Евровизија 2010

Дискусија во 'Музика' започната од bilkata, 22 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Се извинувам. Се извинувам..Мај мистејк :x :tmi:
   
 2. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  sekad isto ...isto ni e koj ida pratime koga nema koj da glasa za nas...i da bese los nastapot (a ne bese barem za razlika od moeto ocekuvanje) bevme najdobi ovaa vecer i trebase da vlezeme vo finale barem ako nisto drugo ali toa e...
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.488
  Допаѓања:
  50.769
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека настапот беше солиден. Ваљда пошто очекувањата беа многу мали :lol: Ама добри беа :) Песната на Босна ја немав слушнато до сега и многу пријатно ме изненади.
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  Сигурна бев дека нема да влеземе во финале заради политика. Ми се допадна настапот на Ѓоко и мислам дека требаше да влеземе во финале. Македонија треба од следната година да не учествува на ваков политчки настан.
   
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.978
  и јас сум за да се повлечеме од евровизија :!: :!: :!:
  ете си имаме сега наш избор - песна на балканот :) :) :)
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.488
  Допаѓања:
  50.769
  Пол:
  Женски
  Доста е веќе резилење. Кога ќе се опаметат само...
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Во финале не очекував да влеземе од добро познати причини кои веќе беа спомнати погоре и за тоа не ни вреди да се коментира. Не ме ни интересира кој влегол во финале или пак кој ќе победи. Евровизија изгуби вредност.

  За настапот на Ѓоко можам да кажам дека беше солиден (срце не ми дава да кажам поарен збор, иако беше поарен настапот, пошо ептен ме нервира човеков :D ). Деана беше исто добра, мада шо малце не беа усогласени трите. А за Дамјан, е тука веќе немам коментар. Одличен е човекот. Сума сумарум, добро беше. Барем немаше маскаради некои (како што веќе некој погоре спомна).
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.404
  Пол:
  Женски
  Јас искрено да си признаам очекував полош настап ама со оглед какви беа другите Ѓоко беше супер. Генерално за целото шоу можам да кажам дека беше ептен лошо, целата организација од најавите па до изборот на водителите беше катастрофа, до сега убедливо најслаба Евровизија.
  А во контекст на муабетот АЈ ФИЛ ЛАЈК А ФИШ еве и еден виц

  Си фатил некој рибар ЗЛАТЕН ЃОКО и му вика: пушти ме оти ќе ти испеам три песни на англиски. :D

  Не е дека сега ќе му фаќаме сеир на Ѓоко ама гледав интервју пред да оди на Евровизија и гордо изјави дека одел на забрзан курс по англиски, затоа сега толку го зафркаваат. А и оние од МТВ требале некој преведувач да пратат а не нашиве јазик да кршат и после АЈ ФИЛ ЛАКЈ А ФИШ :D
   
 9. GuitarHero

  GuitarHero Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  Паметни се Италијанците,си имаат Сан Ремо и ич гајле не им е што се дешава навака.Само се прашувам кога ќе сфатиме дека е ФАКТ тоа што Македонија никогаш нема да победи на Евросонг.
  Лани бевме меѓу првите 10,меѓутоа жирито додава една песна која не е влезена од публика и така таа влегува во финале,а вади една од тие што се влезени,епа лани ние бевме "среќните"...
   
 10. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  ozbilno treba da se otkazeme samo ne ponizuvaat kolku poise se trudime tolku poise ni se ismevaat samo , a sto e najtragicno sekad greskata vo nas si ja gledame...ne e se do dijasporata koga glasovite politicki se dodeluvaat koj kogo go saka koj na kogo mu se upikuva a nas nikoj ne ne saka a i nema zosto da ni se upikuva ...sve na sve rezil |(
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со тебе. Не ми се допадна организацијата, а и водителите беа катастрофа. Организацијата на ланската Евровизија повеќе ми се допаѓаше, иако и лани водителите не ги биваше. Уште пред да ги соопштат финалистите се знаеше кои се финалисти. Режисерот ги прикажуваше финалистите пред да ги соопштат. Тоа беше многу лошо направено. Дефинитивно, лоша организација.
   
 12. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  72
  ejjj luge aj da gledame realno... za ova definitivno nikoj ne ni e vinoven, sami sme si vinovni... i ova mora da go priznaeme... uste pred da odi Gjoko vo Oslo site go isprativme so negativna energija, osven negovite najbliski nikoj drug ne go poddrzuvase, i koga nie samite si velevme deka pesnata ne cini, deka gjoko e vakov onakov, partiski covek ne znam sto, pa sakavme nekoj od nadvor da ne pocituva i da ni ja bendisa pesnata, EPA NEMA :!: .
  Drugo, mesto site nie zaedno da dadevme pridones za poddrska, i da lobiravme po web stranicive, forumive, facebook, nie se zanimavavme so greskite na gjoko po intervjuata, se zanimavavme so negoviot angliski, so silata pa duri i so cak noris... eee mili moi, ova nekolku pati sum go kazala i pak ke go kazam, NE MOZEME DA OCEKUVAME NEKOJ OD NADVOR DA NE POCITUVA, KOGA NIE MEGU SEBE NE SE POCITUVAME. I nastapot odma se smenija komentarite, deka gjoko dobro peel, deka se ova e politika, deka najdobri sme bile, i sega nekoj drug ni e vinoven... Kako i da e na nas startot ni bese utnat, uste na pocetokot ne mu veruvavme, iako trebase, uste na pocetokot site mu dadovme negativna energija, i posle sakame rezultat epa nema... :devil:
   
 13. natasa-p

  natasa-p Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Mene mi se dopadna na Milan od Srbija-bas e lesna za pamtenje i vesela e-evroviziska,a i na Albanija bese dobra.Nekako nasive panika gi faka pred Evrovizija i isprakame dobri peaci so losi pesni.A ovaa godina nasiov ne mi se dopadna ubava e pesnata ama ne e Evroviziska.A i fakt e deka se e politika i za dzabe se zamarame so Evrovizija :!:
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  17.890
  Допаѓања:
  150.669
  Пол:
  Женски
  За ова се сложувам со тебе во целост, многу убаво си го кажала. Така е како што напиша ти, ние не се цениме самите, па треба да очекуваме другите да не ценат. Без разлика кој да пее, која песна да оди на Евровизија, приказната е иста секоја година. Ние се замараме со глупави работи, наместо сите заедно да го поддржиме нашиот претставник, па кој сака нека е. И најдобра песна да имаме, и најдобар пејач, пак ќе најдеме нешто негативно - едноставно, таков ни е менталитетот и мислам дека, за жал, тоа уште долго време ќе остане така. Ако влезеше во финале, сигурна сум дека сите што до вчера плукаа по Ѓоко, денес ќе го величеа и фалеа на големо. Човекот имаше сосема солиден настап и одлично ја отпеа песната, направи тоа што можеше да направи. А тоа што не влезе во финале не ми пречи, затоа што ако се ценеа гласовните способности - Ѓоко дефинитивно ќе одеше понатаму.
  Како и да е, факт е дека Евровизија стана еден голем циркус и таму некои други работи се ценат. Ако сакаме навистина да успееме на таа сцена, Македонската Телевизија како организатор на националниот избор треба навистина да се потруди да ја заврши работата како што треба, а не површно и само затоа што мора. Макар што мислам дека ништо нема да ни фали ако не учествуваме на Евровизија - има и други, многу подобри начини за промоција.
   
 15. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  toa ne e ne cenenje toa stvar na vkus dali ke ti se sviga ili ne , a nie nemame nikakvo znacenje za glasovite sto ke gi dobie ili nema da gi dobie taka da nezvisi dali ima podrska ili nema...ako e taka srbija sekoja godina se raspravaat i skandali imaat pa pak sekogas se megu prvite 10.
  zboram za poddrskata od narodot , a deka treba finansiski i marketingski poise da gi podrzuvaat prestavnicite toa treba ama na nas katastrofa ni e drzavnata televizja ,a privatnite nemozat ,taka da vrti suci sve ni e djabeee:)))
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  И да пратиме убава песна џабе ни е. Можеби ќе се пласираме во финале, меѓутоа никогаш нема да бидеме во првите 10, ниту пак да победиме. Евровизијата веќе не е тоа што беше. Се претвори во политички настан во кој што за да се пласираш во првите 10 или за да победиш треба да имаш лоби. Ние го немаме тоа.
   
 17. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  големо браво за децава :clap:
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.488
  Допаѓања:
  50.769
  Пол:
  Женски
  И покрај тоа што не влезе во финале од сите слушнав дека имал солиден настап. И јас истото го мислам. Ај вечер е другата вечер, па да видиме другиве како ќе поминат.
   
 19. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.469
  Без разлика што не влезе во финале, јас мислам дека Ѓоко даде се од себе за да не претстави најдобро, воклните способности му беа одлични, изведбата на ниво и целиот настап беше супер. Мене лично многу ми се допадна настапот на Ѓоко. Мислам дека проблемот не е во песните или пејачите туку до нашите организатори МТВ кои не знаат да направат добра промоција и маркетинг. Ако немаат доволно финансии подобро да паузираме една година, па за наредната да бидеме поспремни финансиски. Вака ништо не правиме.
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.488
  Допаѓања:
  50.769
  Пол:
  Женски
  Вечерва тапа беа песните некако. Во финалната вечер ќе си навивам за Франција, највесела песничка имаат.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.