Евровизија 2010

Дискусија во 'Музика' започната од bilkata, 22 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Irena93

  Irena93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Абе Германија пред да излезе на евровизија си имаше добра реклама напраено некако ми изгледаше како да беа решени да победат :D :D Иначе песничката си имаше добар ритам ама некако текстот цело време едното исто на крај у глава да ти мавне :D :D Според мене турците требаше да победат имаа супер песна :)
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  На мене фаворит ми беше Турција. Победата на германија не беше заслужена. Се знае дека е наместено. Германија ја спаси Европа од економската криза и нормлано дека ќе наместат да победи Германија. Евровизијава е политички настан.
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Катастрофа бевме...ептен забегани во секој поглед :D
   
 4. lukssy

  lukssy Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  da da a pogotovo so intervjuto vo oslo se posrami cela makedonija....
   
 5. TheLady

  TheLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Мене најмногу ми се допадна Шпанија само греота што им упаднаа така на сцена :worried: инаку песната уште ја слушам и супер ми е :)
   
 6. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  хахаха ај фил лајк а фиш
   
 7. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  Ајде нека ни е честито и оваа година на изборот! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
  Па ние стварно не сме нормални! Секоја година на Евровизија се отплаќаат долгови, се избираат пејачи.. Кога ќе избереме ПЕСНА? Влатче коа имаше просечни песни кои се издвојуваа од другугите, беше меѓу последните, или блиску до победа, но никогаш не победи, но еве сега, му дојде на него редот, се знаеше дека тој ќе победи, посебно после неправдата од минатата година, па веќе кога и тој го знаеше тоа, толку ли не можеше некоја подобра песна да си одбере ? Мене искрено ИЧ ама ИЧ не ми се допаѓа песната. :puke: :puke: Абе ајде нека му помине и нему меракот... :| :|


  ( иначе се извинува на офф топик, но мој предлог е оваа тема да се вика само Евровизија, јас се мислев дали да отворам нова Евровизија 2011, но мислам дека само една е доволна, а и Евровизија е актуелно само еднаш во годината, па може овде да коментираме. )
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.