Д-димери во бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од butterfly.mk, 21 септември 2013.

 1. MPR

  MPR Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Благодарам многу.
   
  На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eli.karameli

  eli.karameli Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  2.000
  Како закажувате испитување на трансфузиологија, 2 пати матичната ми вика нема пуштено термини?
   
 3. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  714
  Со 24 часовен и ќе си пише во упатот дека ти треба и мислење само така примаат
   
  На Среќичка, princess5 и eli.karameli им се допаѓа ова.
 4. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  4.356
  Пол:
  Женски
  Пробај, како што ти објаснила @Brpbrp , ако не успееш така, оди кај специјалист гинеколог, фондот признава мислење од него. Јас двата последни месеци, така ги рефундирам клексаните.
   
  На Maja92@ и MPR им се допаѓа ова.
 5. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.911
  Допаѓања:
  97.866
  Може матичен да ти даде итен. 24ч важи тој и со тој би требало да те примат.
  За мислење ќе пише после маил и би требало да вратат.

  @Brpbrp ти со тој упат и мислење зеде или по маил праќавте?
   
  На eli.karameli му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  714
  Мојава по маил прати и одма и вратија дента :)
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.911
  Допаѓања:
  97.866
  Така и мислев :) Тенк ју :)
   
  На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  714
  Нема на што :)
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.911
  Допаѓања:
  97.866
  Уште ова, уште се од 09-13?
   
 10. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  714
  Е тоа не знам на 3ти треба да одам па ќе видам, или од 8 или од 9 се порано не почнуваат и од 8 кога се во 9 ќе почнат како што ги дал господ :D
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.911
  Допаѓања:
  97.866
  Јас и ти се исто тераме, ако не се лажам. 13.04, 03.06 :)
   
  На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  714
  По се изгледа така е :lol::lol::lol:
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. eli.karameli

  eli.karameli Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  2.000
  Ќе одам во вторник кај матична по упат, кажете ми ако некоја од вас оди во 8ми Септември таму од колку почнуваат со работа? Да не се како на клиника од 9-13?
   
 14. Leo_29

  Leo_29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2017
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  3.155
  Пол:
  Женски
  Мислам дека уште не се почнати да работат редовно. Не функционираат амбулантите, зашто се ковид центар во моментов. Имаше најава дека од 1ви јуни ќе почнат. Јави се, прашај.
   
 15. eli.karameli

  eli.karameli Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  2.000
  Сега се враќам од клиника, имаше преку 200 луѓе што чекаа надвор. Ужас. Се свртев си заминав.
   
 16. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  714
  Имаше доста трудници или имаше стари луѓе што се бутаат со уапти од 2ри месец и што им се слошило па дошле на преглед? :)
   
 17. eli.karameli

  eli.karameli Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  2.000
  Трудници. Невиден хаос беше. Си викам кого да замолам за преку ред кога со стомаците сите едвај стоиме.
   
  На Maja92@, Vojdana и Brpbrp им се допаѓа ова.
 18. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  3.307
  Пол:
  Женски
  Мислењето е посебен документ или само е маил напишан?
   
 19. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  714
  Маил е напишан со мислење и истото ќе ти го издаде матичниот гинеколог за да рефундираш
   
 20. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.911
  Допаѓања:
  97.866
  Што збориш?! Ова на клиника?