Евровизија 2019

Дискусија во 'Музика' започната од staycalm, 25 февруари 2019.

 1. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  1.942
  Допаѓања:
  64.047
  Пол:
  Машки
  Ајде сеа ќе кажуваат кои ќе влезат во финале!
   
  На arodoet20 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  85.979
  Пол:
  Женски
  Бидна
  Ама не може две пораки
  Само еднаш ми даде
   
  На staycalm, mal.ecka, Цвет88 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. arodoet20

  arodoet20 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2017
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.480
  Допаѓања:
  68.648
  Пол:
  Женски
  Значи за маче Јуровижн 2019 по мој вкус е претставникот на Азербејџан...(одам да го изгуглам)
  За Фемина Луничка Феминовска..
   
  На Victorian, mal.ecka, mareane и 3 други им се допаѓа ова.
 5. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.141
  Допаѓања:
  228.196
  Поранешниов победник бонбона :tmi::angel:
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Larson

  Larson Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2017
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Машки
  Покрај толку многу интересни песни (вооглавно ефекти , пеењето шит) мислам дека ќе биде тешка борба кој ќе влезе у финале
   
 7. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  3.651
  Хрватска влегува гарант
   
 8. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  4.318
  Србија што направи? Косово не се натпреварува? Бар некој поен ќе потфрлеа...
  Дечкиве на крај требало да ги пуштат да се натпреваруваат. Одамна не сум чула нешто вака што ќе ме разнежни! За мене тие се победници. :l: :l: :l:
   
 9. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  85.979
  Пол:
  Женски
  Вчера пееше Србија
  Влегоа
  Црна гора исто вчера пееше . Тие не влегоа
  И Словенија вчера влезе
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 10. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  4.671
  Пол:
  Машки
  Ја стварно мислам дека заслужуваме финале.
  Океј сцената можеше да биде подобра, ама споредбено со претходните години сега барем имаме одличен вокал и сепак подобра сцена од претходните. Дијаспорциве тешко да гласале многу, патриоти колку сакаш и знаеш не може за СеВеРџАнКа да гласаат :?: Да се надеваме дека бар жирито ќе не извади. :angel:

  Инаку фаворити оваа вечер ми беа Малта, Романија, Албанија и Азербејџан. Гласнав еднаш за Романија а дури пола и повеќе од песните ми се свиѓаа. Многу појако полуфинале..
   
  На Harper, cresa-jagoda, GoodGirl45 и 6 други им се допаѓа ова.
 11. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Вака кога гледам евровизија сфаќам колку ми фали времето кога сме се собирале по куќи порано за да ја гледаме, па кисни со саати по полноќ за да видиш кој ќе победи :wasntme:
  Кога ќе ми текне какви се песни имаше.. Руслана, Дима Билан со клавирот и балерината што излага од него, Норвешка со виолината и Феритејл, хард рок халелуја....
  :clap:
  А оваа година гледам се средиле колку толку со песниве, за разлика од претходните години.
   
  На candy.cane, simonka93, НаталиЛили и 13 други им се допаѓа ова.
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.570
  Допаѓања:
  71.821
  Пол:
  Женски
  Не е лоша песнава на Германија. ^_^
   
  На Ketchup, sjdgo, sweet-cherry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.131
  Допаѓања:
  16.454
  Пол:
  Женски
  Абе забораив да гледам. Изгледа директива на гласање фатив или кажаа кој влегува.
   
 14. M&M

  M&M Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  2.629
  Допаѓања:
  68.339
  Пол:
  Женски
  Леле исто и мене тоа време ми фали :inlove:
   
  На Purplelilac, martiiinna и Mr. Right им се допаѓа ова.
 15. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.003
  Допаѓања:
  13.906
  Пол:
  Женски
  Нашиве да не си ги заборавиле знамињата дома, во "зеленана соба" ни едно Мкд знаме нема да се развее :lol:
   
  На candy.cane и Mr. Right им се допаѓа ова.
 16. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  998
  Допаѓања:
  3.595
  Оф топик ама мислам поголем хит од оваа немало во Мкд. На секоја свадба е до ден денес... и сите скокаат :D:D
   
  На Novecento, Purplelilac, Doozy и 5 други им се допаѓа ова.
 17. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.516
  Допаѓања:
  35.360
  Пол:
  Машки
  И јас дојдов тоа да го пишам. Одма ми влезе во уво.
   
  На Mishela и Mr. Right им се допаѓа ова.
 18. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.584
  Допаѓања:
  13.836
  Пол:
  Женски
  Леле, Мадона ќе ја пее Like A Prayer :inlove: , мојата омилена, се потресов.
   
 19. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  4.671
  Пол:
  Машки
  Лоша е. Коа ќе видам вакви лоши песни да влезат директно у финале а некои у полуфиналињата се претепуваат за да влезат ептен ми е криво.
   
  На Victorian, Someonespecial и tamche995 им се допаѓа ова.
 20. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  1.942
  Допаѓања:
  64.047
  Пол:
  Машки
  Ама ги жалам германциве, секое финале меѓу последните се. :D
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.