или ракија и на неа нанеси некоја маст, хидроциклин на пример.
   
  На lanadelrey6 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Немој да ставаш бижутерија, особено недезинфицирана! Почекај некој период чим ти е тазе дупчето.
   
  На lanadelrey6 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  исто и мене така ми беше кога ја ставаш медицинката со неа осди лево десно и ке ти се отвори дупчето малку ке има крв ама нема гајле околу 5 дена на допир ке те боли но потоа нема да имаш проблем но при удар секогаш ке ти крвари местото бар кај мене беше така па ја извадив и отидов ми го дупнаа ушето за 1 сантим подолу и сега проблем немам
   
  На lanadelrey6 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lanadelrey6

  lanadelrey6 Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Ќе пробам пак па ќе видиме што ќе биде, ќе истрпам малку пецкање и болка хаха :)
   
 15. lanadelrey6

  lanadelrey6 Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Оффф пробувам и медицинката влегува од напред до пола, како што кажав, од позади ја ставав медицинката исто влегува ама помалку од пола,з значи проблемот е во средината хахах јас мислам дека имам крв можеби засушена и затоа не може..а дупчето се гледа и од напред и од позади :/ другарка ми кажа ракијада ставам да се исчисти крвта внатре, мислите дека е можно така? Ќе полудам со ушево мое хаха :(
   
 16. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.309
  Пол:
  Женски
  Измиј ја обетката со ракија и притисни силно за да излезе од другата страна.
  Може да имаш засушена крв или да ти загноило местото.

  Лошо си направила што си ја извадила обетката, па уште и си ставила бижутерија. Таа отприлика 3недели до месец не треба да се вади.
   
  На lanadelrey6 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Мене ми ги дупнаа ушите уште на 4-5 години така да не се ни сеќавам убаво само знам дека еден ден ми го дупнаа едното уво и многу плачев и отидов дури после 2 дена за другото :D
   
 18. lanadelrey6

  lanadelrey6 Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Ајде UOTE="crimson, post: 2293970, member: 50750"]Измиј ја обетката со ракија и притисни силно за да излезе од другата страна.
  Може да имаш засушена крв или да ти загноило местото.

  Лошо си направила што си ја извадила обетката, па уште и си ставила бижутерија. Таа отприлика 3недели до месец не треба да се вади.[/QUOTE]
  Ајде ќе пробам пак..инаку морав бидејќи премногу ме болеше, а кога ја извадив гној и крв колку сакаш :/ сепак требаше да го исчистам увото и одма да ја вратам назад..грешка ете, се надевам ќе успеам да ја ставам :)
   
 19. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  јас ги дупнав неколку недели пред новата сега имам 3 на едното а 1 на другото увоми зедоа 100 денари од обетка и секако со нивна обетка
   
 20. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  Нормално е ушите по 4ти ден од дупнувањето да болат при допир,ама онака по силно или при потиснување?8-|