Евровизија 2014

Дискусија во 'Музика' започната од Madam-A, 4 мај 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  17.955
  Пол:
  Женски
  И мене на телетабиси ме мана ко ги видов :D
  Естонската песна многу ме бендиса, интересна беше :D
   
 2. Baby-bubu

  Baby-bubu Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2014
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  13.277
  Пол:
  Женски
  Сите ми се жалопојки и за промочување. Ниедна не ми се засвиѓа досега.
   
 3. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.320
  Мене Латвиа ми се свиѓа, Торта Правам. Цеп цеп цеп :D

  Имаше македонска песна торта правам мамо...не е личен оти не е бричен... ако некој ја најде за споредба :^)

  Албаниа ако помине со таа песна, ќе си ја прегризам левата нога со свои заби и ќе ја фрлам на телевизорот да го скршам. Уствари.... покрај песниве :sweat:
   
  На De-lovely му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  17.955
  Пол:
  Женски
  Леле Сергејј сакам да помини, ептен беше добаррр :clap:
  А и девојката со ролерите, одлично...
   
 5. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.696
  Пол:
  Женски
  Јас на словенски канал најдов :^) ама поубаво на раи штом има :)
   
 6. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  Ерменија и Унгарија дефинитивно ми се фаворити.
  Сергеј беше исто добар,заслужува влез во финале.
   
 7. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Оваа на Португалија ќе ја биде за часови по зумба :D
   
  На De-lovely, Juicy и imelda им се допаѓа ова.
 8. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.780
  Пол:
  Женски
  Вечерва навивам за Шведска, Ерменија, Холандија и Црна Гора.

  Од Шведска песната ја немав претходно слушано, се изненадив од девојката и нејзиното пеење, ама и општо цела песна ми звучеше прекрасно!
  Ерменија ми беше во фаворити од претходно.
  Холандија, кантри дуото - доста симпатични беа и двајцата, и песната е фина, убава...
  И Црна Гора си беше солидна, и настапот прекрасен.
   
  На De-lovely и femina2014 им се допаѓа ова.
 9. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.539
  Мене ми се допадна песната на дечкото од Унгарија, последен што настапи :)

  И Украина не ми е лоша, исто и Сергеј. И Холандија имаат симпатична кантри мелодија, слатки се и спонтани.

  Другите потпросечни, тотално невпечатливи..
   
 10. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  Оваа од Унгарија ми е ептен заразна,ми се врти цел ден :D
  Мака ми е што не влезе Естонија,место Русија можеше.
  Во глобала,поголемиот дел ми беа невпечатливи и досадни песни.
   
 11. femina2014

  femina2014 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  64
  Дефинитивно песната на Шведска ми беше најдобра за вечерва
  И песната на Црна Гора исто така ми се допадна и мило ми е што Сергеј влезе во финале :) :)
  Ми се допадна целата емисија ... сакав и Албанија да влезе во финале
  Па сега да се надеваме дека и Македонија ќе влезе во финале :) :)
   
 12. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски
  мене Шведска ме воодушеви !!
  Прекрасен глас и убава песна :inlove:
  Сега за сега таа ми е фаворит ! :)
   
 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  17.955
  Пол:
  Женски
  Браво за Сергеј :clap: Сигурна сум дека Црна Гора ова година ќе се пласират од 1 до 10 место..
  Според мене нека и победат годинава, песната е одлична.
  Ајде можи и ние да се усреќиме четврток :) :)
   
 14. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.320
  Кога Ерменија стапи на сцена си реков, нема шанси. После сите песни, една по една викам, Ерменија ќе помине. Ставајте пари на Ерменија да победи луѓе :D
  Фала богу, оноа за Албанија што реков, левата нога не ја изгризав и не клинкам :D

  Јас навивам за Исланд.
   
 15. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.689
  Допаѓања:
  19.553
  Пол:
  Женски
  Одлична му е песната на Сергеј, и мило ми е што влезе во финале. Другите песни и не ми оставија толку голем впечаток, што знам. :^)
   
 16. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  Годинава има убави песни,ми се свиѓаат повеќето.
  А натпреварувачиве пеат кој од кој поубаво..
  Сите пееја на англиски,тоа некако не ми се свиѓа,си отишол да ја претставуваш државата и англиски пееш..може не сум во право,ама според мене е болје да се пее на свој јазик :)
  Јас сакам да победи некоја весела,забавна песна :D
   
 17. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.690
  Пол:
  Женски
  Ерменија и Украина - фејворитс! :music:

  http://www.youtube.com/watch?v=ChkJpnOgIwQ
  http://www.youtube.com/watch?v=sdAf2EjhRiE

  Oд оваа вечер и Шведска исто многу ми се допадна, Азербејџан имаше добра балада, а и Унгарија да не ја заборавам. Генерално добри песни, весели, барем мене ми се допаднаа :dance:
  Нашата ми е фаворит од последниве неколку години, заслужува финале. :)
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.230
  Пол:
  Женски
  Изненадена сум што Естонија и Молдавија не се пласираа во финале. Мило ми е што Црна Гора успеа да се пласира во финале. Најдобар настап имаше пејачот од Унгарија. Од песните што влегоа во финале, не ми се допадна песната на Русија.
   
 20. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.312
  Допаѓања:
  2.466
  Пол:
  Женски
  тпапапапапапаппаа Унгарија влезееее тоаааааа 8) дефинитивно најдобар и ерменецот исто.. фејв ми се
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.