Евровизија 2014

Дискусија во 'Музика' започната од Madam-A, 4 мај 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  До сега првпат ги слушам песниве. На првото полуфинале не ги гледав. До сега оваа сега што е (Белоруската) ми е најдобра.
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.565
  Допаѓања:
  128.106
  Пол:
  Женски
  Оваа година Евровизија можам да кажам слободно дека е една голема КАТАСТРОФА. :x :D
  Порано ја чекав цело време, како ќе биде што ќе биде, али разочарана сум веќе, песните ужасни 2-3 дали ми се допаднаа. :|
  Ајде сега ние сме. :D
   
 3. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Ужас песни!!!!!
  само некни ми се допаднаа мноогу песната од Португалија и не влегоја во финале...сето останато е ужас и некни и еве денес овие што поминаа се ужас, нашава ми се допаѓа се надевам во финале :)
   
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.381
  Нашата изведба ја замислував поинаку... :|
  Воопшто не ми се допадна сценскиот настап и костимографијата.
  Можело подобро.
  Не знам дали приметивте, гласот на Тијана се слушаше на делот при крајот кога два стиха испеа сама, онака јас само Тамара ја слушав :wasntme:
   
 5. Loly77

  Loly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  113
  Друг пат не можеме песна да погодиме, кога ќе ја погодиме песната па кореографијата нема да биде како што треба...

  Ахх оваа моја чудесна земја.. :D

  Иначе песната ми е многу убава :)
   
 6. KatFem

  KatFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  655
  Супер беше Тијана... Мене ми се допадна, браво! :clap:
   
 7. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.162
  Пол:
  Женски
  Одлична нашава,секоја чест.
  А и знамето во најавата прејако испадна,се зачудив ептен.
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.565
  Допаѓања:
  128.106
  Пол:
  Женски
  Добро бре каков стил е ова плави менѓуши, а во црно облечена? :puke:
  Не ми се допадна, но од минатата песна т.е од лани со Есма и Лозано ова е за пофалба. :D
   
 9. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Ааааа Швајцарија одлична :clap:
   
  На atala, Marossa и Dvolicen им се допаѓа ова.
 10. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  E ајде да ја пофалиме малку и нашава,добра беше. Инаку многу ми се допадна она како го направи македонското знаменце.Зошто сите песни се на англиски?
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.565
  Допаѓања:
  128.106
  Пол:
  Женски
  А мене оваа на Грција ми се свиѓа. :clap:
  (не ме напаѓајте одма сега убава е песнава :D )
   
  На atala, Someonespecial и Antoninaaa им се допаѓа ова.
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Апдејт. Грција БРОЈ 1. Најбоље песна до сега.
   
  На Sw3et.Ang3l, Someonespecial, Antoninaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. missfortuna

  missfortuna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  170
  Не ми се допадна настапот воопшто.
  Разочарана сум оти песната е енергична, паечката здрвена.
  Сите другиве гледајте колку се разиграни, расположени.
  Па ни костумот што го носи не ми се допадна.
   
  На Ane.a и tinkerbelll им се допаѓа ова.
 14. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.658
  Допаѓања:
  19.696
  Пол:
  Женски
  Убава песната македонска :clap: само настапот некако без ништо :^) тијана тешко облечена изгледаше.
  Најавата преубава :clap: па и каналот ми се изгуби во моментот на нашата песна :D битно нет имаше :lol:
   
 15. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.381
  А претставничката на Израел, преубава :$ :D
   
 16. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  1.935
  Допаѓања:
  6.384
  Песната уште од почетокот ми се допаѓа ептен,и е доста впевлива и убава за слушање.Сепак и ја мислам дека требаше сценскиот настап да биде некако повпечатлив,песната е брза и го дозволува тоа. Е иако не сум баш стручна,ама некако ми се чинеше Тијана како да губи воздух додека пееше,или сепак не?
  Како и да е песната ми е многу убава,а башка и што нема многу добри песни оваа година,верувам дека ќе се пласираме во финале. А и во финалето,ако не е многу застапена политиката,како секоја год,имаме шанса за добар пласман,ако не и најдобар оваа година!
   
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Онаа што переше на полската песна поубава беше. :lol:
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Се согласувам за Тијана,песна енергична а на пејачкава глас не и се слушна.Ако приметивте на другиве песни после нејзе (Швајцарија,Грција) како се развесели публиката.Многу пасивен настап,малце бар да се потрудеа да бидат по енергични...
   
  На Ane.a и Elennaa им се допаѓа ова.
 19. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Романката ќе биде невидлива :D
   
 20. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Чита ли некој tumblr? Секоја година следам пренос на #eurovision и се превртувам од смеење :rofl:
  Најмногу коментари имаше за танчеров, creepy бил и изгледало дека има епилепсија. Ноктите и косата на Тијана најмногу се фалени :lol:
  Најкоментар: Where do we go now? Well, not to the finals, that's for sure!
   
  На imelda и Elena-97 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.