Евровизија 2010

Дискусија во 'Музика' започната од bilkata, 22 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  72
 2. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  На песнава вреди само солото!!!!!!!!!! Ништо друго! Дамјан Пејчиноски е звер!!!!
  Солото ме одушевува, така да најдобро би било Ѓоко ич да не се појавува, нека го остават Дамјан да им солира 3 мин, да ги шокира малу, и сигурно сме 1 :)
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа нашата песна, ама сигурна сум дека и оваа година нема да влеземе во финале.
   
 4. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28
  песната е катастрофа не свакам како е можно во текот на целата година да се прават толку добри песни а кога ке дојде ред за евровизијасе е ........па и лозановски каква песна а какви имаше претходно немам коментар знам само дека последното место ми е загарантирано :D :D :D :D :D :D
   
 5. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  297
  Песната на Ѓоко е прекрасна, ја обожаваммм :)
   
 6. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Мене лично фаворит ми беше Лозаноски,а ма и на Ѓоко песната не лоша.Му посакувам успех на Евровизија.Ке гледаме и ке навиваме за нашата земја :D
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Добрите песни не се пријавуваат на тој избор :D :D :D
   
 8. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28

  ама искрено зар не е така ....какви хитови испаѓаат прету текот на годината а за евровизија се е ......... :puke:
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  Кога треба да се испраќаат песни за Евровизија, авторите ги фаќа авторска криза. Затоа песните се катастрофални.
   
 10. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28
  хехеххе дефинитивно тоа ке е :D :D :D :D
   
 11. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
 12. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  72
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  И на мене ми се допадна пробата.
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  можеше и подобра песна да се испрати на евровизија :) на почетокот убава ми беше, дека не ја гледав евровизија и само ја слушнав победничката песна :D а после некое време кога ги слушнам скоро сите... сфатив дека имало и поубави :rock: на влатко илиевски на пример, весела еврозвизиска песна... :)
   
 15. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.404
  Пол:
  Женски
  Ова мора да се слушне, што сака Ѓоко да каже ... :?:
  Го видов на фб и морав да го постирам :D
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2aCJPcQznfc&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/2aCJPcQznfc&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  ^ :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Божеееееее хеххехеххехеххе
   
 17. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  72
  Pa dobro de neka se slusne i makedonski vo oslo... sto ima tolku loso tuka :rofl: :rofl: :rofl:
   
 18. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  4.973
  ej ne sum vo tek ali izvinete koga e evrovizija :?:
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  Првото полуфинале е на 25 мај, второто на 27 мај, а финалето е на 29 мај.
   
 20. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  4.973
  fala ti mnogu znam deka se nesto otideni ali mislev ovoj vikend da ne e :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.