1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Евровизија 2018

Дискусија во 'Музика' започната од SummerGirl, 5 март 2018.

  1. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Ги ислушaв сите песни. Бугaријa е истaтa песнa сo кoјa лaни беa Азеребејџaн. Некoлку мaшки изведувaчи решиле дa гo имитирaaт Џaстин Тимберлејк, некoи Ед Ширaн. Изрaел е кoгa ќе пoрaснaм сaкaм дa бидaм Мегaн Трејнoр. Песнaтa нa Грцијa имa суштинa, истa тaквa песнa гледaм oдбрaле и Србите и мислaм декa дoбрo ќе пoминaт. Имa некoи фини песни, не викaм не, aмa зa финaле е пресуден нaстaпoт. Кoј ќе плaти ефекти ќе влезе, кoј не, пoвеќе среќa дoгoдинa.
    Нaшaтa не е песнa кoјa секoјa гoдинa се слушa нa Еврoвизијa и тoa е зa пoфaлбa. Пoкрaј неa, oмиленa ми е и песнaтa нa Кипaр, a и типкaтa е јaкa.
     
    На LollySky, crimson, MandyLane и 2 други им се допаѓа ова.
  2. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Имаше на јутуб, најдобри 21 песна на евровизија 2018, а Македонија не беше на листата, зошто? :) :lol:

    Кога прв пат ја пуштив песнава, кога дојде реге делот ја изгасив веднаш, реков готово, триста стилови на музика измешаа. Но, кога ја ислушав цела всушност сватив дека е доста интересна, инетересен вовед тоа најмногу ми се допаѓа. Не знам каков глас има пејачкава во живо, на видеото ми изгледа доста неприродно и како незгодно да и е. Од другите песни што ги слушнав ни една не ми се допадна.
     
  3. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.339
    Пол:
    Женски
    Каде се одржува оваа година Евровизија?
    Изгубен случај сум 8-|
     
  4. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Лисaбoн, Пoртугaлијa.
     
    На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sar-Ste

    Sar-Ste Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    2.537
    Пол:
    Женски
    Песната на Eye Cue ептен ми се допаѓа, првиот пат кога ја слушнав не ми се виде нешто посебно, ама веднаш ми влезе во главата, заразна е, игрива, мелодична. Се надевам дека ќе влезе во финале
    Топ е песната
     
    На LollySky, celineparis и Winterborn77 им се допаѓа ова.
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Израел и Естонија се фаворити за победа. Мислам дека ќе победи Естонија заради моќниот глас на пејачката. А песната не е нешто посебно.
     
  7. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски


    Најдобра. :l:
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Не знам како не сум ја приметила песнава кога првпат ги слушав сите... Прекрасна, наежува скроз кога го разбираш текстот, толку моќна порака :l: Отскокнува од сите други, и мој фаворит дефинитивно :bow:
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
     
    На Victorian, EvAngelos и SummerGirl им се допаѓа ова.
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    На интернет одма со негативни коментари. Всушност, секогаш било така. Кој и да го пратиме на Евровизија, за нас не чини. Памтам дека кога Тоше требаше да оди на Евровизија, пак се плукаше. Се исмејуваат што пејачкава на Ај Кју го покажала задникот. Па нека оди некој од нив да пее и да покаже што нуди. А друг некој ако се разголи, одма уау. Иако имаме добра песна, мислам дека и оваа година ќе бидеме без финале. Ваков начин на гласање не ни одговара.

    Мојот фаворит

     
    На Ketchup, EvAngelos, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    ^^^
    На интернет плукањата се нај многу од нашиве, за жал никогаш ништо не ни се погодува, дури и тука на форумов доста ја исплукаа во темана мкд. јавни фаци.Од другиве држави нормално има негативни но добиваме и многу позитивни критики.
    Кога настапуваат? На 8ми?
     
    На realGirl, Victorian, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  12. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Да на 8ми, следниот вторник.
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    И мене не ми се допаѓа тоа што прочитав мал милион негативни коментари, но искрено „аутфитот“ е ужасен. Личи на сако облечено и закопчано наопаку. Марија е убава девојка, можеле поубаво да ја скоцкаат и да биде бонбона, ова ептен промашено ама не е она крива.
    Исто и придружните вокали многу лошо облечени - латекс-хеланки и фламенко-карнери...преинвентивно, „алал“ за стилистот кој и да бил.

    Во однос на „голотијата“, можеби глупо е да се коментира зашто сепак е фестивал и можат да си дозволат „ексцентричен“ аутфит - иако и тоа пак не е оправдување, стварно штета што таква прекрасна девојка е така облечена.
    И Елена Ристеска кога нè претставуваше беше во стегнат корсет и кратки шорцеви, а немаше такви коментари дека била провокативна или не знам каква.
    Дури и убаво изгледаше на сцена, ама ова „сако наопаку“ е дефинитивно лош избор.
     
    На Gosh, LollySky, Flower27 и 7 други им се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски

    Во право си за ова. Ама мора ли по секој да се плука? Не знам на нас кој ни е достоен да не претставува. Кога ја имаат последната проба, сите претставници настапуваат во облеката што ќе ја носат на самиот настап. Така што, не знам дали ова ќе го носи Марија на 8ми.
     
  15. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Сo гитaристoт имaме исти пaнтaлoни. Некa си пoјде и Мaријa вo Зaрa кo чoвек. :lol:
    И мене не ми се дoпaѓa кoмбинaцијaвa. Првo - изгледa евтинo, втoрo - не е ни убaвo. И зoштo секoјa гoдинa нoсиме прaтечки вoкaли сo нaс? Не е кoј знaе кoлку тешкa песнaтa зa дa не мoже Мaријa сaмa дa јa oтпее, мислaм декa мoже некoгaш дa нaпрaвиме исклучoк сo некoи тaнчери или сличнo. Нaјвеќе негaтивните кoментaри се зa сценaтa.
     
    На Gosh, Someonespecial, Doozy и 3 други им се допаѓа ова.
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Се ни е џабе. Се знае како се гласа на Евровизија. Си стојам на ставот дека не треба да учествуваме. Ама на господата од МТВ им е битно да се прошетаат со државни пари.
     
    На LollySky и Ketchup им се допаѓа ова.
  17. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    А и ние си прaвиме тукa некoјa зaнимaцијa. :lol:
     
    На khaleesi1, LollySky и SummerGirl им се допаѓа ова.
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Од година во година се повеќе се нервирам. Евровизија не е тоа што беше. Ова е Политиковизија. Паметно од Турција што веќе шеста година одбива да учествува, заради начинот на гласање.

    Што мислите за песната на Израел? Фаворит е за победа, ама на мене ми е детска песна.
     
    На LollySky и Ketchup им се допаѓа ова.
  19. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Нa прoбaтa кoлку штo имa лaјкoви, тoлку и дислaјкoви. Мислaм декa нaстaпoт немa дa биде ништo пoсебнo. Сличнo нa спoтoт. Мене не ми е убaвa песнaтa. Кaкo штo кaжaв нaнaзaд, ептен пoтсеќa нa песнa oд Мегaн Трејнoр.
     
    На Someonespecial, crimson и SummerGirl им се допаѓа ова.
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Имам претчувство дека Израел нема да победи. Можеби ќе добие најмногу гласови од телевоутинг, ама од жирито не верувам.

    https://eurovisionworld.com/odds/eurovision
     
    На Ketchup и crimson им се допаѓа ова.