1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2010

Дискусија во 'Музика' започната од bilkata, 22 февруари 2010.

  1. Irena93

    Irena93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    4
    Абе Германија пред да излезе на евровизија си имаше добра реклама напраено некако ми изгледаше како да беа решени да победат :D :D Иначе песничката си имаше добар ритам ама некако текстот цело време едното исто на крај у глава да ти мавне :D :D Според мене турците требаше да победат имаа супер песна :)
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.535
    Пол:
    Женски
    На мене фаворит ми беше Турција. Победата на германија не беше заслужена. Се знае дека е наместено. Германија ја спаси Европа од економската криза и нормлано дека ќе наместат да победи Германија. Евровизијава е политички настан.
     
  3. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Катастрофа бевме...ептен забегани во секој поглед :D
     
  4. lukssy

    lukssy Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    da da a pogotovo so intervjuto vo oslo se posrami cela makedonija....
     
  5. TheLady

    TheLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Мене најмногу ми се допадна Шпанија само греота што им упаднаа така на сцена :worried: инаку песната уште ја слушам и супер ми е :)
     
  6. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4
    хахаха ај фил лајк а фиш
     
  7. Astrid

    Astrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    23
    Ајде нека ни е честито и оваа година на изборот! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
    Па ние стварно не сме нормални! Секоја година на Евровизија се отплаќаат долгови, се избираат пејачи.. Кога ќе избереме ПЕСНА? Влатче коа имаше просечни песни кои се издвојуваа од другугите, беше меѓу последните, или блиску до победа, но никогаш не победи, но еве сега, му дојде на него редот, се знаеше дека тој ќе победи, посебно после неправдата од минатата година, па веќе кога и тој го знаеше тоа, толку ли не можеше некоја подобра песна да си одбере ? Мене искрено ИЧ ама ИЧ не ми се допаѓа песната. :puke: :puke: Абе ајде нека му помине и нему меракот... :| :|


    ( иначе се извинува на офф топик, но мој предлог е оваа тема да се вика само Евровизија, јас се мислев дали да отворам нова Евровизија 2011, но мислам дека само една е доволна, а и Евровизија е актуелно само еднаш во годината, па може овде да коментираме. )