1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2014

Дискусија во 'Музика' започната од Madam-A, 4 мај 2014.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Не па знаев јас, каква глупа песна имавме. :rofl: :rofl: Ама од лани подобро беше. :D
     
  2. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Бев прилично сигурна дека ќе влеземе,ептен се изненадив.
    Мислам сериозно,Полска влезе? :^) Онаа што переше алишта можеше и на шипка да заврти,градите цели надвор :D
    Инаку ова беше многу послабо полуфинале,монотоно и досадно.
    Грците имаа добро песниче,и Швајцарија ептен ме расположија со целото свое свиркање.
    Словенија,Малта и Романија дефинитивно беа полоши од нашата,ама тоа е,шта чеш.
     
    На SimonaTino и Someonespecial им се допаѓа ова.
  3. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Мене Евровизијава престана да ми биди интересна од ко почна да се меша полититка и од кога скоро сите земји почнаа да си пеат на Англиски. Па зарем не е Евровизија настан на кој земјите треба да си ја покажат својата култура?
    Јас сум обавезно, ама обавезно да се воведе секоја земја да си пее на својот јазик! Ова најсериозно. Можеби не ги разбиравме ко мали шо пеат, ама навистина беше поинтересна и позабавна Евровизијава, дефинитивно.
    И секако, да не заборавам, сум за наредната година да се направи некоја песна со фолклорни елементи, нешто од нашата култура, традиција и слично. Нешто како песниве на Каролина од Македонско девојче 1&2.

    Инаку за овогодинешнава Евровизија, искрено не пратев, онака само по рефрените ги слушнав и то. Нашава песна не беше нешто нај нај, мене ич не ми се свиѓаше, а не ми се свиѓаше ни кореографијата ни па костимографијата. Можеле барем во тој сегмент повеќе да се потрудат.
    Ајде, се надевам наредната година можеби ќе сме попаметни и ќе се откажиме од циркусов, а ако веќе се оди, си стојам на горекажаното. :D
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Ја очекуваме Тамарче со статус до мизерните македончиња '"sega zadovolni ste a mizerni makedoncinja ? " :D
    Сепак штета што не влеговме
     
  5. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Па јас цело време кога викав ко демнач или ајдук што ти го краде новчаникот е :D

    Ме изненади Полска што влезе. Ама кога размислам, оној мек порн што идеше од двете страни на сцената им го заслужил гласот :$
     
    На Marossa и Antoninaaa им се допаѓа ова.
  6. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Јас = very very diasppointed :(
     
  7. Antoninaaa

    Antoninaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    4.536
    Гласовите изгледа беа од сите оние кои во меѓувреме ги лижеле тв приемниците :D
     
    На imelda и Someonespecial им се допаѓа ова.
  8. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    Како бе Полска да влезе а Македонија не? :@
    Иначе вечерва и не беа нешто песните,фаворити ми се сеуште Унгарија(не можам да престанам да ја слушам,а и текстот е... :doh: ) , Велика Британија,а и Украина не е лоша..
     
  9. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    разочарувачки што не влеговме,а песнава беше меѓу најдобрите од вечерва
     
  10. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Не сме во финале а?
    Јас не гледам евровизија, еве веќе неколку години избегнувам да гледам.

    Тамара не знам што толку ја преценија сите, мене ми е страшно многу антипатична и самобендисана личност. Ме нервира од самата појава. Кучка, па мизерни сме биле, срам да и е.
     
  11. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.353
    Допаѓања:
    83.760
    Пол:
    Женски
    Tамара ја оправдувам донекаде со статусот од пред некоја ден .
    Таа е вистината ,се врѓате вие кои толку многу ве повредило тоа што таа го анпишала ,тоа што била искрена ?
    До пред некој момент се најдобро сите паѓаа у несвест од убавината на песната стајлинг и нз шо и ооооп наеднаш хејтерски коментари |(
    Абе ајде ...
    Океј се работи за разни вкусови и мислења,секој има право на свое мислење ,како почитувам така и нека ме почитуваат но морам да си кажам ...
    Песната навистина беше добра немаа којзнае каков стајлинг и сценски настап ама па на ваква песна нз и каков сценски настап очекуваме ние дури па и стајлинг ,што фустанот на Каролина пред нз колку години поубав беше ? Или па на Есма м ?

    Искрено очекував дека ќе се пласираме во финале па дури и последно место да бевме но да бевме во финале ... мислам дека многу прсти се замешани околу евровизија,свесни сме и самите дека не е тоа што беше се е ДЕМОДЕ или веќе видено и слушнато :D Според мене :)

    Сеа наредниве денови очекувам коментари од Тамара да се брани и да зборува што како а Тијана да се прави како ништо да не било ... а што оваа беше ли којзнае што ?
    Абе многу им е галје си се прошетаа си кулиркаа се сликаа, многу галје дали флегле во финале или не ...
    Мислам дека и воопшто не треба да се учествува на Евровизија ,маа што јас знам нека се шетаат луѓето оти па да не :D
     
  12. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    А што,да имавме добар стајлинг,песна и изведба(што имавме) ке пројдовме?
    Не ме смејте.
     
  13. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Епа, Полска цицки на мегдан нааа. Оваа нашата како була од глава до пета. Како уште не е јасно дека во поп ворлд секс продава?
    Како кога Елена истури и нога и газ и цицки на мегдан се пласира добро? Тоа се бара. Не теткица на која и поминал рокот на рафт :!:
     
    На sweet-star и Marossa им се допаѓа ова.
  14. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Meне баш ми се допадна песната и настапот, меѓу најдобрите бевме според мене оваа вечер. Се изнервирав, колку безвезални песни поминаа, Полска на пример, сериознооо? |(
    Иначе и мене ми се допадна Дримке, прејака ми беше :wasntme: исто и романската :dance:
     
    На Marossa и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Се повторуваат тие бабини деветини кои ни се чинат клише, КОЈ ВИСОКО ЛЕТА-НИСКО ПАЃА!! Многу се исфорсираа предвреме двете сестрици. Јас мислам дека Тамара е баксузот, толку е одвратна што уште стопати да ја пратиме таму, разочарани ќе се вратиме. Тијана без неа можеби и повеќе среќа ќе имаше.
    Како и да е беа много дрски, особено бек-вокалот „поп дивата„ Тамара, што ни глуми нешто што не е и се поистоветува со американските недопирливи певачици.

    Се согласувам дека немаше јака конкуренција и имаа реални шанси да влезат во финале, ама не може да има среќа некој што го критикува својот народ и го нарекува мизерен, а отишол таму истиот да го претстави. Ги бранеле боите на Македонија а? Значи боите на мизерните? Епа не оди тоа така, повеќе среќа наредниот пат, иако им препорачувам да се откажат и да не се обидуваат залудно.

    Сепак се прошетаа, сликнаа, јадење, пиење.. Мизерниот народ има вишок во буџетот, нема проблем, КУЧА ЧАСТИ што би рекла Тијана из Србије |(
     
    На Acerola и sadgirl21 им се допаѓа ова.
  16. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485

    Во конктест на муабетов за танчерот на Тијана :wasntme:

    [​IMG]


    Се огласила Тамара ? :geek:


    [​IMG]
     
    На imelda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Уште една разочарувачка епизода на Евровизија. :D
    Реално оваа вечер, немаше некоја впечатлива изведба, и очекував да се пласираме понатаму.
    И Малта, Полска, Норвешка, Австрија влегоа во финале, а Израел не?! :o
    А баш ми се допадна песната.

    Најмизерни ми беа Грузија.
    Може го претставуваа својот фолклор и култура, ама што знам, досадни ми беа за око. :wasntme:

    И дефинитивно треба задолжително секој претставник да пее на својот мајчин јазик!
     
  18. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Ајде Тамарче те чекаме да ја поздравиш мизерната, македонска нација :geek:
    Јас утре идам да ја чекам Тамарка на аеродром :D

    Мислам дека Грција ќе бидат меѓу први 3, ако не и 1.
    Хит имаат, ќе се врти цело лето низ Грекос :)


    И да додадам мое мислење на долгоочекуваниот топик во четврток вечер...
    Најдобар настап, претставник, впечаток, песна, постигна Елена, пример од кој треба да се учи.
    А доказ е и најдобриот пласман- 11 место.

    И сега откако некој се прошета 3 пати на Еуровизија, мисли дека треба да се откажеме....
    Ма дај!

    Следна надеж за нас Македонците е Кајмакоски, според мене.
    Само да не го унаказат со песна и стајлинг како Тоше.
     
    На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    ^^ Зошто некој би и' го заматил името? Мислам дека не е нејзин профилот...
    Ова го пишува на нејзиниот профил... :)

    Леле, колку ми се досадни со ова ВЕ САКАМЕ, АЈ ЛАВ ЈУ! (општо)
    Не е битно дали сме мизерни, битно не' сакате. :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • Capture.JPG
      Capture.JPG
      Големина на фајлот:
      46,2 KB
      Прегледи:
      122
  20. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    За мене очекувано беше да не влеземе во финале, затоа и не се ни потресував толку и воопшто не гледав.