1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2011

Дискусија во 'Музика' започната од Gkatzopulu, 27 јануари 2011.

 1. Gkatzopulu

  Gkatzopulu Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  9
  Евровизија е манифестација која се оддржува еднаш годишно. Годинава, земја домаќин е Германија. Кое е вашето мислење за овогодинешните избрани композиции?
  Што мислите за изборот на македонски претставник ?
  Еве ја листата на сите учесници на домашниот избор за Евросонг 2011:


  Музика/ Аранжман/ Текст

  1. Не се менува љубовта - Ристе Тевдовски
  *Милан Миланов/ Лазар Цветковски/ Милан Миланов

  2. Лудост - Здравка Мирчевскa
  *Здравка Мирчевскa/ Кирил Бабамов/ Здравка Мирчевскa

  3. Туѓа си - Иле Спасов
  *Иле Спасов/ Иле Спасов/ Огнен Неделковски

  4. На крај - Оливера Горговска
  *Гоце Симоновски/ Гоце Симоновски/ Раде Врчаковски - Врчак

  5. Грешка - Наташа Малинкова
  *Столе Аврамов/ Зоран Алексиќ/ Менче Аврамова

  6. Не ми требаш - Наталија Славева
  *Зоран Алексиќ/ Столе Аврамов/ Зоран Алексиќ/ Даниел Ванков

  7. Те краде тој - Бобан Мојсовски
  *Лазар Цветковски/ Лазар Цветковски/ Огнен Неделковски

  8. Лажеш дека не не боли - Горан Каргов
  *Хрис Марин/ Владимир Дојчиновски/ Петар Ацев

  9. Параноја - Емилија Гиевска
  *Бобан Апостолов - Џани/ Бобан Апостолов - Џани/ Зоран Рудан - Цеки

  10. Секој ден - Offside
  *Милан Миланов/ Гоце Симоновски/ Милан Миланов

  11. Русинка - Влатко Илиевски
  *Гилгор Копров/ Владимир Дојчиновски/ Владимир Дојчиновски/ Јован Јованов/ Марко Маринковиќ - Слаткар

  12. Знаеш ли - Ангелина Стојаноска
  *Даниел Митревски/ Даниел Митревски/ Петар Димитровски/ Ирена Димовска

  13. Остави политика и појачај тон - Скипи и Тајзи
  *Горјан Јовановски - Скипи/ Горјан Јовановски - Скипи/ Драган Величковски – Тајзи

  14. Рам там там - Мартин Србиновски
  *Мартин Србиновски/ Мартин Србиновски/ Гоце Симоновски/ Мартин Србиновски

  15. Секогаш некој повеќе вреди - Филип Јордановски
  *Блаже Темелков/ Дарко Тасев/ Блаже Темелков

  16. Коцкар - Иван Јованов
  *Денси Екс/ Иван Јованов/ Јован Јованов/ Иван Јованов/ Денис Хајдаревиќ

  17. Божји патеки - Лидија Кочовска
  *Александар Чекреџи/ Александар Чекреџи/ Маја Павловска - Сотироски

  18. Нека е со помин - Дуле и Коки
  *Љупчо Мирковски/ Љупчо Мирковски/ Огнен Неделковски

  19. Во мојот свет имаш дом - Наде Талевска
  *Глигор Копров/ Владимир Дојчиновски/ Борче Димитров

  20. Не враќај се - Водолија
  *Ристо Апостолов/ Ристо Апостолов/ Ристо Апостолов  Kade i da sme znaeme deka sekoja godina vo razìlicni zemji se oddrzuva evrovizijata.Ovaa godina ke bide vo Germania,moeto mislenje za pesnata nemi bas dopaga.Neznam dali Makedonia ke ucestvuva pak vo ovaa godina oti tuka vo Grcia ne davat mnogu informaci.Samo gledav na televizija davaa ako razbrav ubavo oti od pocetok nego gledav.Za evroviziata za nas kene prestavuva grcka grupa koj tuka e dosta poznata grupa,se vika KOKINA HALIA prevod CRVNENI TEPESI.Kazete mi dali e vistina toa,dali se slusa toa vo Makedonia.Pisete mi pozdrav
  [mod-kirilica:11l3muxx][/mod-kirilica:11l3muxx]
  [mod-tekst:11l3muxx][/mod-tekst:11l3muxx]
   
 2. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Pesnite od evrovizija

  Ќе има сигурно претставници,кај сме утнинале ние циркусвизија.
  За некоја недела ќе се знаат :)
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Pesnite od evrovizija

  Последната недела од фебруар ќе има избор за песна, не дека едвај чекам туку баш пред некој ден слушнав на радио.
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Избор за песна на Евровизија 2011

  Сега ги кажаа изведувачите на ексклузив. Who the hell are they? :^) Повеќе од пола беа дебитанти, немаа ниту слика од нив :lol: Па ајде друштво, до година да се собериме и ние да отидеме на фестивалот да покажеме нозе, раце, предник, задник, барем ќе се радуваат нашите баби што не имало на тв :D
  Циркуз без пари.
   
  На roberta-rubi, FortuneTeller.xD и beached им се допаѓа ова.
 5. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Избор за песна на Евровизија 2011

  Најубаво ќе биде Македонија да се откаже од Евровизија :^)
   
  На elka.timova, tralalala и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
 6. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Избор за песна на Евровизија 2011

  Бруки сме...голема брука за Македонија....кои се пеачиве? групиве?
  А песниве....цццц не знам што да искомпентирам :^)
   
 7. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Избор за песна на Евровизија 2011

  Што е со изведувачиве!? Од кај изникнаа?? :^)
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  Избор за песна на Евровизија 2011

  што е иронија????
  Влатко Илиевски да ја претставува МАКЕДОНИЈА со песната РУСИНКА! :lol: :lol:
   
  На Danilela, passion.for.fashion, Winter.Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  Избор за песна на Евровизија 2011

  Oдамна престанав да гледам шитовизија. Всушност ниедна песна од таму не ми оставила силен впечаток до сега, да сакам на рипит да ја ставам повеќе пати.

  Годинава, нема ни да ги преслушам песните. Нека му е со среќа на победникот, само нека не се разочарува кога нема да влеземе финале.
   
 10. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Избор за песна на Евровизија 2011

  Дуле и Коки сигурно се фасцинирани од "кога лисјата паѓаат"
   
  На De-lovely, la-chicka и Winter.Girl им се допаѓа ова.
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Избор за песна на Евровизија 2011

  Најсмешно ми падна за Иван Јованов.
  Типчево памтам дека играше нон стоп покер на ФБ, а сега шифрата за композицијата му е Texas holdem, а насловот Коцкар. :rofl: :rofl: :rofl:

  Не намеравам годинава да гледам Евровизија. :D
   
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Избор за песна на Евровизија 2011

  Ayyyyy почнува циркузот, почнуваат муабетите мене гајле ми е за Евросонг АМА... на крај повеќето гледаат евросонг, па после сите ја критикуваат песната, па со нетрпение го чекаме главниот евросонг дома со пуканки пивце пееме на глас, пее нашиот претставник ние сме средно задоволни божем најдобри до сеа али секако намештаљка никој нас не не сака и не гласа за нас, нема финале и си одиме дома разочарани, нигде го нема изведувачот со месеци и после пак отпочеток ајт нова сезона.
   
  На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Избор за песна на Евровизија 2011

  Секој ден
  Туѓа си
  Те краде тој
  Коцкар,
  Не ми требаш........
  Лажеш дека не не боли
  Не враќај се
  Знаеш ли
  Во мојот свет имаш дом
  лудост
  Параноја
  Грешка ....
  Не се менува љубовта
  Секогаш некој повеќе вреди
  Рам там там
  На крај
  Нека е со помин

  дури и песница си направив од насловиве :lol: да ја пратиме на евровизија шо викате мор цури? :lol:
   
  На BeYourself, Name, karak и 5 други им се допаѓа ова.
 14. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  836
  Се гледа дека пеачиве и пеачките од македонската естрада се многу заинтересирани за Евросонгот :o
  Од 20 јас само Влатко Илиевски и Дуле и Коки ги знам :tmi:
  Како и да е ништо ново, како и секој година сигурно ќе име по некој скандал, многу кич и тн.

  И да се надополнам, зошто воопшто се мачат кандидативе?
  Зошто веќе еднаш не се откажеме од Евровизија ем сега од кога е воведено тоа правилото со жирито никогаш не одиме во финела и што ако победи Македонија+ трошок сала ќе треба да се гради и уште триста чуда...
  Треба да се прекине со ова!
   
 15. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Песнава е врв,треба да ја пратиме дефинитивно :lol:
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Евровизија никој во нашава државичка не ја сфаќа сериозно, но и да ја земе некој при срце, Македонија никогаш нема да победи на ваква манифестација! Тоа е јасно како ден!
  99% од песниве се пратени чисто за реклама, промоција на песната. А и плус, им се пружа шанса да си се прошеткаат до Германија. ;)
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Многу поразвиени земји се откажаа од евровизија, видоа дека нема цел ниту лезет, така да мислам дека крајно време е да се откажеме и ние :)
  Кога не не' бива, не не' бива. Тоа го знаеме сите. А и политички не стоиме баш најстабилно, не сме многу пожелни каде и да стапнеме, а знаеме дека се е околку политиката и развиеноста.... А ние не спаѓаме во таа група. Македонче, никаде не е пожелно, а тоа трча секаде. :D :D
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Последен пат на Евровизија имаше убави песни кога не претставуваше Елена Ристевска. Сите песни беа хит и се слушаа. Не зборувам за македонскиот избор, туку за целокупниот и за другите држави. Едино не ми се допадна песната што победи таа година Hard Rock од тиа Финците. Но во глобала сите беа добри, одлични песни. После таа евровизија не се ни трудам да погледнам, а и слабо се вратат песните ниту по радијата ги нема. Исто добро беше и годината кога победи украинката Руслана... Според мене најубава песна досега на Евровизија беше оваа...
  http://www.youtube.com/watch?v=P8lF9qf41i4

  :rock: :rock:

  Едит, пејачов иако е морков, го сакам за маж! :rock:
   
  На feminna09, Strumfeta93, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Мене ме чуди што и текнало на Италија да се врати на ова... не знам како да го наречам :^)
   
 20. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  До сега смисливме нешто,па тек сеа да почнеме да ја управуваме.

  Од понудениов асортиман очекувам нешто добро од Водолија.
  Здравка Мирчевска (Патници) растура со гласот,пее феноменално,се надевам и на неа такоџе.

  Другиве ми се...паааа....живи били,па видели.