1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2012

Дискусија во 'Музика' започната од Vikica.cuci, 1 март 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Еве една тема каде можеме да даваме критики не само за нашата песна туку и за песните на останатите земји учеснички.
  Евровизија 2012 ќе биде 57. натпревар за Песна на Евровизија што ќе се одржи во Азербејџан, по победата на Елдар Гасимов и Нигар Џамал со песната Running Scared.

  Двете полуфиналиња е одредено да се одржат на 22 мај и 24 мај, додека главното финале е планирано за 26 мај во главниот град на Азербајџан, Баку.
   
  На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  194
  Искрено ич не ми се верува за да флеземе у финале,песната не ми е нешто многу певлива а и типката ич не ми е за на евровизија,зошто немаше регуларен избор и народот да си каже ај веќе кога ја избрале неа барем да избираше народот песна а не се избрано еве тоа е тоа
   
 3. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Кој и да оди џабе е, ќе си биде како до сега. И мене песнава не ми е како за на Евровизија ама шо викаш па не ни имавме избор, така да пак ќе се фрлаат пари за џабе. Ама ај ете ќе оди, и ја исполнија желбата. пекаше пекаше, де баш да видиме шо ќе каже кога ќе се врати.
   
 4. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  8.264
  Пол:
  Женски
 5. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Калиопи ќе не претставува на Евровизија 2012

  ^ Мене не ми се верува, а ако е вистина го знам победникот уште од сега и не се ни мачам да гледам Евровизија :D
   
 6. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  8.264
  Пол:
  Женски
  Калиопи ќе не претставува на Евровизија 2012

  Вечер ќе се избере победникот.
  Мислам дека овие се натпреварувачите, ако грешам поправете ме. :rofl:

  Today on various websites and social media a number of well known names have been suggested; including Right Said Fred, Elton John, Mika, Bucks Fizz, Hurts, Daniel Bedingfield and Tony Christie. One of the most popular names being put forward is Adele.
   
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Калиопи ќе не претставува на Евровизија 2012

  ^ Шо да се избира и покрај фактот што имаат јаки имиња со кои можат да се пофалат, според мене оди и победува Адел. :D
   
  На BabyD0ll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
  http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovision ... ntest_2012
  Тука убаво има претставено кој со која песна ќе се претставува, кој има избрано песна, кој не и кога е изборот. Британија денес ќе избере претставник. Сте слушнале некоја од песните, има некоја асална?
  Јас на Турција малку ја слушнав, ама типична турска песна ми е. :)
  http://www.eurovision.tv/page/news?id=4 ... ed_tonight
  Еве нешто за изборот во Британија и кои имиња се можен избор.
   
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Чудно ми е за Британциве што сакаат да пратат некој од познативе. Тие никогаш не се замарале со Евровизија... Не го прочитав целиот текст, туку само имињата, па не би навлегувала подетално да не испадне дека трескам глупости :D
  И ако се тие што ги пишува, навивам за Hurts :inlove:
   
  На teddi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Калиопи ќе не претставува на Евровизија 2012

  Леле песнава на Адел колку ме потсетува на една постара. Ама да ме убиеш не ми текнува :@ .
   
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Калиопи ќе не претставува на Евровизија 2012

  Вечер е изборот на Велика Британија.
  Се најавува дека ќе ги претставува големо име кое oрганизаторите не сакаат да го објават и вешто го кријат. Ќе видиме за некој саат.
  Али се претпоставува дека е машко.
  Ова со Адел е претпоставка некоја.
  Иако имало гласање кој да ја претставува и фановите на евросонг од Велика Британија нормално Адел ја избрале :)
   
 12. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Лани Блу ништо не направија, ми се чини ниту во првата десетка не завршија. И покрај провокативните фотосесии и бомбастичните најавувања.
  Британците се толку очајни за победа, што и Спајсиците би ги собрале за да ги претставуваат. |(
  За Адел чисто се сомневам дека би се нафатила за вакво нешто. Евровизија за неа сега е играчка, а и со гласот не е баш во добра состојба, тоа се забележа на настапот на Греми.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Девојки јас мислам дека нема санси Адел д оди оти песната нејзина како сто видов трај околу 4 и пол минути а мислам дека на евровизија најмногу е дозволено 3 и нешто плус минути.Ама како и да е јас мислам дека оваа година Македонија може добро да се пласира(инаку и јас бев скептик кога слуснав дека калиопи ќе не претставува на евровизија но испадна дека песната е супер). a еве и некои од останатите земји.
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 0Q9DZo0q8-Хрватска
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xgW9Q_DXA-Словенија
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xR8k5LY#!-Албанија
  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LCgWl0b1w-Италија
   
 14. sanjickar

  sanjickar Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  39
  Вчера ја слушав песната на нашата Калиопи и мнооогу ми се допадна...дефинитивно е многу подобра за разлика од песните неколку години наназад.Калиопи со среќа со тебе сме :)
   
 15. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  На FortuneTeller.xD и BeYourself им се допаѓа ова.
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.737
  Допаѓања:
  102.248
  Пол:
  Женски
 17. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Me потсетува на германската победничка Lena - Satellite :)
   
 18. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
 19. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  А беше адел кандидатка ?
   
 20. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.277
  Допаѓања:
  16.686
  Мене баш ми се допаѓа песната од
  Калиопи. :)