1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дa збoрувaме шпaнски

Дискусија во 'Канта' започната од Abril, 4 октомври 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Abril

  Abril Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  771
  Пол:
  Женски
  Листaв мaлку низ темите и видoв декa имa девoјки кoи гo сaкaaт шпaнскиoт јaзик.
  Јaс личнo премнoгу гo сaкaм,никoгaш не сум oделa пo курсеви и сличнo,нo гo знaм дoвoлнo дoбрo.
  Ајде дa збoрувaме шпaнски.Некa биде истo кaкo СДК,сaмo нa шпaнски.

  Odio cuando el tiempo es asi,con lluvia.No puedo salir de mi casa.Odio cuando tengo que llevar un paraguas.
  Hoy quero estar en mi cama,acostada,con un buen libro y un sabroso te..Quero que este dia se termina rapido.
   
  Последна измена: 4 октомври 2016
  На Petra777, mula и zhap4e им се допаѓа ова.
 2. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.162
  Пол:
  Женски
  Hola como estás? Soy la primera ☺

  Ајде јас да го скршам мразот :)
   
  На sjdgo, fallenangel и joy1 им се допаѓа ова.
 3. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Me voy a dormir ahora. Soy muy cansada.:yawn:
   
  На fallenangel и joy1 им се допаѓа ова.
 4. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  46.647
  Пол:
  Женски
  О диос мио куеста тема а куи?:rofl:
  Порке но инглез?:^)
   
  На Petra777, fallenangel и joy1 им се допаѓа ова.
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.855
  Допаѓања:
  103.653
  Пол:
  Женски
  Ay, ay, ay caramba!:D:D
  No tengo nada para decirle. Solamente que tengo hambre, tengo sed:$ ....me esta faltando un poquito tranquilidad y sueno....:bug:|-) y me gustaria ver una pelicula como... Volver por ejemplo.
  Hola:$ que tal?
   
  На 1209, Petra777, mula и 5 други им се допаѓа ова.
 6. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.585
  Допаѓања:
  276.801
  Пол:
  Женски
  Mi casa es tu casa :D

  @zhap4e tu hablas mui bien espanol
  Caramba cikita :rofl:
   
  На 1209, Petra777, mula и 3 други им се допаѓа ова.
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.855
  Допаѓања:
  103.653
  Пол:
  Женски
  На fallenangel и joy1 им се допаѓа ова.
 8. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  3.162
  Допаѓања:
  79.256
  :o
  Pero pequena, tu y yo nos podemos hablar en espanol hombre8-|, asi esas mujeres de el parte -/+40 no nos entiendan y pues les hacemos cotillaaaa:D.
   
  На mula, joy1 и zhap4e им се допаѓа ова.
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.855
  Допаѓања:
  103.653
  Пол:
  Женски
  Que coño! :clap: Pero mi сфаќита :o :D :?!
  Si, si, como que no^_^:D
  Juntos, tu y yo en contra las brujas y :wasntme:los brujOs:rofl:
   
  На Annora, joy1 и Emy867 им се допаѓа ова.
 10. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Убава тема. Да не бидам aguafiestas и puntillosa con el lenguaje ќе ве оставам на раат да си зборите. :lol:

  ¡Que tengáis un buen día! :makeup:
   
  На Ane-Goki1, Abril, mula и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Bella.04

  Bella.04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Многу го сакам шпанскиот,од мала го знам и сеуште гледам шпански серии :inlove:
  Hoy estoy muy tristе no se por que;(
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  3.162
  Допаѓања:
  79.256
  No pude encontrar una сФаќита:D mas ideal de lo que eres Dios mio:D.
  Me voy. Es tiempo para dormir mi siesta...que luego tengo que trabajar y mucho:doh:.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 13. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.855
  Допаѓања:
  103.653
  Пол:
  Женски
  Dios mio dices?^_^ Sabia que dios es una mujer :rofl::angel:
   
  На Emy867 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  3.689
  Пол:
  Женски
  Oye... pero que buena idea! Me encanta el idioma español. :D
  Besos a todas, y espero que tenemos grandes conversaciones aqui para que podamos mejorar nuestro castellano. :hai:
   
 15. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Јас повеќе знам да зборам, отколку да пишувам.
   
 16. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.936
  Допаѓања:
  13.985
  Пол:
  Женски
  Хахаха, темава, како мали кога зборевме на англиски за да не не разбираат по дома (facepalm)
   
 17. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.133
  Пол:
  Женски
  A veces me dan ganas de escribir en Español todo el tiempo, pero... como que... no estoy loca para hacer eso :D
   
  На LollySky и Bella.04 им се допаѓа ова.
 18. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.025
  Пол:
  Женски
  Que pasa gente? Cómo va? Están bien?
  Me creó qué afuera viene la lluvia. :D
   
  На mula му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.319
  Допаѓања:
  2.754
  Пол:
  Машки
  Hey perro. Que apaga la luz? Voy a linchamiento.
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.113
  Допаѓања:
  56.364
  Пол:
  Женски
  На форумов е пожелно објавените содржини да се на македонски јазик. А да не зборам што потоа ќе излезат теми да зборуваме на германски, па на француски...
  Така што оди во канта, а вие искажете си се во сдк, а за шпанскиот искажете си мислење во темата Шпански јазик. :)
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.