Евровизија 2014

Дискусија во 'Музика' започната од Madam-A, 4 мај 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  2.103
  Пол:
  Женски
  Супер Тијана што ќе пее на англиски, поубава е таа верзија. Иначе фаворити ми се Унгарија, Украина, и од Велика Британија е мноогу убава песната. :inlove:
   
 2. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Мои фаворити за оваа година се: Црна Гора,Холандија,Унгарија,Велика Британија и секако Македонија :lol: ако ние не си даваме самите на себе подршка, кој друг? :)
  Како што кажав, песнава наша во споредба со песните што сме ги пуштале во изминатите години, е супер! :P
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.587
  Допаѓања:
  128.250
  Пол:
  Женски
  Уште малку, па да видиме што ќе биде.
  Мене не ми се допаѓа песната, а на англиски подобра е, но за разлика од лани каде каде е подобра. :)
   
 4. katojiikutakaa

  katojiikutakaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  Во колку почнува?
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Во 21 часот
   
 6. Linnea

  Linnea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Овогодинешната песна искрено ептен ми се допаѓа. За разлика од другите години кога буквално се глупиравме на сцената, освен со Калиопи минатата година, нејзината изведба беше добра. Тијана има супер глас а и песната е таман за Евровизија. Можеби оваа година ќе направиме нешто, а ? :) :P
   
 7. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Вечерва во некој од настапите ќе имало невидлива жена :?: :D
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Да не ги наалутиме нашиве претставници :lol: :lol: :lol:
  Боже хахахаха ме изнасмеа, невидлива жена оргинални се со дебилните идеи. Ние 11ти бевме?
   
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.583
  Допаѓања:
  17.958
  Пол:
  Женски
  Овие приказните пред настапот шо му се снимани му се ПЕРФЕКТНО осмислени :inlove:

  ^^
  Да да 11ти :)
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
 11. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  ^Леле за нашите ли станува збор? :lol: Еве така кажаа италјанциве :D
   
 12. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.583
  Допаѓања:
  17.958
  Пол:
  Женски
  Ааааааааа грозен ми е овај од Австрија, прегрозеннн :worried: :x
   
  На makedonkamak и Dvolicen им се допаѓа ова.
 13. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  7.759
  Пол:
  Женски
  Претходниот настап...Украина ли,Русија ли беше...многу курвински настап имаа,да ми простите на зборот.
  Се знае кои ке победи,а се знае и зошто.
   
 14. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
  ШТО е ова бре ?! :o

  :puke:
   
 15. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Е после ова можам да кажам комотно дека се сум видела во животов! :D :tmi:
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  626
  Кога еден убав елегантен женски фустан ти станува одвратен? Кога го носи некој со брада!
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  7.759
  Пол:
  Женски
  Ова песна,Атеншн,да не е украдена од Мајли Сајрус ? :lol:
   
 18. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Оваа сите канали ги фаЌа со антената :D
   
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.583
  Допаѓања:
  17.958
  Пол:
  Женски
  Леле можи сум досадна знам :D
  Ама овие кратките филмчиња му се ептен добро изрежирани и смислени :D
  Многу ме интересира нашето какво ќе биди :)
   
 20. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  298
  И мене филмчињата ми се многу интересни. Повеќе за нив се радувам отколку за самите настапи. Ужас се песниве, ниту една не ме бендиса искрено. Патем нашево знаме како што е малку комплциирано ме интересира како ќе го направат. :D :D

  Едит - Од песнава само чизкејк ми се пријаде :D :D
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.