Евровизија 2019

Дискусија во 'Музика' започната од staycalm, 25 февруари 2019.

 1. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.546
  Допаѓања:
  55.078
  Пол:
  Женски
  Ние се изнагласавме а само 50 поени:D
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Машки
  Епа 3 милиони гласови вкупно имало па сеа види си хахаха :D
   
  На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.546
  Допаѓања:
  55.078
  Пол:
  Женски
  Нека победи Казахстан, штом Полска би требало пак да е победник

  Едит: Нееееее (домаќинот пак домаќин);(
   
 4. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Машки
  Знаев дека Полска ќе победи пак хахаха. Реално нај catchy песна имаа, ама криво ми е шо ние не бевме топ 3, очекував дека ќе сме :D
   
  На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Машки
  Иначе многу избрзано ја прекараа детскава евровизија, официјалната ја влечат 5 саати оваа ко да гледаа што побрзо да заврши :D
   
  На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  974
  Пол:
  Женски
  Кое место сме официјално?
   
 7. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  85.980
  Пол:
  Женски
  Ние и дадовме 2
  Они за Тамара 10 мислам ни дадоа
   
 8. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Машки
  6 место.
  upload_2019-11-24_18-26-28.png
   
  На tamche995 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  85.980
  Пол:
  Женски
  На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
 10. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.756
  Допаѓања:
  22.584
  Пол:
  Женски
  Водителкава (нашата)ко да коментира за друга земја...еднаш да речеше браво..ни честитка на нашата учесничка .. ни збор ни бутур..
  Браво за девојчето
   
 11. DimitarLuna

  DimitarLuna Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Машки
  Што мислите кој ќе не претставува годинава?
  Јас мислам Васил Гарванлиев ќе биде.
   
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.788
  Допаѓања:
  10.330
  Пол:
  Женски
  Kој е пак тој?
   
 13. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.519
  Допаѓања:
  21.133
  Пол:
  Женски
  Ако изберат некој ноунејм... :rofl:
   
 14. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.469
  Допаѓања:
  7.973
  Пол:
  Женски
  Како бе кој?
  Боки 13 и трио СЈО :D
   
  На Роберт 7 и Angie1432 им се допаѓа ова.
 15. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.591
  Допаѓања:
  13.847
  Пол:
  Женски
  Придружен вокал и „млад“ талент, Марионка ја испеал пред 30 години на Златно славејче. Мислам за него дека збори.
   
  На SunnyGirl2 и Aesc2000 им се допаѓа ова.
 16. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  974
  Пол:
  Женски
  Јас сакам Викторија Лоба или Лина Пејовска :inlove:
   
  На Aesc2000 и DimitarLuna им се допаѓа ова.
 17. DimitarLuna

  DimitarLuna Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Машки
  Да тој.
  Слушнав шпекулации, а и самиот на Инстаграм имаше објавено дека во Вторник (07.01) гостува во Stisni Play на МРТ, со белешка 'Careful the wish you make'.
   
 18. DimitarLuna

  DimitarLuna Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Машки
 19. Aesc2000

  Aesc2000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2017
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  58
  И јас сум за Лоба. Иако, и јас мислам дека или Васил или пак Антониа ќе не претставуваат. Двајцата се одлични вокали, со тоа што јас би почекал уште година-две па би ја пратил Антониа Гиговска.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Anichka07

  Anichka07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Јас сакам Лозано да си го пратиме со некоја балада.
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.