1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2011

Дискусија во 'Музика' започната од Gkatzopulu, 27 јануари 2011.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас мислам дека Влатко Илиевски ќе отиде... Тешко нас :worried:
     
  2. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    И јас мислам дека Влатко Илиевски ќе отиде. :^) Човеков упорен,не знам колку години по ред се пријавува и втор,трет завршува.Ајде годинава изгледа ќе му се насмевне среќата зашто многу јака конкуренција има,што да ти зборам 8)
     
    На Krisi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.199
    Пол:
    Женски
    Па кој и да оди исто е, па зошто не и он? Си ја знаеме ние нашата приказна, раскажана е многу пати до сега :)
     
  4. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.522
    Допаѓања:
    2.424
    јас сум за да отиде Влатко Илиевски или Мартин Србиновски ... ама мислам дека ке отиде Лидија Кочовска, има и она супер глас и се, само мислам дека малце е стара за евровизија..
     
  5. Gkatzopulu

    Gkatzopulu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    9
    Zosto pod moeto mislenje pisuva nedopolnitelna temata.Sto znaci toa?Pricinata koj pisuvam latinica poveke pati ja objasniv.Citajki mislenjata i slusajki vo Grcia kade ziveam nas na evrovizia ke ne prestavuva grcka grupa.Konecno sto se odluci kaj vas.Pisete
     
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Мислам дека најпаметна одлука како република Македонија е дефинитивно да се откажеме од Евровизија оти секоја година е истото ние од тука за нашиве претставници "najdobri ste najdobri ste"
    и кога ке отидат таму, и кога ке видат што ги снашло незнаат каде се наогаат, па се повлекуваат т.е. ги нема никаде.Наместо на Евровизија -што веке одамна стана катастровизија, можеме да учествуваме на други фестивали како што е Сан Ремо :$

    лудото 19 навистина песничката ти е супер :$
     
  7. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    И дефинитивно треба Македонија да се откаже од фестивалов (ако може така да се нарече).
    Не гледам ниту една причина поради која би било добро да се претставиме на Евросонг.
    Само трошкови,и онака однапред знаеме кај ни е местото.
     
  8. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Јас велам најубаво да се откажеме од Евровизија засекогаш.Само се прави песпотребно трошок и се посрамотуваме :x
     
  9. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски

    Ме изнасмеа :D :D :D

    Него кои се изведувачиве бе луѓе? :^) :D

    Оф муко трагедии, али ај како и секоја година така и оваа... ај нека е со помин :D :D :D
     
  10. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Ах колку едвај чекам да дојде домашниот избор. Со задоволство има да го пратам, нема да трепнам. Едноставно ја обожавам таа магија на Скопје фест, со таа грандиозна сцена со сценографија по најнов терк, со гласови од кои морници ми поминуваат по цело тело, со песни кои поради огромниот квалитет нема да се симнат од МTV топ листите, со пејачи, пејачки и групи од светски ранг, со професионални танчери и танчерки кои ќе се вклопат во совршената кореографија. За водителките нема муабет, облечени во креации на Кавали, со нивните прекрасни вајани тела и убавина која опива, со речник максимум 10 страни од А до Ш. :^) Која калакурница ќе биде, едвај чекам да удрам една добра партија смеење.
    П.С. Дуле и Коки и Наде Талевска се откажаа!! :o |(
    Ништо, ни пропадна 12-ката од чичко Али Риза, нека е со помин! :tmi:
     
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.818
    Допаѓања:
    102.665
    Пол:
    Женски

    Gkatzopoulou сигурна си дека овде во Грција веке избрале? Јас еве читам на страната дека уште нема избрано а петторица ке се натпреваруваат. А фаворитка е некоја Ники. Мислам дека си грешка. :?: :)

    Еве страна http://www.eurovision.gr/site/?p=2102#comments
     
  12. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Јас од овие ги знам само:Влатко Илиевски,Наде Талевска,Мартин Србиновски и Лидија Кочовска.
    За другите првпат слушам.Наместо да се пријавуваат веќе познати пејачи...Што ти не ќе видиме тогаш :x
     
  13. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Ееее искрено ја обожавам Евровизија :rofl: спкетки, карање, кубење на коси ......хахах така интересно изгледа.
    До вчерашните колеги си вадат очи, млади исфорсирани дечки фалшираат и за тоа е виновна матрицата хаха. Иронично ама мене ова ми е интересно да го слушам и гледам. Жал ми е само поради фактот што никогаш нема да се претставиме со квалитетен уметник, но кога ќе видам што се случува со другите (фрикови) учесници на Евросонг....воопшто не ми е гајле ;)
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Порано на Евровизија се натреваруваа имиња од нашата естрада како Тоше, Каролина, Калиопи, Владо Јаневски... а сега од година во година се повеќе дебитанти ја користат манифестацијата за сопствена промоција. Ја немам пропуштено ниту една година, не затоа што нуди добро шоу, квалитетни песни, или фер плеј, туку за да пукам сеири! Балканци сме, што да правиме, тоа ни е во крвта. :lol: А од листата на натпреварувачи што ја видов - според мене никој не заслужува да не претставува. :|
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.818
    Допаѓања:
    102.665
    Пол:
    Женски
  16. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Кортисаки и мене ми се допаѓа првата , супер е :)
     
  17. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Навистина не знам зошто уште си ја мачиме душичката со изборот за песна на Евровизија, кога од година во година, наместо да се поправаат работите, кај нас е се полошо, од година во година се полоши песни, а да не зборувам за изборот на пејачите (половината од нив оваа година се уште не се ни пејачи)...
    А пред некој ден, нели Бубо Каров беше гостин на ТВ, и тој сам кажа 2 години бил во жирито, а исто така и дека на К-15 пред некоја година им било понудено да победат (значи не да учествуваат, туку да ПОБЕДАТ), после што сам се откажал од целиот циркуз околу Евровизија.
    Што значи... однапред се знае се`... за жал, никако да ја научиме оваа `евровизиска` лекција.. |(
     
  18. supernovini

    supernovini Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Къде може да се чуят песните? :worried:
     
  19. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Оваа Оливера Ѓоргоска каква типка е значи :o Ако не друго, барем на изглед да ги фати, ко Еленчето во кратки панталончиња :lol: види нога машала

    http://www.youtube.com/watch?v=41FuTH6yzTE

    а песнава ми се свиѓа, ама искрено, без сакрказам :) изненадена сум пријатно од девојкава, надежна е, иако бев скептична пред да слушнам

    http://www.youtube.com/watch?v=UTRbwn8FqWw


    А може и Влатче да победи, не дека ми се свиѓа, ама упоред е дечкото, се гледа дека стварно сака да иде, жалче. Нека го пратат таму пошо еден од малкуте е со таква желба. А замисли пак и оваа година да остане на 2 или 3то место....кој пак ќе го слуша како плаче насекаде. Нека иде таму, нека му помине меракот, ионака неаме некој подобар избор

    Песните тука: т.е само рефрените, целите песни ги нема уште
    http://www.youtube.com/watch?v=Z80sWvqcFcE
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ама оној Jоргос од кокина не знам што, слабо не е BOMBAAAAAAAAAA :inlove: :inlove: :inlove: ]:)