1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2013

Дискусија во 'Музика' започната од Lozanoska, 28 декември 2012.

  1. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Песнава ме изненади, ич не ми е убава. Мижеле да се потрудат малку шо е ова :x :x
    Ние и онака немаме кизнај колкави шанси за успех па со песнава и тие шо ги имавме се намалени, најискрено. Требало нешто подобро да направат, па господи боже имаат вокал како Лозаноски на располагање и тие што направиле?? Песна за на Златно Славејче а не сум ни сигурна дека и таму ќе постигни нешто. Видно сум разочарана од песнава и толку, само ќе кажам со среќа!
     
  3. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Мене ми е најмногу жал за Влатче. Не заслужи со ваква песна да оди на Евровизија. :(
    До толку немоќен ми изгледа во ситуацијава, што ради каприците на една жена ќе оди таму да се избрука и да му стои името до една ваква резил песна.
    А можеше многу повеќе, само преслушајте му го новиов албум.

    Дури онаа со Гаџа во 2006та е попевлива за уши (колку може да биде), отколку мизеријава.
     
    На Hipster и Sanniii им се допаѓа ова.
  4. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Ау, се засрамив слушајќи ја :x Ова ли се нарекува песна, па уште и евровизиска?

    У-Ж-А-С. Од невидени размери. 1000 музички жанрови помешани и склопени во една толку лоша, напорна за уво мелодија.

    Најлошото досега, убедливо :x
     
    На Markusa2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
  6. InnaPH

    InnaPH Активен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    0
    мелодијата на нашава не е лоша ама текстот некако... |(
     
  7. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Ај и јас да си го кажам мислењето на песната.
    Мене не ми е толку екстремно лоша (не сум толку остра критичарка :D ), ама не ми се ни допадна многу. Ништо посебно. :!:
    Звуците на почетокот ми се допаѓаат, ама тој микс на денс со етно и ромски труби ич не ми е по вкус. A текстот...клише...:x
    Според мене многу подобро ќе беше песната да ја пее само Влатко и без трубите и етно-елементите. Како и да е, ќе навивам да се пласираат барем во финале. :lol:

    Кога ја слушнав грчкава песна, уште комбинирано и со стајлингот на пејачите, пукнав од смеење :lol:
    На овие местото им е во циркус бе, не на Евровизија :x Не дека ги мразам Грците, туку стварно многу им е глупа песнава. Па можеле подобра да пратат, претходно имаа добри песни.

    А за германската :clap: . Уште кога прочитав дека ќе иде Каскада, се знае дека е полн погодок. Прејаки се. :inlove:
    Друга песна што ми остави впечаток од овие што се објавени е онаа на Данска. :)

    http://www.youtube.com/watch?v=VL17Pdghdvo
     
  8. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Како што поминуваат годиниве, се повеќе добивам впечаток дека нашиве претставници не одат со некоја желба да не претстават убаво, туку само за да си се прошетаат. Сфаќам дека скоро никогаш не праќаме убави песни за на Евровизија, ама ова бе. Сериозни се со песнава и спотов? :^) Песната едно те исто вртење во круг, а спотот ко реклама за Скопје 2014. Мизерија.
     
    На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Единствениот што вмешува политика во спотот си ти!! (и уште некои други што само на тоа мислат) Но кога странциве ќе го гледаат спотот тие не знаат дали Есма е "дел од гратско собрание" или не. Тие ќе ја видат Македонија и Скопје.

    Сега за песната.. Бидејќи ниедна песна не ми оставила впечаток на прво слушање па така ни оваа.. Но мислам дека има амбиција да ми се допадне (барем мене да ми се допадне :wasntme: ) Многу е подолу од ланската и можеле мнооогу подобро да ја направат со вокалите што ги имаат. Според мене најдолу од се е текстот. Музиката може да помине интересна е!! :)
     
  10. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ах, целиот спот не е политика. :(
    Немаме ние со што друго да се пофалиме, па ни останаа спомениците.
    За самопромоција на делата на една Влада си постојат кампањи и рекламни спотови, не треба да се меша со музика.
    Македонија и Скопје не се само споменици. ;)
    И политиката е вмешана во целиот спот, така да јас можам свој коментар каков сакам да дадам.
    И градско е, а не гратско.
     
    На angelina1 и DeMelo им се допаѓа ова.
  11. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.107
    Пол:
    Женски
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.902
    Пол:
    Женски
    Ги читам коментариве на јутјуб луѓе бре ние се испокаравме еден со друг а странциве секаде по форумиве ни ја фалат песнава!!
     
    На viktorija.manevaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Најјако нешто се сека секаквите коментари по интернет :rofl:
    Од типот:
    -на авторот да му се забрани да компонира песни понатаму во животот
    -Иперија се римува со мизерија
    -Ако тато и мама не ме тргаат од компјутер, песнава во рок од минута ме тера да го исклучам копјутерот
    -бруковизија
    -Цела вечер ќе имам кошмари. -Империја!


    до утре сигурно ќе има уште многу многу повеќе :lol:
     
    На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.107
    Пол:
    Женски
    Веројатно текстот е тоа што нас не иритира, целата таа филозофија околу животов. Странциве не разбираат, па...
    Инаку, со оглед на тоа што има доста роми надвор од државава ништо чудно да влеземе во финале,нели ке има кој да гласа, ма да НЕ Е БИТНО тоа, навистина, битно е да се претстави државата во најдобро можно светло, јас така ја сфаќам Евровизија..како промоција на земјите.
    А ова не е најдобро светло, дефинитивно.
     
    На koritsaki и nati44 им се допаѓа ова.
  15. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Боже, Боже, во музејон ги бапнале, м? :^) Е браво бе :rock:
    Како сите пеат за љубов, мубов и слични ствари, ние и откако ќе ја растуриме државава се за неа ќе пееме :^) |(
    Ич не ми е убава! Ич!
     
  16. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Кога објавија кој ќе не претставува на Евровизија годинава, имав големи очекувања, дека ќе им направат прекрасна, впечатлива и пожива песна. Единствено што ми се допаѓа од песната е почетокот. Би било добро да сменат барем дел од композицијата, да вметнат кулминација. :)
     
  17. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Добро е што изградија споменици, да иаме кај да снимаме профи спотови |(
    Шта речи а не заплакати, незнам зашто очекувавме нешто различно да не сакавте да рапува есма?
    И јас се чудам што Ферус го нема, можи ќе го убацат до евровизија, не се секирајте.
    Есма самата како појава ни е јака, не ни треба декорација на сцена дополнителна, и на тоа мислеле пари ќе се уштеди.
    И јас ќе кажам греота за Влатче, не го пуштија сам да оди, со некоја балада во негов стил, немаше да победиме, али барем чоекот да си се престави, од МИЛА нема чоекот у преден план ни да се прближи оне ни е нали, нај нај..
     
    На Sanniii, Vikica.cuci, drugarka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    На happygirl, Anna-Banana, Marbella и 2 други им се допаѓа ова.
  19. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.385
    Допаѓања:
    34.196
    Пол:
    Женски
    Леле мори мајко. Дал' да плачам или да се смеам е работава. :x :rofl:
    Грујчо да не го пишувал текстов бе? А сигурно и режисер на спотов бил. Гарант.
    Јас ни двајцава не ги сакам ама ич, така што и немав некои големи очекувања.
    Во секој случај, им посакувам среќа. Ќе им треба. :lol:
     
  20. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    [СДК] Сакам да кажам...

    Е ај со среќа на Евровизијата, со песната ИМперија :| :^) Абе има ли погрдо нешто од таа песна? Додека ја слушав цревата ми се испревртија, ко да слушам песна од Суперѕсвезда или Златно славејче (и тие имаат подобри песни)..И од кај им текнало Есма и ВЛатко заедно да пеат? ЛОша идеја , според мене :shake: