1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2010

Дискусија во 'Музика' започната од bilkata, 22 февруари 2010.

  1. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Песната што ја одбра жирито е ТАПА :twisted: :twisted: :twisted: Не ми се свиде ниедна...освен сценскиот НАСТАП на Влатко Илиевски што според мене беше солиден!
     
  2. vale77

    vale77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    MISLAM DEKA GOKO TANEVSKI E VISTINSKIOT IZBOR I DEKA E EDEN OD NAJDOBRITE VOKALI VO MAKEDONIJA, I DEKA KE JA PRESTAVI MAKEDONIJA NA NAJDOBAR NACIN.
    PESNATA E DOBRA,PEVLIVA,(NAJDOBRA OD OVOGODINESNIOT IZBOR NA PESNA ZA EVROVIZIJA) IAKO GOKO IMAL DALEKU POUBAVI PESNI AMA TOA E DRUGA TEMA ZA RAZGOVOR..

    POZDRAV I MNOGU SREKA.
     
  3. LedZeppelin

    LedZeppelin Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    E pa mora da ima sto pojke nacini za kradenje nekoj denar, kako taka da se otkazuvame :D Nego, na Vlatko Lozanoski pesnata beshe ok, mislam najubava od site, no djabe.. Ova, Evrovizija ne deka e nekoj interesen nastan.. Odamna sum prestanala da ja sledam,
     
  4. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    ja ne gi gledav site ama toa sto go vidov bese tapaaaaa....goko tanevski e dobar pejac,ama pesnava ne mu e nisto posebno,ne e pesna sto bi napravila booom pa da glasaat za nas...zaso se znae kako se glasa na evrovizija,najvisokite poeni se delat po komsiski linii,a pomalite za onie pesni sto ostavile nekoj vpecatok..a nasava poso ne e takva,nema nikoj da ne glasa osven komsiite,po nekoj poen,sto znaci prasanje e dali ke vlezeme vo finale pak.. :D
     
  5. galevskam

    galevskam Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Sekoja godina stara pesna sakale ili ne del sme od nea - no za prvpat ja slusnav i onaa recenica deka koga bodovite se izednaceni togas po staro poznato pravilo se zemaat glasovite od zirito ??????????????????
    megutoa MTV nebi bila MTV dokolku rabotite ne si gi svrti na svoja strana, a za vo idnina za da ne se rasfrlaat so pari i taka graganite se revoltirani od radiodifuznata taksa i drugi nelogicnosti vrzani za MTV neka si najdat pejac tekstopisec kompozitor aranzer i taka nataka neka im go plati smestajot tamu negde i neka ne prasuva nikogo od kogo ne prifaka sugestija i glas.
    Poraka do Goko Tanevski - go citiram spored moeto mislenje izbrana e vistinskata pesna za na Evrovizija - poarno e da ostane samo negovo mislenje zosto glasovite od onie sto treba da ja slusaat pesnata poinaku kazuvaat.
    A sto se odnesuva do negoviot nastap na Evrosong 2010 da si go poravi izgledot stajlingot sto bi rekle drugi, da si napravi scenski nastap zosto uspehot ne go postignale i podobri peaci od nego, a so vakov izgled nastap i pesna za peenje vo nekoe domasno klubce????????? i sto uste ne ni posleden nema da bide - ke go isfrlat od probata.
    So sreka vo Oslo i kako staro pravilo potrebna e GOLEMA SREKA.
     
  6. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    Песната како песна е ок, но дефинитивно не ми е некако певлива, евровизиска, што би се рекло едноставно не и влегува во уше, па да си го потпевнувам рефренот...Пеачот си е добар, сум го слушала неколку пати на настап во живо...но ситер знаеме дека вокалот како вокал не е пресуден таму(ние барем имаме најголем доказ-Тоше). Се сомневам на виоск пласман, дури како што пиша некој погоре незнам ни дали ќе се пласираме во финале...али кој знае, можеби сречата че ни се насмевне токму тогаш....

    да треба јас да избирам, годинава би ги пратила Кирил и Есма :up:

    http://www.youtube.com/watch?v=2aDYAfA_plQ
     
  7. daniel4eto

    daniel4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Mene voopsto ne mi se svigase pesnata na goko tanevski,favorit mi bese vlatko ilievski,a site ostanati bea katastrofa :(:(:(:(:(
     
  8. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    Летам кон тебе,
    од
    небото за да те видам,
    ко ангел над тебе да бидам,
    да дознаам се,
    да
    дознаам се за тебе.
    Летам кон тебе,
    од небото за да те видам,
    ко ангел
    над тебе да бидам,
    да дознаам се,
    да дознаам се за тебе,
    се за тебе.
    SPORED MENE OVAA PESNA BESE NAJDOBRA ZA NA EVROVIZIJA :( NO SEPAK NE POBEDE PORADI NEPRAVDITE VO NASATA ZEMJA
     
  9. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Kako i sekoja godina taka i ovaa...
    Spored mene najdobra bese pesnata na Vlatko-Lozano a moze da se kaze i na Vlatko Ilievski.
    Na Djoko Taneski apsolutno ne zvuci evroviziski sto se vide i od prilozenoto koga gromoglasno dobi edno enormno golemo "UUUUUUUU...!!!" od publikata. :Down:
     
  10. tigar.23

    tigar.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    pesnata e ok...ama peacot za nigde!
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ѓоко ја има силата!
    Абе Џоле бе Џоле...и ти ли сине Бруте,а не ми делуваше за таков човек,ќе речеш семеен,чесен...
     
  12. brankicajasmin

    brankicajasmin Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Vaka znaci podobro Goko Taneski nego Vlatce.Vlatce napravi edna uzasna pesna,katastrofa i zatoa podobro Goko iskreno...isto taka i Esma Bend ima dobra pesna i prekrasna izvedba...Bev prisutna na polufinalnata vecer i strasno sum razocaranaaa..potkupeno ziri,potkupena publika i bezbroj nevkusni komentari i isfirkuvanja :twisted: a Vlatce nema potreeba od ljutenje zosto bese katastrofa i iskreno se razocarav od nego napravi vistinski cirkuz a plus i publikata bese potkupena ccc znaci greota za celata ovaa manifestacija LOL.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Па добро одамна се знае дека изборот е едно големо фијаско, а ние сепак секоја година пак се разочаруваме :lol:
    Ко па да е битно кој ќе оди. Одамна се виде дека претставникот не е важен. Секогаш сме тука негде.
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Одамна престанав да следам Евровизија и овај нашиов избор мизерен. Не ми е јасно зошто не се откажеме од учество?
    А уствари знам. Па некој мора да биде последен :lol:
    Смешки.
     
  15. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Зошто Чак Норис не сака да дојде во Македонија ?
    - Бидејќи Ѓоко Таневски ја има силата ! :lol: :lol: :lol:
     
  16. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    :lol: me nasmea fallenangel,alal ti vera
     
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.898
    Допаѓања:
    103.023
    Пол:
    Женски
    [​IMG]


    За 2 месеца ке започне 55-от по ред Европски избор за најдобра песна на крајот на мај ке се одржи оваа година во Осло , Норвешка. Време е да се постави тема каде што ќе можеме да ги коментираме овогодинешните настани,циркуси,песни и пејачи кои од 39 европски држави на 25/27 и 29 мај во Осло ќе ги бранат боите на сопствените земји.

    Учесници во прво полуфинале се : Србија , Албанија , Полска , Белгија , Белорусија , Латвија , Македонија , Португалија , Малта , Молдавија , Исланд , Босна и Херцеговина , Словачка , Грција , Русија , Финска , Естонија

    Учесници во второ полуфинале се : Швајцарија , Израел , Романија , Кипар , Азербејџан , Данска , Хрватска , Бугарија , Холандија , Украина , Шведска , Словенија , Ирска , Турција , Грузија , Литванија , Арменија

    И 5-те финалисти - Франција , Шпанија , Норвешка , В.Британија и Германија


    Извор : http://www.eurovision.tv
     
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.898
    Допаѓања:
    103.023
    Пол:
    Женски
    Сите земји се уште ги немаат избрано своите претставници , но сега за сега ке ги поставам линковите на избраните песни за на Евровизија 2010 :)

    Albania
    http://www.youtube.com/watch?v=wMHrwDi6OSc

    Armenia
    http://www.youtube.com/watch?v=xVrm2HxuGRU

    Bosnia&Herzegovina
    http://www.youtube.com/watch?v=levCgSYQlr8

    Bulgaria
    http://www.youtube.com/watch?v=MM3Xq-5tXCs

    Croatia
    http://www.youtube.com/watch?v=8uZkaSk3c98
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.898
    Допаѓања:
    103.023
    Пол:
    Женски
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.898
    Допаѓања:
    103.023
    Пол:
    Женски