1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2015

Дискусија во 'Музика' започната од ludoto19, 15 мај 2015.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Евровизија 2015 — 60. издание на Евровизија. Настанот ќе се одржи во Виена, Австрија, по победата наКончита Вурст на изданието во 2014 во Копенхаген, со песната „Rise Like a Phoenix“. Било објавено дека датумите за двете полуфиналиња ќе бидат 12 и 14 мај 2015 година, додека финалето е планирано за 16 мај 2015 година. Потоа, овие датуми биле променети. Полуфиналињата ќе бидат одржани на 19 и 21 мај 2015 година, а финалето на 23 мај. Ова ќе биде втор пат Австрија да биде домаќин на настанот, прв пат по 1967. Едгар Бем, кој е главен на забавната програма на ORF, бил избран да биде извршен продуцент.

  Досега, дваесет и три земји го потврдиле своето учество на настанот, додека Кипар се вратил по едногодишна пауза.
  Преземено


  Колку МОЌНА песна имаат Албанциве оваа година, свака им част
  Кој е вашиот фаворит?
   
  На slimy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.765
  Мене ми се допаѓа песничкава, ќе ја следам оваа евровизија. Сега гледав втората проба малце weird ми изгледа, ама мислам со камери со ефекти со се, подобро ќе изгледа. Среќно Даниел!
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.957
  Допаѓања:
  175.756
  Пол:
  Женски
  Кога е Евровизија?
   
 4. NaAstorMajkata

  NaAstorMajkata Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски

  И многу им е добро видеото...Искрено песната од Даниел не ми се свиѓа нешто посебно, ама и нашиот спот беше многу интересен, ама овој е ептен MTV материјал. Браво!
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Како што прогуглав на Интернет, гледам Албанскава песна е типувана за победа, и тоа со ПРАВО.
  Јас од сега се дрогирам со нејзе, значи мојот фаворит е АЛБАНИЈА. и Албанската верзија е ПРЕКРАСНА.
  Глас, моќ, душа, мелодија, нешто предобро, волку добра песна не памтам кога била на Евровизија искрено.
   
  На slimy, Izaabella, Rose96 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  И мене ептен ми се допаѓа албанската,ептен е заразна,ќе биде хитче.
  Освен неа,како фаворити ги издвојувам и овие(посебно Италија):

   
  На Someonespecial и ludoto19 им се допаѓа ова.
 7. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.765
  Пренос ќе има на мтв? Обично не се занимавам со евровизија, ама нешто годинава не знам...изгледа немам што друго да правам :D
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Дааа, утре во 21 :D
   
  На LittlePinky и kravce им се допаѓа ова.
 9. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.413
  Допаѓања:
  31.470
  Пол:
  Женски
  А шо е финтата и со Австралија на Евровизија?
  Читнав некаде и таа била меѓу фаворитите....:wasntme:
   
 10. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.057
  Допаѓања:
  163.299
  Пол:
  Женски
  Најголем фаворит оваа година ми е Италија, песнава ја открив уште пред месец дена и не можам да и се изнаслушам едноставно. Многу моќна и полна со емоции, ептен ќе ми биде мило ако победат. :clap:

  Од останатите, сега за сега еве кои ми влегоа во уво (посебен акцент на Шведска :music:) :

   
  На Sunshine.Sunshine, anni93, SwanMay и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.044
  Мене оваа година фаворит ми е Албанија.
  Песната не можам да ја изнаслушам,пре прекрасна ми е.
  Искрено сакам и да победи Албанија.ќе гласам за оваа песна.

  -посебно на оваа верзија не можам да и одолеам.

  После убава ми е песната на Естонија и Малта.

  И секако мило ќе ми биде ако барем влеземе во финале и ние.
  Песната онака просечна е.Ни за играње ни за пеење.ама не е сепак до толку лоша.
  Имало и полоши :D
   
  На ludoto19, Sanjichka007 и Rose96 им се допаѓа ова.
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Moре Швеѓанецов како дома би си го однела:$
  И песната ми се свија де, песната, песната.....
   
  На Sunshine.Sunshine, atala, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Леле цела се наежив, значи БРАВО за Девојчево. Крај ставам со песнава :D
  Ако не победи еве не знам, бојкотирам Евровизија :D Тирана 2016

  После песнава не може ниедна друга песна да ја засени во моите уши

  Ама за чудо мене па и оваа ми е интересна песничка, не знам зашто толку дислјакови бре, баш е океј заразна.

   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.044
  И јас ќе се разочарам ако не победи Албанија :D
  Оваа од Молдавија,просечна ми е,дури и на кај клише оди :D
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  33.755
  Пол:
  Женски

  Колку е добра....:inlove:

  Ко што гледам има доста добри песни годинава:)
   
  На Someonespecial и anichka94 им се допаѓа ова.
 16. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.044

  И Русиве се добри.
  Ама досадни станаја само овие држави да победуваат :(
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.941
  Пол:
  Женски
  Albanija mi e favorit pesnata e fenomenalna,a glasot na devojkata i kako ja izvedva sekoja cest nemam zborovi me iznenadija...I Svedska se dobri t.e odlcna pesna,site gi nemam slusnato ama ovie zemji mi se favoriti...
  Za Daniel ligleto sta reci a ne zaplakati,ke go trgnam nastrana toa sto mi e krajno antipaticen,no da pustis covek na evrovizija koj ima snimeno samo edna ili 2 pesni vo zivotot i ima edna godina muzicka kariera pod navodnici neznam dali treba da si lud ili nenormalen,gospod neka ni e na pomos,da ne zboruvam za toa coekot kolku nama ni stav ni pretstavitelnost...
   
 18. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.413
  Допаѓања:
  31.470
  Пол:
  Женски
  Ееее со ова работата со Даниелов...никад се не зна....можда чемо успети....
  Ќе паѓаат лисја есенски на пролет-лето еуровижн период...
  Кога ја гледав пробата си велев овие црнциве бегаат потака од Даниелчево од страв да не не одат финале или да не им падне некој лист не знам шо е работата..мајтап настрана ама ако бидне нешто на евровизијава со Даниел во финале убаво ќе стори чоеков де:^)^_^
   
 19. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.363
  Допаѓања:
  7.605
  Пол:
  Женски
  Не сум ни стасала да ги чујам песните:Dама добро е,ми се допаѓа и нашиот Даниел и се разбира со среќа нека му е,редно е да влеземе во финале.Австрија е кажи-речи негов терен(y)
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 20. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.690
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  Nekoj koj e italija da ne znae na koj kanal ke ja davat vecer?
  Slabo so net sum pa....