1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2012

Дискусија во 'Музика' започната од Vikica.cuci, 1 март 2012.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Споредувате два различни изведувачи.
    Влатко со балади, со прекрасен глас и скромен во сценски настапи, и Суперхикс, рок-ска бенд, со солидни гласовни можности(Пеце) кул и откачени песни,ПЕВЛИВИ пред се, и тотално кул и откачен перформанс на сцена.
    И јас не слушам нешто посебно рок,ска,панк,ама Суперхикс ми се одлични.
    Порано кога правеа свирки во Кастро и во чаршија одев,и ескстра си поминував,зашто креваат атмосвера.
    Многу побитно и едните и другите си имаа достоинство нема да се избрукаат таму.
    Што не би го рекла истото за Ѓоко Танесвски, ако има глас неваројатен, тој да не го пуштиш од кафана некоја надвор никако,култура и однесување 0.
    Али кој и да оди, незнам сеедно, најбитно е да има добра песна(лесна певлива што влага во уво) добар настап нешто што останува во очи и пред се,ама НАЈ ПРЕД СЕ, РЕКЛАМА!
    Колку поише се изрекламираш кај сите,преку различни методи и начини,толку подобар скор на евровизија и повисоко на табелата.
    А како што ние одвај ги пуштаме таму со парисобирани од спонзори, тешко дека ќе имам вишак кеш за добра реклама и пропаганда за да сепласираме се подобро.
    Според мене тука лежи зајакот.
     
    На blaa, crazylady и anabel-a им се допаѓа ова.
  2. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Супер би било Влатче да оди!! :inlove:
    Но немам ништо и против суперхикс само да им направат некое добро песниче! :!:
     
  3. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Помина многу време од кога заврши Евровизијс, но мене најубави ми беа Македонија, Италија и
    Шпанија. А победничката не ми се свиѓаше, ништо посебно!! :!: