1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2014

Дискусија во 'Музика' започната од Madam-A, 4 мај 2014.

  1. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    https://www.youtube.com/watch?v=kjWG0oNpWog

    Мене Швајцарците ми се фаворит, толку заразна песна, многу ми се допадна, според мене една од подобрите на Евровизија досега. :D

    А за нашиве немам коментар...
     
    На atala, MandyLane, ludoto19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На babyblond и girl-miri им се допаѓа ова.
  3. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ај што ми е криво, што не знам да свиркам.
    Има некој туторијал по интернетов како да се научам? Сакам да ја научам песнава на Швајцарија. :D
     
  4. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Сестра ми свири као муж :rofl: , може кај неа на часови да одиме :rofl: Иначе може и ритмичка да спремиме ако сакаш, да свртиме некое оро ова она :D
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485

    Ако победат ќе имаат причина повеќе да се ГРАДИ ! :rofl:
     
    На Adi888 и Elennaa им се допаѓа ова.
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Ај да се собереме екипа и да ја учиме :D Заразна е песнава многу многу,си свиркам сама некои безвеза мелодии,никако да ја погодам :D
     
    На Elennaa и gingerchild им се допаѓа ова.
  7. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    ^Јас никогаш немам навивано на Евровизија, таман сеа у сабота ќе навивам, па ако победи може на плоштад едно видео од fangirls да напраиме :rofl: :rofl:
     
    На Elennaa и Marossa им се допаѓа ова.
  8. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    ^^ Џабе, сестра ми и мајка ми ме учеа, не ме бива. Можеби 20 минути пробував да свирнам, не бре брате, не искача свирење и не искача. :D Ако веруваш имам видео, како се трудам да свиркам. :tmi: Свиркам ко да имам 3 пирса на јазик, шушкам само. :D

    Забегав од тема... Кога тогаш и ние ќе се откажеме. Уште Црна Гора и Словенија да се откажат и ние готови сме. Грците не се откажуваат, пари немаат, ама не се откажуваат. :D Ма да, што корист од нив имаме? Никаква. :D
     
  9. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    ^ Ако победиме ние некогаш, ќе треба цела година леб да не јаде народов за лопатите да раскопаат за стубови нова сала да се дигне :rofl:. Иначе Елена пробај ако неможеш да свиркаш со издишување воздух, да вдишуваш навнатре :rofl: . Се извинувам за офтопик ама тоа е, Швицерланд гоу гоу :party: :D

    А на Полска ова шо беше бре, тонска проба или настап? Влегоа ли, не видов. |(
     
  10. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    ^^^ Многу ладен воздух ми иде у зубите така, се осеќам ко да сркам смрзната супа. :D

    Ептен отидов у офтопик, ама па не знам више што друго да пишам у темава. :D
    Еве на пример: Tijana you ROCK! :rock: :D
     
  11. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Каде се Абеја и Елиса да кажат дека Бранко и Заев се криви што не влеговме во полуфинале? :D Иначе мн македонци од странство гласале но не го била повратни пораки за нивното гласаќе, како и секогаш политика... До година убаво кажаа некои уште со Кајмакоски да се пробаме или со Ламбе и доста ни е! :)
     
    На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
  12. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Кои се активни да ми кажат од каде била таа „тетка со брада“ што влегла во финалее а не нашата прекрасна тијанаааа ?
     
  13. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Го делам истото мислење со Umbrella22. Се додека претставникот на Евросонг го избираме на овој начин за Македонија НЕМА ФИНАЛЕ!!! За да пратиме квалитет треба натпревар на интерпретатори и композитори. Само така во Европа ќе испратиме КВАЛИТЕТ, а не било кој и со било каква песна!!!
    На истиов начин ја испретивме и Калиопи, но таа е Калиопи - жената има моќен глас и не пее било каква песна!!! :)
     
  14. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Од Австрија беше претставник/претставничка не знам како да го/ја кажам :D


    СЛОВЕНИЈА НАЈДОБРА ВЕЧЕРВА ЗАЕДНО СО ПОЛСКА :rofl: МЕ ВООДУШЕВИЈА. СЕПАК СО УНГАРИЈА ДО КРАЈ ЗА ПОБЕДА. :inlove:
     
  15. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Здравје Боже догодина Жаре му е мајката [​IMG]

    [​IMG] :D
     
    На simonna.a и fighter им се допаѓа ова.
  16. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    оваа полуфинална ми беше боље од првата. И да, очекував дека ќе влеземе во финале.
    Најдобра ми беше израелската песна, но ете ни таа не се пласира :(
    http://www.sherv.net/cm/emoticons/hand-gestures/crossing-oneself-christian-smiley-emoticon.gif
    Што беше тоа со вимињата на цуциињата од полска, чиниш заштитни лица на млекара се...па и тоа толчникот го фатила го трие ли го трие, се насекирав да не и се направиле плускавци на рацете :tmi: . Неврмајнд, тоа на страна, мене песната не ми беше лоша. Оцекувам добар пласман да имаат ;)
    Грција, исто феноменална песна. Не би ме зачудило да победат.
    Словенската ја издвојувам такоџе.
    http://www.youtube.com/watch?v=e0TTOjQ2VUE
    Норвешката реално е симпатична, ама не е евровизиска :!:
    Оваа Латвиската не можам да е одлучам баш дали ми се допадна, добра музика ама некако текстот и вокалниот дел не ми се свиѓаше, премногу тинејџерска :^)
     
  17. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.852
    Нашата песна ептен ми беше убава и многу верував дека ќе влезе во финале,попевлива песна според мене сме немале,иако да,како и секоја претходна год сценскиот настап 0,него и онака не сум чула за некој кореограф кој би можел да се позанимава со тоа.Можеби имаше поубави песни за победа во финале,ама Тијана заслужено требаше да се пласира.И стварно не ми се верува во што се претвори ова телевизиско шоу- Евровизија. Секоја година се подосадно и глупаво.Не е како некогаш кога едвај чекавме да почне и после цела недела бевме под импресии.
    Пеење англиски,травестити,вампири (лорди), курвички(барем така изгледаа)... и што уште не?!
    Самата Евровизија ја изгуби својата смисла.Најпаметно Македонија да се откаже засекогаш од овој ебен циркус!Да не се правиме најпаметни на сила,немаме вишок пари за фрлање.
     
  18. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    97.997
    Пол:
    Женски
    Бидејќи ова е Евровизија и одамна се поместени границите на добрата музика,нема да ме изненади ако победи Полска (кои очигледно свесно одат со рекламирање на секс),Словенија (која има интересна песна но не ми се допадна фејк свирењето на флејта),Романија (има интересна песна но...)Австрија (Кончита шокираше со својот изглед но навистина има силен вокал).
    Жално е што не се пласиравме ,имавме песна која не беше за победа но да се пласира во финалето да.Мислам да бевме во првата полуфинална вечер имавме повеќе шанси да влеземе во финалето.Вака останува да си ги бараме грешките.
    Верувам дека човек треба да биде позитивен и сигурен во тоа што го работи,но Тијана овојпат подбаци.Не знам имаше нешто во нејзиниот настап што не ми се допаѓаше а не знам што беше тоа.
    Би сакала догодина да одиме со Даниел Кајмаковски и да има навистина силна песна.Онака сите да подзастанат кога ќе го слушаат. :o
    Синоќа најмногу ме подигна од место Белорусија.Мислам и песната и танцувањето е нешто веќе видено,но ете таа најмногу ми влезе во уво.
    Првата полуфинална вечер не ја гледав и не можам да напишам впечатоци.Затоа во сабота релаксирано гледање ,без стресирање и нервозирање. :D
     
  19. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Баш интелигентно :clap: Соодветен одговор на темава, нема што. :x

    Јас не сакав да влеземе во финале, за да се симнат на земја двете госпожи.
    А и сценскиот настап им беше за никаде, гардероба немам зборови, како од џогинг да дошла Тијана, па црно како на погреб, тој кондомот што играше т.е. трчаше како будала на сцена :puke: , тие пропратни вокали неизбричени... :x
    Песната ми беше раздвижена и очекував некој подобар сценски настап, требаше шареноликост, свежина.
    Мене ми се допаднаа Словенија и Романија.
    Кога во финале влегоа ширење проституција од Полска и оној што не знае дали е маж или е жена (жена со брада), не очекувам некој натпревар и добра песна во финале. Нека победи Романија.
    p.s. И заборавив да споменам-многу педери бе, на секоја евровизија се повеќе ги има. Навидум ашки а се лигават и денсаат како мали девојчиња на сцена. Ама па почнувајќи од водителите, мора да се прати трендот.
     
    На artemidis му/ѝ се допаѓа ова.
  20. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Предлогот се прифаќа!
    Жаре за следната евровизија!
     
    На simonna.a и babyblond им се допаѓа ова.