1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2010

Дискусија во 'Музика' започната од bilkata, 22 февруари 2010.

  1. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Избор на песна за Евровизија 2010

    Што мислите за овогодинешниот избор? Ви се допаѓа ли песната на Ѓоко Танески? Имавте ли друг фаворит?

    [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_mvT3I5cUMQ&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_mvT3I5cUMQ&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
    [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/1368pxrZIDc&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/1368pxrZIDc&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
    [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/UT6TcZ1Xja8&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/UT6TcZ1Xja8&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
    [youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JvWmTtvY6Qo&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/JvWmTtvY6Qo&hl=en_US&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe87a9f" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
     
  2. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    pesnava e tapa...i nisto poveke i ne ocekovav...kakvi ubavi pesni znaat da napravat ama koga ke dojde red za evrovizija nekoko gubat lugevo inspiracija...
     
  3. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    песната не ми се допадна фаворит ми беше влатко илиевски
     
  4. Tinker-Bell

    Tinker-Bell Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Ubava e pesnata na Goko Tanevski ama za preku godina,kako najnormalna pesna,takva pesna ne e za evrovizija. Prava pesna za evrovizija bese na Vlatko Ilievski i mislam deka ke osvoese nekoe poasalno mesto. A edna rabota ne mi e jasna vo situacijata koga I dvajcata imaa izednacen broj na glasovi, KAKO MOZE DA PREOVLADUVA MISLENJETO NA ZIRITO, PA NELI NARODOT ODNOSNO PUBLIKATA BIRA PESNA ZA EVROVIZIJA???????????????????????????
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    srnicka24 не губат они инспирација туку на Евровизија не смеат да праќаат плагијати, по другиве фестивалчиња кај нас сите песни имаат украдени мелодии , им прават преработки, нов текст и ете ти хитче ама тоа не смеат да го направат за Евровизија.
     
  6. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    не ги гледам избориве веќе само нерви си губам...никогаш не сме оригинални..или бираме само добар пеач или само добра песна а ужасен пеач....итн...никако да се направи пакет да биде СЕ ВО ЕДНО
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Фујјј,ништо од песнава,ниту пак другите не ми се допаднаа.Не не бидува нас за на ЕВРОВИЗИЈа :mrgreen:
     
  8. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    изборов беше стандардно лош...ништо ново не видовме....така што нема многу матријал за коментирање :lol:
    песната ок беше просечна иако не е евровизиска и не е за WOOOOOW :Down:
    мене фаворит ми беше Влатко Лозановски....убава песничка и убав текст, ама и таа некако не е евровизиска...само знам дека ќе стане голем хит сега после фестивалов 8)
     
  9. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Kako i poslednive godini taka i ovaa domasniot izbor katastrofa od pesnite niedna ne bese za na evrovizija,a sto se odnesuva na pobednikot ok pejac e ali pesnata ne e nisto posebno poveke sakav Vlatko Ilievski da pobedese mada i taa pesna ne bese najdobroto od nego ima mnogu podobri pesni kako i da e i ovaa godina mozeme da se oprostime od finale toa sigurno
     
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Зарем има луѓе што уште го гледаат тоа??? Јас се откажав пред неколку години. Катастрофа жива, јас не знам зашто не се откажеме
     
  11. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Не се откажуваме од инает,барем јас така мислам. И затоа што не сме доволно развиени и немаме толку квалитетни пејачи за да си направиме самите некој вид на фестивал како на промер Сан Ремо во Италија.Паметни си се италијанците,си се откажаа затоа што секоја година праќаа најубави песни и не победуваа заради политика.А песнава на Џоко :) е ок ама не е за на Евровизија.На Влатче беше поубава ама кутриот не знае да пее. :lol:
     
  12. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Го искажав моето мислење на некои други теми и сметам дека не вреди да се нервирам и да се замарам со Скопје Фест.Што си садел - тоа ќе си жнееш! Ќе се види се на Евровизија,а и со нетрпение ја чекам годината кога ќе не казнат да не учествуваме на Евровизија поради сите скандали кои се се поголеми од година,во година.
     
  13. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    дефинитивно требаше да победи влатче песната баш убава и интересна а такви песни се бараат за на евровизија
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Мене убава и интересна комбинација ми е оваа со Ѓоко :)
    Таа од Влатко беше интересна и шармантно-заводлива песна :)
    Всушност, сеедно ми е :mrgreen:
    Секако се е циркус и ретко кој гледа евровизија :geek:
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Јас не гледав баш а и тоа что го видов ич не ме бендиса. Влатче е шминкер невиден и еднинствено ми е мило што он не победи.
     
  16. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    pobednickata pesna mi e prosecna! iskreno,ocekuvav poveke od Goko Tanevski kako pejac i dobiv mnogu pomalku od toa sto go ocekuvav! :roll:
    moj favorit ovaa godina (kako i prethpdnata ;) ) bese Vlatko Lozanoski! pee sovrseno a i pesnata ne mu bese losa! pesnata sekako ke stane golem hit (isto kako i minatogodisnata ,,Blisku do mene,,)...no za zal nema da ne pretstavuva na Evrovizija!
     
  17. ellis

    ellis Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    imavme hit izbravme kako i sekogash tapa melodija
     
  18. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Победата на Ѓоко Таневски била наместена и се знаеше уште пред да почне фестивалот :Down: , имам близок пријател кој се двизи во тие кругови и тој самиот кажа дека Ѓоко бил овде и побарал некој рапер да му најдат, било кој зашто победата му била 90% сигурна, па му го дадоја Били звер и би победа. А јас искрено бев за влатко илиевски, ама ние македонците еден век нешто местиме преместуваме, па ајде нека се проба оваа год Ѓоко секако нисто нема да добиеме ни да изгубиме, заш :mrgreen: то немаме
     
  19. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    Iskreno ke vi priznam deka sekoja godina gledam evrovizija, i najiskreno mnogu mi e interesno da gledam, cirkuzi sobrani na edno mesto. DEFINITIVNO e cirkuz i e zabavno poslednive godini, pocnuvajki od Ruslana do onie sverovine... a najloso e sto ne ja pamtam pesnata od minatogodisniot pobednik, sum zaboravila koj bese... sto znaci ne bese nesto posebno... se slucuva no retko e da se najde dobra pesna, no sepak tie se najmokni... sto se odnesuva do nas, sepak do sega site nasi pretstavnici mi se bendisale (osven XXL) poradi katastrofalniot glas koj go imaa a iako oni obezbedija najdobar plasman dosega (ako ne se lazam), a najiskreno, kolku i da ne ja podnesuvam Elena Ristevska taa dosega najmnogu mi se dopadnala, iako site drugi bile ok... a za ovaa godina, kako start pesnata ne e nesto naj naj no so sminkanje mozebi ke se dotera malku i neka vnimavaat malku na koreografijata, neka napravat nesto unikatno koe ke bide samo nase i taka barem da se pretstavime kako sto treba... kako i da, koj i da ucestvuva od kaj nas i kakva pesna i da imame, sepak nie sme Makedonija i nema koj da ne glas, za zal... pozdrav
     
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас не гледав,едноставно заради тоа што секогаш се нешто погрешно правиме,место публиката да ја одбере песната која ке не претставува,тоа го прави жирито кое е со врски очигледно.Затоа и не гледам,и тоа што ке го одберат( мислам на жирито) е жива катастрофа,и јас воопшто незнам зошто се појавуваме на Евровизија,лани не ни влеговме во финале.Мислам секогаш ја утнуваме работава.Не викам дека немаме добри пеачи,туку не ја одбираме правилната песна за Евровизија.Мислам затоа и не сакам да гледам,затоа што знам каков народ сме.Ене ја Италија,не учествува,паметно,си го има Сан Ремо,не е будала да учествува на Евровизија,каде што тоа место да биде фестифал,тоа е како еден вид на собрание,каде што секој си доделува поени според тоа кој,колку е близок со соседот.Затоа и незнам што воопшто одиме на Евровизија.