1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дaли честo јa менувaте прoфилнaтa сликa нa Facebook?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Eva22, 9 ноември 2015.

 1. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Poznavam Luge Koi Profilna na fb ili sto bilo ne menuvaat so godini a i nikoj ne misli deka e fake profil
  a nekoj sekoj den menuvaat profilna od koi ste vie dali vi e vazno voopsto toa ili vi e povazen vpecatokot nadvor ??
   
 2. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Мене не ми е сменета од мај месец. :D
   
 3. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  6.979
  Јас обично 3-4 пати годишно ја менувам.

  "Секој ден треба да се менуваат гаќите,а не профилната на фб"
   
  На moon1, bonnita, blady и 16 други им се допаѓа ова.
 4. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.507
  Допаѓања:
  26.899
  Пол:
  Женски
  Порано ја менував многу често и сакав да се сликам за да си ставам нова профилна на фб:rofl::rofl:
  ама сеа не знам од кога не ми е сменета не се замарам со тоа :lol:
   
 5. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.003
  Пол:
  Женски
  Слики од мене ставам, ама профилната ретко ја менувам :)
   
  На cresa-jagoda и Nausicaa им се допаѓа ова.
 6. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.613
  Пол:
  Женски
  Профилната ја менувам можеби еднаш месечно, и толку дали. Не ставам многу слики на фб. Порано става повеќе, ама сега немам мерак некако. За тоа го користам инстаграм, да споделам, таму објавувам секој ден слика, некогаш и повеќе :rofl:
   
 7. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Кога ептен ќе ме изнервира дечко ми,прво нешто профилна менувам,и после одма ми е полесно :D
   
  На crazylady, Sanjichka007, badgirl2 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.146
  Пол:
  Женски
  Moze veke godina ima od kako ne mi e smeneta,bas so fb mnogu ne se zamaram.
   
 9. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.262
  Пол:
  Машки
  Мојата не е сменета од септември, а и не се замарам многу со ФБ. Го користам само за комуникација, а не за чекирања и перчење кој каде бил, што бил и со кого, ниту пак не пишувам статуси и не ставам слики.
   
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.552
  Пол:
  Женски
  Мојата многу долго време не е сменета :D
   
 11. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  na sekoj 5 min.
   
 12. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Јас ја немам сменето од јули :D
   
 13. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.307
  Допаѓања:
  28.826
  Пол:
  Женски
  Мојава долги месеци стои. :D Во принцип многу ретко менувам профилни, а и речиси никогаш не ставам слики онака на ѕид само. Сè повеќе не можам да ја најдам поентата на ставањето слики на фејсбук. |(
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bojana.20

  Bojana.20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Исто :wasntme:
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Па ја менувам често интересно ми е. Мада повеќе инстаграм го користам неголи фб.
   
 16. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  795
  Пол:
  Женски
  Секпј месец ичи некад у месецот дватеипати ќе сменам слика хаха
   
 17. Beautiful_girl..

  Beautiful_girl.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Женски
  Ја менувам кога ќе ми текне, немам некој ред (fingers):lol:
   
 18. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Јас ја менувам секој месец. На есен - есенска слика, на пролет - пролетна слика, на лето - летна слика и тн.
   
 19. Ketnis

  Ketnis Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Не, многу ретко ја менувам, а и не објавувам многу постови. Фејзбуков ми служи само за комуникација.
   
  На blady, cresa-jagoda, Lella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.307
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ми се погоди профилната на фејсбук, не ја менувам долго време. Сега скоро ја сменив после повеќе од една година. Додуша и не седам премногу на фејсбук, повеќе сум на форумов, ама еве и тука си најдов убава слика и долго не сум ја сменила.
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.