Евровизија 2019

Дискусија во 'Музика' започната од staycalm, 25 февруари 2019.

 1. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.860
  Допаѓања:
  5.465
  Знаев дека пак некако ќе се посере со Хана. Очекував поздрав, ама она ме изненади, успеа и слика да вметне :D
  Инаку добар настап, глас предобар, настап едноставен, се на место. Коа веќе идеме еве вака треба да се претставиме, без преувеличувања, правење интересни, глупирања....

  Ама како што гледам некако ми се враќа во нормала настанов. Едно време толку беа забегани што само глупост по глупост излегуваа на сцена. Маскоти, баби, сушстества...беше станато циркуз
   
  На Tea678 и Mr. Right им се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.431
  Допаѓања:
  44.002
  Овој лабаво, после нашана тешка песна. :D
  По колку време ќе ги кажат финалистите?
   
 3. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  2.028
  Ah... mokno ispea ja sakale nie nea ili ne... Bravo
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  85.979
  Пол:
  Женски
  Во полуфинале сме веќе :)
  За финале се 'бориме ':)
   
  На cresa-jagoda, staycalm, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 5. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.154
  Допаѓања:
  16.105
  Пол:
  Женски
  Мислам до кај 23ч
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 6. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  230
  Пол:
  Женски
  Во вториот дел на песната каснеше цело време, ама вокалот и е МАЕСТРАЛЕН, се испонаежив...
   
  На cresa-jagoda и Brinetka им се допаѓа ова.
 7. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.141
  Допаѓања:
  228.196
  Голема работа детето го ставила на слико.
  ЈАс да бев сите три ќе ги наредев ]:):D.
   
  На eli25, candy.cane, Avery и 26 други им се допаѓа ова.
 8. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  7.242
  Пол:
  Женски
  Нема шанси Мкд да влезе во финале што е со павер поинт презентација сликички ,сите добри ефекти имаа посебно тој после неа.
   
  На Tea678 и Mr. Right им се допаѓа ова.
 9. arodoet20

  arodoet20 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Хана баш ме израдува,злато
   
  На Purplelilac, cresa-jagoda, staycalm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.572
  Допаѓања:
  71.824
  Пол:
  Женски
  До 11 ќе заврши секако, не траат предолго веќе.
  Мене искрено ми фалат времињата кога траеше Евровизија предолго и ми паѓаа очите за спиење. :D
   
  На Harper, cresa-jagoda, staycalm и 4 други им се допаѓа ова.
 11. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  972
  Пол:
  Женски
  На пробите беше помоќна тука емотовна беше многу
   
  На eli25, cresa-jagoda и arodoet20 им се допаѓа ова.
 12. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.141
  Допаѓања:
  228.196
  Гледам сега пак од Латвија краткиот спот, девојчево како на некои лесни дроги делува.
  Чил аут, глава во облаци и си свирка.(poolparty)
   
 13. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.593
  Допаѓања:
  86.632
  Пол:
  Женски
  грешка у падежи :)))) Оно, јас дур напишам она испеала :)) коа не гледаш тоа ти е :D:D
   
  На Purplelilac, cresa-jagoda, DAngel и 2 други им се допаѓа ова.
 14. M&M

  M&M Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  2.629
  Допаѓања:
  68.343
  Пол:
  Женски
  Азербејџан добри :)
  Инаку ние дефинитивно годинава имаме најдобра песна, е сега колку тоа ќе блијае на гласови не знам
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.516
  Допаѓања:
  35.361
  Пол:
  Машки
  Да имаше подобар сценски настап Тамара, мислам дека и меѓу првите ќе се најдеше. Моќно, но можеле бар малку со светлата да појачаат, ако ништо друго.
   
  На MamacitaBuena, staycalm, teddi и 9 други им се допаѓа ова.
 16. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  3.651
  ај да видиме сега како ке гласаат,дали тоа што нас ни се допаѓа,ке им се допадне на другите земји.
   
 17. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  1.806
  Допаѓања:
  27.745
  Пол:
  Женски
  Ајде без зрнцологија.
  Тамара заслужува финале!
  Победник мислам ке биде Швајцарија или Холандија.
  Одлично полуфинале за разлика од првото.
   
  На cresa-jagoda, babyblue23, staycalm и 4 други им се допаѓа ова.
 18. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.141
  Допаѓања:
  228.196
  Спотов на хрватов ме уплаши. Со крилјава како назад да евоулирале во однос на сценографија и облека.

  Јакничкана на Малта бре. Срцка, колку годинка има:D
   
  На princess5, Someonespecial и M&M им се допаѓа ова.
 19. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  1.942
  Допаѓања:
  64.047
  Пол:
  Машки
  Јас мислам дека нема да влеземе, а Швајцарецот со dirty dancing сакам да го видам како победник оваа година. Вистинска евровизиска песна!
   
  На S.J.Parker, Alisa22, M&M и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. arodoet20

  arodoet20 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Карлеуша со сторито не напраи победник
   
  На tamche995 и najjacha им се допаѓа ова.