1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Д фестивал - Дојран

Дискусија во 'Музика' започната од Afrodite¥, 8 јуни 2018.

 1. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.973
  Пол:
  Женски
  Д фест е единствениот open-air музички фестивал во Македонија, кој годинава по осми пат ќе се одржи во периодот од 6-ти до 8-ми јули.

  Основан во 2011 година и израснат од идејата за уникатен open-air настан, кој ќе и понуди на публиката алтернатива за задоволување на потребата за летен фестивал на автентичното и прекрасно Дојранско крајбрежје. Ова е млад фестивал кој, благодарение на илјадниците фанови и најдобрите артисити од локалната, регионалната и светската музичка сцена, секоја година се одржува во одлична атмосфера константно доведувана до еуфорија и претставува единствено искуство исполнето со позитивна енергија.

  Секоја година Д Фестивал е дестинацијата за забава на повеќе од 8.000 посетители кои ги уживаат впечатливите концертни перформанси на музички артисти како Manu Chao La Ventura, Stereo MC’s, Wilkinson, Sonique, Кирил Џајковски, Дубиоза Колектив, Bernays Propaganda, Љубојна, Фолтин, String Forces, Суперхикс, АРЕА, С.А.Р.С., Baildsa, Зијан и многу многу други.

  Сте биле до сега?
  Планирате да одите годинава, без разлика дали како посетител или волонтер?
  Споделете искуства, очекувања :)

  Годинава ќе има доста познати имиња како што се Дуке Бојаџиев, Frenkie, Who see, Ки, Архангел - така да, оваа година Д фест i'm coming :)

  imageedit_10_7636089086 (1).png
   
  На dayla, RoseRain, iloveyou29 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Frosi333

  Frosi333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2018
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Ne sum bila ali bi sakala da otidam :)
   
 3. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.973
  Пол:
  Женски
  И јас немам идено, оваа година првпат.
  Ако сакаш можеш и како волонтер да се пријавиш, има на страната на д фест :)
   
  На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.988
  Допаѓања:
  44.940
  Пол:
  Женски
  Немам појдено досега, но годинава можеби ќе појдам ако успееме да се организираме. 90% од настапувачите прв пат ги слушам но верувам дека е забавно кога има толку посетители. :)
   
  На Afrodite¥ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.973
  Пол:
  Женски
  Да, има доста непознати изведувачи и за мене ама сепак со добро друштво кога се оди и не е толку битно тоа :)
   
  На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  52.464
  Пол:
  Машки
  Братиште чим си во организација,ќе дојдам годинава и пиење од тебе :inlove:
   
 7. dayla

  dayla Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  5.540
  Пол:
  Женски
  Јас имам баш убави спомени, ептен убави дружења беа. Сум била 3 пати чинам.
  Последен пат бев 2015, памтам само дека два дена сите бевме парализирани од шутките и скокањето на Ману Чао. Добри денови. :wasntme:

  Ептен ми е криво за годинава што не можам да одам, посебно за Архангел што никако не успевам да го фатам, исто и Дуке Б, и Sevdaliza која ми е прекрасна. Више срече други пут. :(

  Мислам дека секоја година се со подобра организација, thumbs up oд мене.
   
  На Afrodite¥ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.754
  Пол:
  Машки
  Имам отидено 3,4 пати и секоја година е се по недобар ... порано навивав за фестивалов и добиваа голема подршка од мене но сеа сум ебано разочаран пошто организаторските принципи им се кретенски но можеби ќе идам оваа година чисто да се уверам во тоа што го зборам сега, да испиам некое топло пиво на шанкот лош.
   
 9. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.116
  Допаѓања:
  9.918
  Пол:
  Машки
  Super mi izgleda, pod drugi okolnosti bi prisustvuval
   
  На Afrodite¥ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Веќе имам набавено карта. Ќе одам со 2 другарки сите 3 дена. Не се сомневам во незаборавен помин. Уште времето да се погоди. :mm:
   
 11. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  8.669
  Пол:
  Женски
  Ептен сакам да се одржи оваа година, но изгледа нема ништо да биде. ;(
   
 12. Ladybug2436

  Ladybug2436 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  646
  Пол:
  Женски
  Не е официјално откажано ама така ми мириса...
   
 13. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  2.962
  Пол:
  Женски
  Ехх што убаво си поминував таму со друштвото.
  Нека заврши ова коронава да се журкаме повторно во нормални услови.
   
  На Black__ му/ѝ се допаѓа ова.