Евровизија 2014

Дискусија во 'Музика' започната од Madam-A, 4 мај 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Абе на tumblr не сакаат :) на повеќето во топ 10 сме им
   
 2. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.780
  Пол:
  Женски
  Ова полуфинале доста послабо од првото...

  Фаворити ми се оние кои ги сакав од претходно - Норвешка и Финска. :inlove:

  А секако и Македонија сакам да влезе во финале, ОК настап, без некоја грешка и фина песната, за разлика од другите вечерва...
   
 3. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.973
  Пол:
  Женски
  Тијанче беше многу убава, не го гледав цел настап. Убавка е нема што тука, стајлинг за пофалба.
   
 4. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  861
  Допаѓања:
  2.184
  Пол:
  Женски
  Што се случува со песната на Полска :x
   
 5. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  tumblr- The girl from Macedonia is Skyler from Breaking Bad omfg
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Каков јак танц. Браво секоја чест !!! 8)
   
 7. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Не ми остај некој впечаток можеше да биди пожива малку......
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.183
  На atala, Marossa, MandyLane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. gangstergirl

  gangstergirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2013
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  88
  Фала ви што не потсетивте на настапот на XXL.
  :tmi:
   
 10. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.689
  Допаѓања:
  19.553
  Пол:
  Женски
  Вечерва најмногу ми се допадна танцот на сцената додека траеше гласањето, алал да им е на сите кои учествуваа во него. А сега ја слушнавте ли водителкава наша, и таа како да се расплака заедно со Тијана бидејќи го спомнаа синчето Вуки :D
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Трљав очи, жими кариера. :D
  [​IMG]
   
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.565
  Допаѓања:
  128.105
  Пол:
  Женски
  Ете не влеговме.
  Катастрофална песна со уште покастрофален стајлинг и настап. :puke: :puke:
   
 13. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Е сегаа кога ќе ни каже убаво Тамара на фејсбук :rofl: шала на страна не е баш ферски,оние Полска со што влегоа со таа ци*лата што пере ?
   
 14. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030

  Зарем очекувавте да влезиме ајде ти се молам не ме смеј!!!!!!! :lol: :lol: То ни било ни че биди
   
 15. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  Искрено влегоа држави со полоши песни и настапи од нас |( Почнувам полека да се откажувам од гледање на евровизијава.
   
 16. mila25ve

  mila25ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  1.087
  Пол:
  Женски
  настапот беше доста монотон иако имавме убава, певлива и брза песна, можеби ќе влезевме во финале ако тамара ги избацеше градите и переше како овие од полска
   
  На Ane.a и SimonaTino им се допаѓа ова.
 17. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Бога ми, да не влезеш у првите 10, од можни 15...
  Just sayin'... :wasntme:

  Искрено мене нашиов настап ми беше сосем океј, ама ете.

  И ми се допадна онаа што беше облечена во плаво-црно. Атеншн нешто... на колена. А не влезе.
   
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  17.955
  Пол:
  Женски
  Мој фаворит натаму си останва Црна Гора.
  Ептен се разочарав за Тијана, стварно беше добра, и заслужи во финале наместо онај од Норвешка и педер, маж жена не знам поќе како да го наречам од Австрија :devil: :@ Маме нивно..
   
 19. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  http://www.youtube.com/watch?v=38WynR5ffRc


  Ова е ненормална работа бе...... :puke:
  Детево гледа и ме прашува - "Мамо зошто теткава има брада?"
  И ајде кажете ми јас што да му одговорам на детево????
  СТРАШНО :@
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски
  Сега случајно загледав, добро а што е со оној/онаа со брадана, типкава дотерана во фустан, арно ама брада има :o :tmi: Уствари дали е типка ил тип :D :?: Ме „ шокира“ кога го/ја видов :tmi:

  Нашиве, опет, нада од бизнисот, а гледам се откажале соседиве, па нормално.Можеби и не ни требаше да одиме на Евровизија, воопшто.Арно не ни ја гледав сега, само ѕирнав случајно :wasntme:
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.