1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2013

Дискусија во 'Музика' започната од Lozanoska, 28 декември 2012.

 1. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  129
  Лозано и Есма ќе ја преставуваат Македонија на Евровизија!!!

  Есма Реџепова и Влатко Лозаноски ќе бидат македонски претставници на Евровизија 2013. Македонската радио телевизија ја објави донесената одлука, но не се откриени детали за песната со која нашите музичари ќе се претстават наредната година во Малме, Шведска.
  Есма РеџеповаЕсма Реџепова

  Неочекуваната соработка помеѓу искусната кралица на ромската музика и младиот поп-пејач можеби ќе се покаже како одличен потег за впечатлив настап и добар пласман.
  Влатко СтефаноскиВлатко Стефаноски

  Македонија заедно со уште 38 земји се подготвува за музичкиот натпревар кој ќе се одржи наредната година. Засега своето учество го имаат откажано Босна и Херцегодина, Португалија, Словачка и Турција. Повеќето од нив образложиле дека отстапуваат поради економската криза.

  Двете полуфиналиња ќе се одржат на 14 и 16 мај, додека финалето е закажано за 18 мај 2013 година. Домаќин на манифестацијата ќе биде Шведска, по победата на Лорин со „Euphoria“.
  http://www.femina.mk/%D0%BD%D0%BE%D0%B2 ... D0%B0-2013
   
  На Taylor3 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Евровизија 2012

  http://kicevo.mk/lozano-na-evrovizija/

  Овде ми се единствените надежи дека ќе се претставиме во доста добро светло :) Баш ми е мерек што ќе одат Есма и Влатко :*
   
 3. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Евровизија 2012

  Есма и Влатче на Евровизија!!! Прекрасен избор :clap: :inlove: .. Најискрено не очекував ваква комбинација но мислам дека добро ќе не претстават! :!: :rock:

  Едвај чекам
   
  На MiladyDeWinter му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Евровизија 2012

  ^Од кандидатите што беа искрено сакав Влатче да биде....а Есма - зошто да не.
  Ајде да се надеваме на добра песна.
   
 5. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  добар избор :up:
   
 6. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.543
  Пол:
  Женски
  Влатко е супер избор, Есма - не толку добар. Сепак обавезно и двата на курс по англиски, до МАЈ да бидат супер англиски, да не се срамиме, со пеењето знам дека нема да се усрамиме и се надевам ЕСма нема да пее нешто на ромски.
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  ^јас мислам дека Есма подобро знае Англиски од Влатко, и дефинитивно ќе има дел со ромска изведба=незнам зошто така мислам. :?:
   
 8. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  ^^мислам дека добро ќе се покажат :)
   
 9. Evdoxia

  Evdoxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  И јас исто така мислам дека оваа година како и претходната имаме добар избор....се надевам дека и изборот на песната ќе биде добар за тие два прекрасни вокали :)
   
 10. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.291
  Пол:
  Женски
  Браво за одличниот избор на МРТВ оваа година. Пишав и во коментар сега и тука, според мене Есма требаше да не преставува уште по одамна заедно со Гаџа, ама ајде и сега не е лошо. А за Влатко нема што да се кажи одличен вокал, очекувам добар спој, добра песна и уште подобар пласман.
   
  На SimonLimon и Evdoxia им се допаѓа ова.
 11. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  A за какви други кандитати правите муабет? :^)
   
 12. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.152
  Допаѓања:
  22.909
  Пол:
  Женски
  А кој беа кандидати воопшто? :wasntme:
  Мене ми е мило за Влатче искрено, редно беше тој да оди :)
   
 13. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Мислам дека добар избор направија и мислам дека ќе направат интересна песна.Браво за Влатко.Цел град се гордее со него :*
   
 14. sajmoni

  sajmoni Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  11
  Најуспешен македонски претставник досега,според мене беше Калиопи со "Црно и Бело" и одличниот сценски настап,едноставно загрмија на сцената.
  Со Тоше направивме невидена утка со таа "Ангел си ти".Без веза...Пуштивме страшно добар и квалитетен вокал да загрми на сцена со песна од типот "дрн-дрн".
  Се надевам на Влатко ќе му спремат добра песна,а Есма ќе претстави некој национален сегмент што ја карактеризира нашата држава.
  Како и да е,останува да видиме...
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 15. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Осеќам дека ќе им направат добра песна :!:
   
 16. cansuuuu

  cansuuuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  111
  Влатко ми е братучет и многу ми е мило за него, а и за Есма :) супер комбинација,би било подобро да нема ромски делови ама и да има не верувам дека ке ја расипат песната ;) А инаку не се сомневајте во англискиот на влатко повеќе Есма може да киксне(не дека го бранам :P )
   
 17. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Вистина ти е братучед Влатче? :inlove: Поздрави го :D
  Не сакам да ги урочам ама мислам дека го направиле вистинскиот избор.Доколку не успеат нешто тоа ќе биде само од политички причини.Се надевам на добра композиција.
   
  На cansuuuu му/ѝ се допаѓа ова.
 18. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  фан сум на влатко но не и на есма ( само да нема некој дел на ромски )
  се надевам на добар пласман
  со среќа Влатко
   
 19. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Пресреќна сум за Влатче, си заслужи детето ! :*
  А и Есма е голема пејачка, сигурно ќе бидат одлични заедно!
  Ајде дај Боже годинава повисок пласман од лани :)
   
 20. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Super e Vlatko, a na Esma ne sum bash nekoj fan :D