1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2016

Дискусија во 'Музика' започната од Polsko, 8 март 2016.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Вчера беше објавена песната Дона со која Калиопи ќе не претставува на Евровизија оваа година.
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.869
  Пол:
  Женски
  Значи песнава е толку досадна и монотона,дно дна :D
  Калиопи не ја слушам,ама глас има,како и некои добри песнички,не знам што е чудово.
  А насловот,тој е најужасен.
  ДОНА.:shake::shake::shake:
  Дај боже да има некое скриено значење,да не е нагалено од Македонија,оти за бруки е веќе (facepalm)

  Инаку слушнав дел и од другите држави,искрено оваа година нема некои посебни.
  Најмногу ми легна на Унгарија,интересна мелодија е.Исто и на Босна и Херцеговина не е лоша,микс од се по нешто,а и они па,не можат без виолончело,виолини и други гудачки инструменти :D :D
   
  На iloveyou29, cresa-jagoda, Dennings и 4 други им се допаѓа ова.
 3. borjan4eto

  borjan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  305
  Мене ми е убава, и посакувам добар пласман.
   
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.049
  Допаѓања:
  163.257
  Пол:
  Женски
  Мeне лично не ми е толку лоша нашава песна колку што ја исплукаа по социјалниве мрежи, онака мех ми е... шо знам, можеби бидејќи дефинитивно е послаба од Црно и бело, можда со повеќе слушање поише ќе ми влезе во уво, ама засега не ми остави посебен впечаток. За шпекулациите околу скриеното значење на песната... ај да не коментирам :D

  Иначе, ги преслушав пред некој ден повеќето од песните и во глобала ми се допаднаа, повеќето во стил на радиски хитчиња :D Годинава големата петорка имаат доста солидни песни, на Италија и оваа година ми се допаѓа, пејачката што ја пратија ми е омилена у последно време... шпанската исто ми се допадна, па и на Британија ми е океј за разлика од вообичаено што се брукаат :D
  Кипарската јако рок песниче, а на Ерменија ми е на рипит, многу моќна, посебно ми се допадна.
  Ама овој откако го слушнав и видов, мислам дека знам за кого ќе навивам 8-| :music: :lol:

   
  Последна измена: 13 март 2016
  На srcence1607, Ketchup, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. attraversiamo

  attraversiamo Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Цел живот си плукаме на нашето и затоа уште кога излезе песната знаев дека ќе започнат негативните коментари.Истото беше и за Црно и Бело па одкога заврши евровизија, Калиопи беше феноменална и одлично ја претстави Македонија, излезе од нашиве македонци дека " и не била баш лоша песната". Песната Дона ми се допадна навистина не е како Црно и Бело ама самиот професионализам на Калиопи ја прави песната посебна. Искрено и немаме пеач кој може толку лесно да се справи со Евровизија како Калиопи. Не очекувам спектакуларно место иако другите песни кој ги преслушав за ништо не ги бива ама барем знам дека испраќаме уметник кој е професионалец во својата работа.
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 6. carver91

  carver91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски


  Meni se holandjanin bas dopada, kul pesma i sladak momak )))
   
 7. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Se nadevam deka ke uspeeme da vlezime vo finale :)
   
 8. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.365
  Допаѓања:
  44.220
  Гледaм низ јутуб сите кoментaри oкoлу Дoнa се пoзитивни. Тaкa дa и јaс се нaдевaм нa финaле. Мене гoдинaвa фaвoрит ми е Ерменијa.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 9. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.715
  Допаѓања:
  148.729
  Пол:
  Женски

  :inlove:
   
  На sjdgo, Someonespecial и Ketchup им се допаѓа ова.
 10. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  3.845
  Допаѓања:
  46.710
  Пол:
  Женски
  Дона е убава песна, убаво отпеана од Калиопи, но не е песна за Евровизија за жал.

  Следната година нека оди Боби Андонов со некоја поп-рок брза варијанта. Загарантиран влез во финале.
  Неговиот ако не се лажам прво издаден албум Love is war има предобри песни.

  Една од нив Talk Is Cheap.
   
 11. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.365
  Допаѓања:
  44.220
  Бoби Андoнoв не живее вo Америкa?
   
 12. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  3.845
  Допаѓања:
  46.710
  Пол:
  Женски
  Америка е далеку ако одиш пешки.:lol:
  Не знам каде живее, но претходно ја има претставувано Македонија на избор за Junior Eurovision Song Contest, така да има шанси да направи нешто добро. Само прашање е дали ќе сака?
   
 13. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Русија според мене има добри шанси за победа. Другите не сум ги слушнал.
   
 14. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.365
  Допаѓања:
  44.220
  Јaс знaм декa пoсле детскaвa Еврoвизијa, зaминa зa Америкa и веќе никoгaш не се врaти.
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.452
  Пол:
  Женски
  Песнава не е евровизиска. Ги имам слушнато некои од песните и нашава е една од полошите. Многу досадна песна. Црно и бело беше многу поубава. Вчера читав на еден од евровизиските сајтови дека Русија е фаворит за победа.
   
  На realGirl, Marick14 и anakonda88 им се допаѓа ова.
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Podobra od ruskata.

  Inaku zborete shto sakate, mislam deka pesnata na Kaliopi vleguva vo uvo po malku, ne e mozhno samo jas da go zapametiv refrenot od prvo slushanje.
   
  На kjukli и theowndemon им се допаѓа ова.
 17. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.495
  Пол:
  Женски
  мислам дека ке сме 18 место , и тоа е добро , можи да биде полошо :D
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.452
  Пол:
  Женски
  И песната на Кипар ми се допаѓа. И плус песната на Унгарија. Текстот не многу, ама музиката е одлична. Освен овие две песни и песната на Русија, другите песни се ужас.
   
  На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Avstralija e najdobra godinava, samo smeshno kje bide ako pobedi.
  A Kaliopi ima dobra pesna za izborot 1987, ama sepak mislam deka Johnny Logan kje tepa.
   
 20. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.365
  Допаѓања:
  44.220
  Штo вaкa слaбo темaвa?
  Ај дa скршaм мрaзoт.
  Мaнс, кaде-кaде е пoженствен oд вoдителкaвa. Oд песни, ми се свиѓaaт сaмo Унгaрскaтa, Ерменскaтa и Австрискaтa. Другoвo е нулa. А, дa, и нaстaпoт нa Русинoт беше тoп.
   
  На realGirl, Црвче, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.