Евровизија 2020

Дискусија во 'Музика' започната од SummerGirl, 18 јануари 2020.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.231
  Пол:
  Женски
  Оваа година ќе се одржи 65торо издание на Песна за Евровизија. Настанот ќе се одржи во Ротердам (12,14 и 16ти Мај). Оваа година се враќаат Украина и Бугарија, а се повлекоа Унгарија и Црна Гора.

  Албанија ја има објавено песната

   
  Последна измена: 18 јануари 2020
  На RedRevolution, mazikeen, Alishan30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.169
  Допаѓања:
  2.100
  Пол:
  Машки
  Кој има највеќе шанси за победа оваа година? :wasntme:
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.691
  Допаѓања:
  50.072
  Пол:
  Женски
  Нека се објават сите песни прво. :rofl:
   
  На cresa-jagoda и Компир Манџа им се допаѓа ова.
 4. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Машки
  Најдобро е Македоноја да не учевствува и да фрла пари за џабе
   
  На forum member, Роберт 7, T.e.d.d.y и 5 други им се допаѓа ова.
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.846
  Допаѓања:
  7.593
  Пол:
  Женски
  Италија подобра песна од "Grande amore" на евровизија немала и нема ни да има. :inlove: Имала прекрасни песни порано, тоа стои да но со оваа ми се чини го достигнаа врвот.
  Ни "Soldi" ни Махмуд, дечките беа прекрасни, јас сум премногу воодушевена од нивната интерпретација во живо, прекрасни способности. Ми беа откритие годината, а денес ги обожавам .
  Сите песни понатака се шкарт и шкарт.
  Оваа година ќе видиме кој ќе ја претставува, но според тоа кој се на списокот за избор тешко некое добро место....:?:
   
 6. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Баш добар пејач имаме годинава, едуциран, искусен и после ланскиот резултат на Тамара сите дознаа за нас така што и Васил има шанса за добар пласман и презентација на земјава.
   
  На Ahoy, Dennings и RedRevolution им се допаѓа ова.
 7. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.920
  Допаѓања:
  49.493
  Пол:
  Машки
  Кога ќе излезе нашата песМа, имате некое инфо?
   
 8. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.768
  Допаѓања:
  19.111
  Февруари на крајот, почеток на март.
   
  На RedRevolution и John Snow им се допаѓа ова.
 9. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Машки
  Знаеме дека однапред нема да постигнеме никаков успех, а згора на тоа секоја година ни одат повеќе од 200 000€ за таа Евровизоја и на крај никому ништо.Не дека порано имавме слаби пејачи, Тоше, Каролина, Елена, Владо Јанески и т.н.
  А каков успех - никаков!
  Со тие пари може да се набават -)едно 5 - 6 добро опремени амбулантаки возила, неколку апарати за дијагностика или нешто друго кое ќе биде од корист за народот.
  За 10 год може со тие пари да се направат многу работи и проблемите од година во година да се намалуваат еден по еден.
   
  На felisitas, forum member и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 10. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.920
  Допаѓања:
  49.493
  Пол:
  Машки
  Така е, и политичариве да не ги праќаме у Собрание ќе заштедиме милиони евра на годишно ниво таман за амбулантни возила и болници.
  Аман веќе со вакви патетични постови:doh:
   
  На smile:), Ketchup, Lella и 7 други им се допаѓа ова.
 11. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Точно не беа слаби пејачи ама со кои песни одеа? Со никакви, а знаеш зошто? Затоа што не беа платени колку што треба задолжените за песните, а за настапите па и да не коментираме какви беа. Инаку истата година со Тоше настапи и Жељко, ама песнава на едниов во однос на другиов магаре и музика работава.
  Парите дека можат да се искористат за друга цел можат ама тие што го кројат годишниот буџет тоа треба да го направат, а не ти јас Петко Трајко Станко што кажал, мислел, сакал.
   
  На Ahoy и RedRevolution им се допаѓа ова.
 12. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Машки
  Патетичноста е од твоја страна.
  Ако не ти се допаѓа не читај друже:^)
  Јас кажав мој став и сум против евровизија ;)
   
 13. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  3.194
  Пол:
  Женски
  А тебе ако не ти се допаѓа Евровизија, не гледај. Сериозно аман со парите за амбулантните возила, се знае кој треба да ги даде парите за амбулантни возила, телевизијата не е задолжена за тоа, попрво повикај ги газдите на ‘‘Алкалоид‘‘, ‘‘Пивара‘‘, ‘‘Еурофарм‘‘... на пример, знаеш во нивните лични автомобили по колку амбулантни возила лежат само?

  Државава да смени систем под итно и да се намали богатството на беговиве, па може ќе има подостоинствено здравство за народот м? :^)

  Башка занеш колку не ми се гледа фудбал, ракомет, кошарка и одбојка и колку мислам дека не треба да учествуваме на првенства зошто и онака ништо не правиме, па ете се вложува во спортот и тоа дебело за наши услови.
   
  На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  3.194
  Пол:
  Женски
  Еј тоа е тоа што најмногу ме нервира искрено да ти кажам. Тоа што пред време се знае, не можеме веќе да шпекулираме, да бидеме во исчекување, малку глупо е, а плус и голема улога игра лобирањето, одма почнува да се лобира штом излезе песната, одма милиони прегледи на Јутуб, одма леле winnerrr, се форсира, се форсира... :devil: |(
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.169
  Допаѓања:
  2.100
  Пол:
  Машки
  Затоа што е медтено, затоа и се знае.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  4.120
  Пол:
  Женски
  Албанкава гласиште има, секоја и чест. Oдличен избор од Албанија годинава.
  Само што не е типична евровизиска песна која е заразна и влага у глава од прво слушање, какви што најчесто победуваат. Се надевам ќе и донесе настапов голем успех за идна кариера. Заслужува!
   
  На SummerGirl и RedRevolution им се допаѓа ова.
 17. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.169
  Допаѓања:
  2.100
  Пол:
  Машки
  Зошто се повлекле Црна Гора и Унгарија?

  И зошто Македонија не се повлече кога нема успеси на Евровизија, а за џабе се трошат пари на луксузирања за некои партиски војници.
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  3.194
  Пол:
  Женски
  Муабетиве за откажување од Евровизија, преку глава веќе! Работава, не победувам, епа не играм веќе. А дали ме бива не е важно. Кога ќе имаме најдобра песна, ќе победиме.

  Едит: За ЦГ и УН не ги знам причините, веројатно под изговор дека немаат пари телевизиите, што се сомневам дека е така, некој во џеб ќе си ги пикне.
   
  Последна измена: 22 јануари 2020
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 19. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.160
  Допаѓања:
  3.194
  Пол:
  Женски
  Малку се мести и се лобира, да, се сложувам и тоа страшно ме нервира, ама сепак ако е добра песната, а ако нема добра песна, коој сакаш биди и последен ќе си завршиш.
   
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.169
  Допаѓања:
  2.100
  Пол:
  Машки
  Screenshot_20200122-195740_Chrome.jpg