1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2012

Дискусија во 'Музика' започната од Vikica.cuci, 1 март 2012.

  1. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497

    Слушни ја цела. Не е само почетокот. ;)
    Ајде сите ќе си позајмиме мелодија од хитови, па фино лепо ќе си отидеме на евровизија и оп добро место сме освоиле.
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    песнава е сууупер, мислам дека ќе победи
    го делам мислењето со миљкович дека поубаво би звучела на српски
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Оваа година и стварно треба да го дисквалификуваат. Јас ја пуштив песната, па гледав нешто друго и кога почна мислев по грешка на колдплеј песната сум ја пуштила. Нема ништо оригинално во песната, досадно и веќе слушнато. Разочарувачки навистина.
     
    На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Значи секако дека Жејлко треба да го дисквалификуваат бидејќи песната ептен е слична со Paradise :x
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Сигурно многумина од вас се сеќаваат на песнава, и ден денес ми е криво што не замина како наш претставник, бидејќи во секој сегмент ми се допаѓаше. По не зори зоро на Владо Јаневски,оваа е единствената за која можам да кажам дека била одлична.

    ја обожавам
    http://www.youtube.com/watch?v=cMeVMLCe9S0
     
    На Anna-Banana и miljkovic им се допаѓа ова.
  6. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Шпанија има ли избрано песна?
    Инаку нашата не ми е лоша,ми се допаѓа.Се надевам дека ќе се пласираме во финале и ќе имаме подобар пласман оваа година.
     
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Од Парадајс има слично ама не исто некои 2 секунди во песнава, воопшто не потсеќа на таа песна, да не прочитав тука немаше ни да ми текне. Србите се мајстори за музика исто и Жељко, песната е феноменална иако е некоја фрик песна и нешто невидено како што се бара на евровизија, сепак не гледам причина зашто би бил дисквалификуван ако навистина има тогаш сигурно би преземале нешто евровизиските комисии, сигурно знаат повеќе од нас и не дозволуваат плагијати на евровизија.
    Многу е бедна нашата песна во споредба со оваа, жално е што никогаш за евровизија не направиле нешто толку добро како што знаат да извадат понекогаш некој голем хит на пејачиве...
    Црно и бело човече... black and white, по насловот ќе познаеш дека е сра*е :@
     
  8. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    http://www.youtube.com/watch?v=fi386gsn668
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Иначе песнава на србија е лудила, песебно на англиски, имаат големи шанси, од сега Жељко е фаворит
     
  10. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Подкрадната е малку песнава на Жељко :!: ...ама многу е убава
     
  11. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
  12. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
  14. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    убава е девојката, има убаво тело, песната е добра, ама на шпански пее бре |( .
    Mислиш шпанија ќе ја представува на евровизија :D

    Eдит- а за лане моје па, и таа мислам дека му беше поппокрадена троа :D
     
  15. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    [СДК] Сакам да кажам...

    Сакам да кажам дали ја сум така малку ко в глава удрена или вистина е така :^)
    Зошто евровизискава песна на Жељко Јоксимовиќ http://www.youtube.com/watch?v=pPMNXJifN9Y
    се повеќе и повеќе ми личи на песната од Coldplay-Paradise :tmi: ова само мене ми се дешават или и вас ви звучат исто.... :?: |(
     
  16. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски

    Првпат ја слушам песнава....Пак овој ќе ги претставува на Евровизија? |(
    И мене ме потсеќа на Coldplay, посебно почетокот.
    Аман со крадењево на песните :devil:
     
  17. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    И кога денеска сум веќе кај Евровизијава,одмана се откажав да ја гледам најискрено. Али годинава како што гледам од другиве држави ќе одат се некои познати имиња,па мислам дека вреди да е гледам. Немам коментар за нашава песнава http://www.youtube.com/watch?v=DmXKPLPiAAA :puke: :puke: :puke: единствено нешто што ми се допаѓа,делот од гитарата е и тоа. Англиската верзија катасторфа,за Македонската не коментирам. На самата помисла на Black and White веќе знаеш дека НОУ КОММЕНТ.
     
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Oвие Pусинкиве не знам дали ќе ја дочекаат Eвровизија :D пола од нив сигурно ќе отидат на оној свет дур да почне :D

    се шалам, ама постари не можеле да пратат :D
     
    На AnaKarenina и miljkovic им се допаѓа ова.
  19. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    ^ Другата половина од возбуда ќе пушти конци на сцена :D

    Добро, не можеше да се направи поочајна песна, нели? (зборам за „нашиот претставник“) |( Не, нема шанси. Ова е хорор за ушите бре :fubar: :x
     
  20. pafpaf

    pafpaf Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    109
    За Калиопи и нејзините гласовни способности и музички талент воопшто нема простор за дискусија.Еден од најдобрите вокали на овие простори.За тоа каква е како естрадна личност не би коментирала. Песната е ОК,и толку.Ништо повеќе.Не се памти ни дел од мелодијата на прво слушање,во ниту еден сегмент не е евровизиска песна,т.е. песна која би можела да забележи некој по забележителен пласман. :^) Од евровизиски аспект,воопшто не ми се допаѓа.

    Јоксимович органски не го поднесувам,но има убава песна.Класична убава евровизиска балада.Сигурен му е висок пласман.Јес да човекот сака да си краде делчиња од туѓи песни и да состави хит,ама бар знае да извади хит од тоа.Не е ова спорт па да се игра фер-плеј.Не се бираат средства да се оствари добар резултат.Контраверзни се домашните избори за Евросонг а камоли самиот избор.Политика и лобирање се составен дел од секој Евросонг. |(

    Шведска ми е ОК исто.Ако се бира победникот од Србија и Шведска не знам кого би одбрала.Од една страна добро е да се врати фестивалот повторно на овие простори,од друга страна кој ќе го гледа и слуша и овака одвратниов Јоксимович. :x