1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2011

Дискусија во 'Музика' започната од Gkatzopulu, 27 јануари 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Aбe жени Јорго е педер, ГРК е :D

    Него се ужаснувам од фаворизирањето на Влатче, сите го спомнуваат, сите го фураат, а тоа песната Русинка за нишчо не ја бива.
    Јас од инат ако треба ќе гласам за КУ КУ РИ КУУУУУУУУУУУУУ :rofl:

    A по рефрениве можам слободно да го ставам на дното Евровизија од нашиве фестивали, јес да ги имаме 3-4 ама овој дефинитивно е најкрш. Најлошите песни тука ги праќаат.
    Макфест колку само хитови има, секоја година има добри певливи песнички, има забава барем така викаат де музичариве :lol: , нема скандали, секоја година пејат и познати и дебитанти.
    А ова Евровизијава е се спротивно од Макфест.
    Уште на сцена да се затепаат, а го чекам тој момент, ќе биде кај и да е :lol:
     
    На Lady-PinkHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Не, ова мора да се гледа! Само ме интересира кои се пеачиве и групиве. Влатче стварно некоја иронија направил со таа негова Русинка, ама јас сеуште се надевам на него. Другите, допрва ќе ги видиме :D
     
  3. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Понискобуџетен и катастрофален фестивал моиве очи немаат видено. :x
    Песните - катастрофални сите, ама сите до една! Скопје Фест стана фестивал за дебитанти и промовирање нови песни, може плус уз пат и некое патување гратис да им дојде. |(
    Па и Евровизиската журка во 69? Уште и пренос на ТВ дале... Што се срамат само не ми е јасно.
    Инаку има шпекулации дека го местат Влатко, така да...
    Не ми е ниту мене мило и драго што ќе оди песна од Паткар, со самото тоа сфаќаме до каде ни е отидена државава на музички план, а понатака не навлегувам.
    Јез да се мачеше секоја година никако да отиде :lol: , ама мора ли баш со одвратнава песна составена од три збора? :^)
    Ама Кристијан рулз, тоа е тоа, сакале ние или не. :hai:

    Да не бидам офф, ама сте се запрашале ли како воопшто Влатко откако влезе во План Б победува на сите фестивали? :rofl: Па уште и го промовираат по емисии, демек многу експонирање во јавност, промоција и оп - победа. Мижи Митро тулумби паѓаат. :rofl:
     
  4. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Некои одат во зоолошка, некои во циркус, ние е доволно да се прошетаме до Универзална и ќе бидеме под импресии цела недела од целокупните акробации, завивања, способноста за бакнување задници која е на завидно нивоУ.... :tmi:

    И врапците по гранките научија дека нашиот избор за Евровизија е жали Боже за времето |( ...катастрофа, ама добро, додуша сеуште постојата некои пејач кои држат дезодоранси пред огледало , имаат по еден настап во три месеца во некоја локална дискотека и секој ден маштаат за успех и полни сали, и ако не победат битно ги видел свет :^)

    Да, ги слушнав рефрените....на конкурсот за „Канти, граканци и други тракатанци“, сериозно претендираат рушење на сите рекорди на слушаност, една година да напраевме асална песна, аман!

    Пак ќе кажам навивам за Здравка само од причина што ме инпресионира нејзиниот глас....ама се ми мириса дека Влатко оваа година ќе части колачи и лимонада од пуста среќа шо ќе му се оствари посакуваната желба, ама ако нека оди, нека види и нека се намири...нема да досаѓа во годините шо следуваат :P
     
    На pink4ever, Angelche и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Kако и да е босна оди со дино

    http://www.youtube.com/watch?v=sPyVQCmG ... r_embedded
    :)
    росонерке. оти бе педер, да не ти лупна корпа? :rofl: :rofl: шаљим се! :lol:
    п.с докажано е дека педерите се најубави.. на
    поркиве
    ги глеам тата-мата се :lol:
     
    На OzzyAngel и karak им се допаѓа ова.
  6. Maat

    Maat Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Не гледам да пишува дека темава е само за македонската евровизија, па затоа ќе ви го кажам ова: :D
    -И оваа година Лена Мајер ќе биде претставник на Германија... со песната Taken by a stranger...

    Има линк од 3-4 минути од изборот, кога се открива победникот. Јас случајно вчера ја прочитав статијата на Идивиди
    и сега не можам да ја најдам :tmi:
    :) :)
     
  7. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Јас знам дека има(ше) правило дека победникот не може да учествува на 2 или 3 наредни Евровизии :^) или не?
     
  8. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Само што ја слушнав на Влатко Илиевски песната има на ју туб 30 секунди клипче од неа... :x Ако стварно е форсиран и ако тој оди на евровизија ноу комент. :tmi: Не дека има избор на песни, од секогаш нашиов избор бил смешка жива...
     
  9. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Изгледа нема такво правило, затоа што потврдено е веќе дека Лена ќе ја претставува Германија по втор пат. :)
     
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    Кич, местенки, фаворизирање, циркуз, сеир, кошкање, да му умре козата на комшијата се ке слушнеш на избор за песна на евровизија само убава песна не. И како секогаш ќе победи некој кој највеќе платил, ставил во плик колку да се почастат во кафана а она што е квалитетно ајт по дома. Мислам дека Влатко би го пратиле колку да ја исправат неправдата од лани со Ѓоле и фишот но може да биде и било поминало. Ќе видиме која риба ќе плива во г*мца до крај и кој ќе се врати покакан. Иронија или не секогаш правиме утки за време на изборот, имам некој кој што ете би сакала да победи но знам дека нема ;)
     
  11. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Јас незнам како уште некој има желба да иде таму. После сите неуспеси и брукања, зашто некој би сакал со сила да си го руши и тоа малку што го стекнал до сеа

    Инаку оваа германкната од лани ми е права срцка, каква е убава и мила....
     
  12. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Не планирам да трошам ни минута на оваа пародија ... Одамна го изгуби сјајот Евровизија не ми е интересен нит изборот надвор а не тука треба да се нарече Политиковизија како кај нас така кај нив попусто фрламе пари и се брукаме :tmi:
     
  13. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    аман бре луѓе што ако се дебитанти.. и Германката лани беше дебитантка па победи..
    мора се што е наше да се искритикува... :fubar: :fubar:
     
    На sweetyears му/ѝ се допаѓа ова.
  14. machorka

    machorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    58
    А што мислите кој со кого ќе се препукува по завршувањето на изборот?Изминативе години бевме сведоци на некои епски препукувања Мартин Вучиќ и Александра(заборавив како се презиваше),Некст тајм со Калиопи и Наум,една година знам Боки 13 нешто се бунеше,Адријан Гаџа и Есма исто една година нешто кенкаа...Тоа е уствари најсеирџискиот дел од Евровизија,недела дена по завршување на изборот топ тема во сите весници,списанија и емисии е дали било наместено,кој бил оштетен,обавезно тој што завршил втор ги бае истите жалопојки,бла бла и така се до наредната година и после пак од почеток :rofl:
     
  15. Maat

    Maat Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    http://escinsider.blogspot.com/2011/02/ ... anger.html

    After an exciting final, we finally know which song Lena Meyer-Landrut will be presenting on the home stage in Düsseldorf...

    ...drumroll please?

    And the winner is "Taken By a Stranger", written by the American songwriting team of Gus Seyffert, Nicole Morier, and Monica Birkenes. (Incidentally, last year's winning song for Germany, "Satellite", was written by an American/Danish team.)
    Изгледа нема такво правило. Се е можно на евровизија :)
     
  16. Alek13

    Alek13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    ЛЕлеееееее хахахаххахаха.... Девојки гледавте ли на мтв.1 кои ке одат на Евросонг 2011 г.
    Се изнасмеав искрено кога ги видов лугето чувај боже да изберат некој од тие таму заглавените во 80 тите. Најдобро и јас така размислувам ние да си се отказеме од ова и да си бидеме мирни да си уживаме во тоа што уствари ние сме.
     
  17. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    http://www.youtube.com/watch?v=Gy2MSddS ... dded#at=86

    Еве ја песната на србите и тие ја утнале работата годинава. Мене не ми остава некој посебен впечаток. Воопшто не е певлива и многу е обична.
    Вкусови се во прашање сепак. Инаку ајде вечер да видиме каква песна ќе избереме, скептик невиден сум зошто и немаме бог знае каков избор.
    Аматерски евросонг, за квалитетот на песните и гласовните способности на изведувачите ич да не зборувам.
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Од колку часот вечерва е сеир-визијата? :lol: Тоа не се пропушта за ништо на светот :rock:
     
  19. Angelceto

    Angelceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    236
    Од 20:30 на МТВ1 :)
     
  20. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    А да ги видиш другите 2 песни :rofl:
    Фамилијата Ковач направи 3 песни една таткото и по една двете негови ќерки. Песната на таткото е ужас, една група од 60сетите, циркуз.
    Александра Ковач си направила песна и изјавила дека никој достојно нема да и ја испее, немало добри пејачи во Србија, затоа она ќе си ја пеела. И поради тоа не добила никаква подршка од српската јавност, многу оптимистички влегла во Евросонгов цурава.
    И оваа песна е најдобра на Кристина Ковач.
    Певлива е ќе е хитче. Мене ми е интересна.

    А јас баш еве чекам Евросонгов да почне.
    СО пуканки во рака ќе се газам од смеење, џоа комедија со Адам Сендер и Џим Кери да ќе гледам :D