Евергрини

Дискусија во 'Канта' започната од Bitter-Sweet, 17 септември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.846
  Допаѓања:
  55.137
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема но не најдов.
  Дали вие слушате македонски евергрини? Јас уживам кога заедно со моите си слушаме и ги коментираме, тие се потсетуваат на нивното време а јас само го чувствувам тој дух од едно минато, една историја и посакувам да се родев тогаш наместо сега...
  Еве некои од моите омилени, споделете и вие.  https://www.youtube.com/watch?v=qTbur-epehI

  https://www.youtube.com/watch?v=LqWenJrKaq4

  https://www.youtube.com/watch?v=vm81a4nETCk

  https://www.youtube.com/watch?v=znKgWKpKWwU

  Слушам и евергрини од нашата бивша Југославија, но нив ќе ги споделам во некоја друга прилика.
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.296
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.