1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2011

Дискусија во 'Музика' започната од Gkatzopulu, 27 јануари 2011.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Овие вистински е? мене по сликава ми изгледа ко некој проект за градба...или некој фотошопер има замешано прсти :)
     
  2. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Песната на Азербејџан не е ништо посебно!! Плус ми звучи како плагијат! Обична балада со веќе познат ритам!! Туку ајде, Евровизијата и така е едно големо де жа ву!! Искрено, не ја гледав! Песната ја слушнав другиот ден на Вести, а потоа ја пуштив на јутјуб, од љубопитност!!
    Влатко, не сакам да го коментирам! Џабе одиме на Евровизија! Се брукаме. Лани Ѓоко д фиш, годинава Русинка...што е следно?? Европјанка, балканка или пак гркиња?? И така се е политика можеа да напишат песна за гркиња, па да си затоплиме односите со нашите мили соседи!!
    Толку од мене за фамозната Евровизија-шоу кое не вреди многу, ама љубопитноста на човековото битие и крева рејтинг!!
     
    На lem4e му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Ова е почнат проект, еден од повеќето, ама по се изгледа уште не е довршен ама интересни се градбите, иако не ми се допаѓа локацијата некако зградите околу нив не ми се вклопуваат ама може испланирале и тоа.
    Flame Towers

    Ова одма направија филм демек Азербејџан е како Казахстан како што го претставуваат во Борат :lol: а инаку земјава ми е убава и Баку е убаво уреден, барем колку можев да забележам од сликите на wikipedia, во секој случај подобро од нашите лавови и шмизли (кои одма позеленеа)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Baku#Religion
     
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    дури и да е фотошоп, сега
    ќе ја убрзаат работата, да се покажат за на евровизија :rofl:
     
  5. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Мене ме потсеќа многу на:
    http://www.youtube.com/watch?v=NVk4vENObiI
    Ама па и кога ќе видиш па и немаше некои убави песни.Оваа, шведската, англиската, босанската и украинската не беше лоша. Другово крш!
     
  6. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
  7. PoisonGirl-Valo

    PoisonGirl-Valo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    35
    Евровизија 2011 наместен музички настан
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Победничката песна СЕ‘ УШТЕ ја немам слушнато. Кај и да е, до наредната евровизија ќе ја слушнам :D
    Украина мене така ме бендиса....
    И оваа, комшискава :)
    http://www.youtube.com/watch?v=namU6uR1dZg
    Ептен ретро :D
     
  9. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Мене најмногу ми се допаднаа Словенија и Украина (до душа кога ја гледав Украина повеќе го гледав талентот на девојката со песокот отколку што слушав :lol: )