Евровизија 2014

Дискусија во 'Музика' започната од Madam-A, 4 мај 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  Се сложувам.Јас ја отекувам песнава овие денови :rofl:
   
  На babyblond и ludoto19 им се допаѓа ова.
 2. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.973
  Пол:
  Женски
  На TIGRICA123, sweet-star и simonna.a им се допаѓа ова.
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.381
  Кончита прекриена. :D
  Вака во Кина се пренесувал Евросонг.
   

  Прикачени фајлови:

  На RockNroLLGirL, TIGRICA123 и simonna.a им се допаѓа ова.
 4. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.796
  Допаѓања:
  22.972
  Пол:
  Женски
  *прекриено
  среден род е тоа или тој или таа
  како сакате :D
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски
  Јас само ќе кажам дека Евровизијата многу земји сериозно си ја сфаќаат и сакаат да имаат победничка песна што ќе остане запаметена, истото важи и за сценскиот настап. Австрија тоа го направи контраверзно, пееше маж облечен како жена. Песната мене многу ми се допадна. Настапот ќе биде уште повеќе озборуван, ама тоа е целта, целото внимание да биде насочено на победникот.
  На секоја нова Евровизија, победува нешто ново. Ете пример не се сеќавам која година беше точно победи Шпанија зошто девојката на сцена од пантолони ја соблекоа во мини фустанче, па потоа и го спуштија и беше долг. За победата на Финска, настапот и маските беа одлучувачки. Само лани не ми се допадна песната што победи.
  Се на се, Австрија паметно си направи. Прикажа нешто невообичаено, не знам јас што толку паники кренаа сите, кога тоа беше само сценски настап и за целото внимание да се сврти на Австрија. Исто така не дискриминирам. :)
   
 6. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.536
  Пол:
  Женски
  Победата на Кончита беше мислам за инает на Путин, на Русија, бидејќи тие се нетолерантни кон ЛГБТ популацијата. :)
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.231
  Пол:
  Женски
  Тоа беше во 2002 година и тогаш победи Летонија. Убава беше песната, а и настапот беше интересен.

  http://www.youtube.com/watch?v=_B68kYxcea8
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.812
  Пол:
  Женски

  Јас тогаш бев второ одделение и многу интересен ми беше сценскиот настап :D :dance: :dance: :dance:
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.231
  Пол:
  Женски
  На мене ми беше многу чуден начинот на поените на Македонија. На Словенија и дадовме 1 поен? Требаше да и дадеме минимум 7 поени. Не дека е Екс-Ју држава, туку песната беше убава. Ме зачуди и тоа што на Шведска и на Швајцарија не им дадовме поени, кои што имаа убави песни, а им дадовме поени на Италија и на Русија, на кои што песните им беа катастрофа. Со победата на Австрија, се докажа дека во Европа трансвеститите се посилни од предрасудите и дека никој ништо не им може.
   
 10. differentmkd

  differentmkd Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  35
  Далеку отиде хумотор после овогодинешната....

  Преставник за Евровизија 2015-та .. Сигурен влез во финале !

  [​IMG]
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  4.543
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: умрев
   
 12. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  4.543
  Пол:
  Женски
 13. sheficata46

  sheficata46 Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Победата на Кончита мислам дека воопшто не беше заслужена. Се е наместено. По политички пат им се трефнало да победи и тоа е. :worried:
   
 14. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.205
  Допаѓања:
  86.172
  еве линк за гласање
  http://mrt.com.mk/node/10134
   
 15. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  3.540
  Мислам дека нема тема евровизија 2015 ама според песниве мислам дека нема потреба за нова, па ќе пишам овде.
  ....до сега без коментар...еден израз 1000 зборови...
  [​IMG]
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.062
  Допаѓања:
  8.636
  Само што прочитав коментар на Трендо,во врска со Евросонгов. Гласи вака :``Песниве Макфест 1982,балетаните Пулсирања 1987.``
  Не можам повеќе да се сложам. :D
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.