Д Сатрдејс (The Saturdays)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од krEM4Eto, 8 јули 2013.

 1. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  Д Сатрдејс се англиско-ирска женска поп група, која ја содржат Френки Санфорд, Моли Кинг, Уна Хејли, Ванеса Вајт и Рошел Хјумс. Тие се појавија во 2008 година. :inlove:
  Нивни прв сингл е „Ако ова е љубов“ (If this is love). Имаат и други многу други убави песни меѓу кои и мојата омилена..

  http://www.youtube.com/watch?v=-6YLi0GNBTk ;)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.681
  Допаѓања:
  14.384
  Пол:
  Женски
  да и мене многу ми е убава оваа песна што си ја ставила :) и има уште една што ми е многу убава
  оваа :D

  http://www.youtube.com/watch?v=93iIib5oLOw
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  Сите песни им се убавии, ама тоа е бидејќи многуу убаво пеат. Има емисија Chasing The Saturdays на програмата Е! таму првпат ги видов многу се слатки :wasntme:
   
 4. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.681
  Допаѓања:
  14.384
  Пол:
  Женски
  и јас од таму ги видов.. :D убаво пеат, и интересни сеа кога ќе ги фатам чат пат на E ги гледам :)
   
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  И јас ги слушам. Дознав за нив од реалното шоу на Е и многу ми се симпатични и интересни. Имаат симпатични песнички, а и пеат добро. Моли и Уна ми се накако најомилени.
  Од песни, немам се преслушано ама ми се допаѓаат овие.

  http://www.youtube.com/watch?v=-6YLi0GNBTk

  http://www.youtube.com/watch?v=y_-UiAwEgbQ

  http://www.youtube.com/watch?v=ylJ7eNrvrug

  http://www.youtube.com/watch?v=5KSKg6E0Z7I

  http://www.youtube.com/watch?v=F5luP09KWqA

  Имаше и една што ја снимаа во шоуто, нешто како Not giving up on love, ама не можам да ја најдам, сигурно не е доснимана.
   
 6. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.376
  Допаѓања:
  9.999
  Пол:
  Женски
  И јас за нив дојзнам преку Е и многу ми се симпаични, Моли и Ванеса ми се некако најслатки, имаат интересни песни но не ги слушам многу често :) Инаку омилена песна ми е what about us :)
   
 7. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  419
  Јас си ги обожавам The Saturdays, многу добар женски бенд ми се, после PCD, нив ги нема, не знам зошто но Д Сатрдејс ми се одлични! :) Имаат многу песни хитови, и девојките се многу убави, а знам сега дека почнало и нивно реалити шоу да се дава на Е!, ама не гледам тв и не сум го начекала, а баш би сакала.Од последните Gentlmen ми е најдобра, а инаку немаат песна што е лоша. :up: за девојкиве.

  http://www.youtube.com/watch?v=d-OBAXHfgqE

  http://www.youtube.com/watch?v=-6YLi0GNBTk

  http://www.youtube.com/watch?v=IGPwmr2FWn4

  http://www.youtube.com/watch?v=pfGzWntCbxY

  http://www.youtube.com/watch?v=eEnz3r2F-Bw
   
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  На E! даваат серија за нив! Доколку сакате мислам преку раб. денови кај еден саат е!(не сум сигурна)
   
 9. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.247
  Пол:
  Женски
  Групава ја знам од 2010 год.Голем фан сум на Д Сатрдајс..СИте песни ми се убави неможам да одберам една и секако сите девојки ми се убави на свој начин.. :inlove:
  Да да имаја релити шоу на Е! CHasing The Saturdays..тоа правилно беше лани преку летото но сеуште го даваат како реприза еден вид :!: ..Тогаш беа на турнеја низ Америка..Се надевам дека некогаш можеби ќе дојдат и овде.. :wasntme: :inlove:
   
 10. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.956
  Допаѓања:
  37.326
  Oмилени ми се ^_^ :l:
   
  На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
 11. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски
  ne bea the sats na turneja vo amerika tie imaat turneji samo vo UK so zboras ti znaci jas sum NAJGOLEM fan gi slusam i gi znam uste od 2010 a premnogu gi zasakav vo 2012 ama isto kako od od prviot den da gi znam
   
 12. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.956
  Допаѓања:
  37.326
  Имаа турнеја во Америка.Таму е и снимен спотот за What About Us.
   
  На CutieWithABeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 13. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски
  znam deka e snimen tamu spotot za What about us ama ne imaa turneja tamu samo imaa nekolku nastapi a turneji imaat samo vo UK ako ne vervas proveri <33
   
 14. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски
  Za zal sega se spekulira deka The Sats se raspagaat iako tie toa go demantiraa nekolku pati no sega izgleda deka e vistina, ama jas ne veruvam vo nisto dodeka tie ne potvrdat ;(;(;(;(;( #TeamSatsForever
   
 15. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.956
  Допаѓања:
  37.326
  Уште кога го направија Finest Selection: The Greatest Hits претпоставував дека ќе се распаднат иако викаа дека нема... Mollie почна да се занимава со својот моден блог, Frankie е трудна што значи и да не се распаѓаат во следните две години нов албум нема да извадат па сега останува да видиме...
   
 16. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски
  The Sats velat deka se vrakaat na pocetokot na 2016 i se nadevam deka ke se vratat a toa sto e trudna Frankie nema vrska oti i Una i Rochelle bea pa povtorno vadea novi albumi :)
   
 17. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски