1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2014

Дискусија во 'Музика' започната од Madam-A, 4 мај 2014.

  1. Kacjushka

    Kacjushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    170
    А гледам на темава и некои експерти се јавија... од типот на Тамара Тодевска. Ќе не просветлуваат.
    Во прашање е просечна балада за која знаеме од која причина го освои првото место и на кој јубилеј патем. Се што слушнав вечерва беше просек до просек. Да возвеличуваш песни од овогодинешниот избор значи дека си личност некомпетентна да оценува музика.
     
    На Mama25 и Marossa им се допаѓа ова.
  2. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Цела евровизија ја изгледав и искрено на Швајцарија песната најмногу ми се допадна. Весела, добар ритам... :geek:
     
    На LittlePinky, Srckata28 и SnowWhite8 им се допаѓа ова.
  3. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    А што изглед е ова па? Го исмејува женскиот род? Ако веќе сака да се прави жена нека биди жена. Ова не личи на ништо. Изрод. Колку сака нека биди песната прејака и незнам што. А брадава уствари после победава е педерска работа? :^)
     
    На LittlePinky и Mama25 им се допаѓа ова.
  4. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
  5. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    Еве вака. Јас не ги гледав бидејчи си имав друга работа, но, внимателно ги слушав. Морам да признаам дека не ја слушнав на Швајцарија, па ако може некој нека ја стави тука. Второ, воопто не ми се допадна песната на Австрија иако не го гледав во лице човекот, па да му се чудам .Нема везе тоа. Човек е. Но, мислам дека навистина победи поради тоа што е транс. Сите се нажалија за него, па му ги дадоа поените, иако не гледам што е за жалење овде. Тоа е негов избор. А тие си рекоа као демек:" Ако нема поени човекот, ќе изникне 3 Светска Војна помаѓу транс+геј населението и стрејт население". Тоа е мое мислење...
     
  6. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Најнова споредба, „Збунет/а ко кончита“ :D
     
  7. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Вики,најискрено не беше толку воодушевувачка песната на Австрија колку што вниманието беше свртено кон неа уште на почетокот.
    Ако зборуваме за сценски настап,поголемиот дел добро ја искористија сцената.
    А пак вокално,девојката од Шведска испеа солидно,а Рут од Шпанија беше прекрасна и ептен моќна.
    Како што рече Менди,контроверзиите ја доведоа до победа,а не дека музички е поспособна од другите.
     
    На LittlePinky, Someonespecial, MandyLane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.108
    Пол:
    Женски
    Вкус е вкус, океј, еве на некои им се допаѓа песната, гласале чисто поради тоа, настрана неговиот изглед... НО поентата ми е - ФАКТ е дека неговата контроверзност имаше големо влијание врз победата.
    И тоа е тоа.
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  9. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Браво :clap: секоја чест.
    Сите му се смеевме а сега тој/таа де ке се смее :D
    Навистина прееубава песна со полна енергија :clap: браво!.

    Е па не беше само до брадата туку песната беше убава,мегу најубавите беше.

    Е па сега растете бради :rock: во мода ке биде :D така да си знаете :emo:
     
  10. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    И тргна на Австрија годинава,прво Кајмаковски сега Кончита... :D Се на К.Случајност? :wasntme:
    Ај догодина има надеж оти Кајмакоски работи таму :lol:
     
  11. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    ајмо догодина сите во фустани и со бради на евровизија
     
  12. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Нејзе ич к*р не ја боли шо зборите вие :rofl:
     
    На LittlePinky, Linnea и MandyLane им се допаѓа ова.
  13. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Од првиот до последниот збор се согласувам.Респект за ова. :bow:

    --
    Очигледно,сите заборавија што се бара на Евровизија.Се бара песна која понатаму ќе биде хит низ Европа,а и пошироко,а не кој ке стави брада или ќе ги извади цицките.

    Ова е пропаст на целата Европска нација,без коментар сум.
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  14. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Ова јас уше во полуфиналето когаја видов женскава си рековв не и требало брада оти многу е убава :wasntme: ко близначки да се девојкиве :wasntme:
    Добро де и такаа ниедна не е природна :lol: шо има тука :D
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    На урбаните и слободоумни Македонки кои имаа многу либерални сфаќања и висока толеранција, одеднаш им смета сексуалната ориентација, а и им е најбитен изгледот.. Хммм, не ми делувавте такви бе, нели во Европа ќе одевме? Поздрав, отидов да растам мустаќи, брада веќе имам пуштено!
     
  16. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас победничката прв пат ја слушнав на радио и немав поим ниту кој ја пее, ниту па како изгледа. Мене ми привлече внимание текстот, баш си реков - Еј, колку добар текст. А денешниве хитови се претежно тралалајки кога станува збор за тоа, па ваквите песни доаѓаат до израз. Искрено, не ни очекував дека таа песна ќе ја чујам на Евровизија. Мене многу повеќе ми личеше на soundtrack за некој добар филм, со оглед на аранжманот. Некако, моќно ми звучеше.
    За Кончита нема многу да коментирам. Која ѝ е поентата со брадата - не знам. Ама добра песна имаше и одлично ја изведе. Со здравје нека си ја носи победата.
     
    На MaggieTatum, kate21 и QueenElena им се допаѓа ова.
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Песнава на Австрија не ми се допаѓа. Имаше многу подобри песни од таа. Македонија била на 13-то место во полуфиналето, со 33 поени.
     
  18. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Тоа е проблемот сега :!: не треба да копираме :^) нема да биде интересно веке видено,туку некоја новамода треба да се мисли :?: :?: некоја баба со брада :D ете пак брада :^) озбилно треба нешто ново :?:
     
    На esperansa777 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. beliver

    beliver Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Немам ништо против неговата сексуална ориентација али или нека е женско или нека е машко. Што е ова на ништо не личеше се гледа дека е само за внимание. И песната воопшто не ми се свиѓаше па можеше кој сака да ја пее. Најобична балада. 70% од песните беа поубави. И победи само заради контроверзноста, малце се тие што гласале за него заради песната.
     
    На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    На мене не ми пречи тоа што Кончита е трансвестит. Немам ништо против таквите како него/неа. Едноставно, песната не ми се допаѓа.

    Во 2007 година, Украина ја претставуваше трансвестит, кој имаше убава песна.

    http://www.youtube.com/watch?v=hfjHJneVonE
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.