Евровизија 2019

Дискусија во 'Музика' започната од staycalm, 25 февруари 2019.

 1. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  26.400
  Пол:
  Женски
  Големо браво за Израел за вклучување на децава со посебни потреби на Евровизија. (y)
  Многу поубаво пеат од 40% од учесниците.
   
  На Purplelilac, cresa-jagoda, Victorian и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.280
  Допаѓања:
  34.967
  Пол:
  Женски
  Хрватите дијаспорци масовно гласаат ,ајде наши низ белиот свет.:hai:
   
  На staycalm, Bubce38, Jule.Sk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  3.362
  Македонија, Швајцарија, Русија, Холандија и Романија (fingers) и Молдавија
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.934
  Допаѓања:
  5.786
  абре на евровизија не се бара вокал,се бара песна која лесно влегува во глава и добар сценски настап,зарем до сега немавме ли добри вокали? имамвме ама бадијала,така и сега ке биде,дај боже да грешам.
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 5. M&M

  M&M Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  81.423
  Пол:
  Женски
  Чекајте јас малку скарана сум со информации за гласање, ние не можеме за нас да си гласаме така??
   
 6. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.089
  Допаѓања:
  16.686
  Пол:
  Женски
  Убаво испеа Тамара, ама сцената да бидеме искрени беше многу бледа, и сликите што одеа во позадина не ми ја доловија пораката на песната :mm:
   
  На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
 7. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.495
  Допаѓања:
  231.618
  Северна Македонија се радува на вашиот глас ...
  :l:
   
  На candy.cane, Harper, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.280
  Допаѓања:
  34.967
  Пол:
  Женски
  На arodoet20 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.799
  Допаѓања:
  9.885
  Пол:
  Женски
  Швајцарија ми е фаворит :D
   
  На Pamela Daisy, Peperutce1115, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.239
  Пол:
  Машки
  Не може.
   
 11. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.495
  Допаѓања:
  231.618
  Хрватов и он со срцкаста јакничка (facepalm).
   
  На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
 12. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  26.400
  Пол:
  Женски
  Ако имаш странски број можеш.
   
  На Bubce38 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.621
  Допаѓања:
  113.865
  Пол:
  Женски
  Од Грчки број на роаминг во Мк може да гласам за нас?
   
  На cresa-jagoda, M&M и zhap4e им се допаѓа ова.
 14. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  986
  Допаѓања:
  8.054
  Литванија и Холандија ми се фејв од ова полуфинале
   
 15. M&M

  M&M Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  81.423
  Пол:
  Женски
  Епа не гласам за никого :D
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.280
  Допаѓања:
  34.967
  Пол:
  Женски
  Мислам може.
  14 centi е во Германија гласањето,еден куп ве има, ајде.
   
 17. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.495
  Допаѓања:
  231.618
  Норвежанецов на фаца (а и потези) како еден Дин на времето од Ју земјиве.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  15.255
  Пол:
  Женски
  Мислам не, на времето пробував со српски број. Тогаш неќеше. Сега, пробај си среќата.
   
 19. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.200
  Допаѓања:
  16.784
  Пол:
  Женски
  Moldova, Switzerland, Sweden, Croatia, Lithuania, Russia, Albania, the Netherlands, Azerbaijan и ние се моите претпоставки дека ќе влезат :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.934
  Допаѓања:
  5.786
  се плашам да не биде 17ста нашава